marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

maly00    26

Jak proste ladujesz na przyczepy jedziesz na utwardzony plac ladujesz Turem lub jcb 90 zł za h i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Watpie wczoraj odjechał samochód z pszenzytem i nadal stoi w kolejce na rozładunek miałem jeszcze jeden ladowac i go cofnęli bo nie ma wjazdu na paszalnie dopiero w przyszłym tygodniu tyle jest aut zatem trwają ostre zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

masakra i pomyśleć, że sami sobie to robimy. Ja bym rozumiał taki ruch jakby ceny w grudniu wzrosły, ale przeciez nic takiego nie miało jeszcze miejsca praktycznie od żniw wiec po co to w ogóle było magazynowac?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Niektórzy chcą żyć a nie trzymać nie wiadomo ile zboże, nie dziw się że ktoś sprzedaje jak w żniwa nic nie sprzedał ile można  wydawać nie mając wpływów ?

 

Każdy myślał  że coś się ruszy i czekał a tu koniec roku i były lekkie podwyżki, pewnie na tym koniec. I nie wygląda to ciekawie też na nowy rok , spójrzcie na ceny pszenicy a oceanem... Jedynie słaby złoty pozornie zawyża cenę zboża w kraju , 

 

Młyn Szczepanki 700 netto za gluten powyżej 29,5 , 

Na skupach 700 netto również ale za białko powyżej 14%

Golpasz Golub Dobrzyń paszowa 685 netto

 

 

Nie jest źle ale nie tak dobrze jak większość liczyła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Kolego Grego -ziarno magazynuje się też po to, aby w żniwa kombajn nie stał, bo jak wywieźć kilkaset ton przy duzych kolejkach w żniwa, a zimą na spokojnie można wywozić i przy okazji przeważnie dostać trochę więcej. Bo np Stoisław po kilku dniach skupu w żniwa, jak obserwuje dobre parametry i dużo sprzedających, zaraz leci po cenie na tablicy.

Edytowano przez Marques

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Co roku sprzedawalem zboże na przełomie roku lecz w tym zaryzykowalem i sprzedałem zaraz w żniwa i widzę, że nie straciłem a wręcz zarobiłem. Widać że trzeba teraz trzymać zboże do kolejnych żniw żeby na tym zarobić. Do tego jeszcze świnie lecą w dół wiec cena za paszowe raczej nie będzie rosła bo nie będzie miał kto tego brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Agrocorn proponuje mi za konsumpcję 650 netto, nie sprzedaję.

 

Kolego a nie wiesz ile płacą za pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrocorn proponuje mi za konsumpcję 650 netto, nie sprzedaję.

Oczywiście że nie sprzedawaj. Cedrob mi za paszówkę na podwórzu w poniedziałek proponował 680 zł netto. Więc do siebie odlicz 20 zł/t za dalszą odległość a i tak byś dostał 660 netto za paszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Oczywiście że nie sprzedawaj. Cedrob mi za paszówkę na podwórzu w poniedziałek proponował 680 zł netto. Więc do siebie odlicz 20 zł/t za dalszą odległość a i tak byś dostał 660 netto za paszową.

 

z pszenicą czekam do stycznia/lutego

Za pszenżyto nie wiem ile teraz płacą.

Za jęczmień 500-520 netto przy większej ilości...

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

U mnie trochę ceny spadły pszenżyto 540 było 555 jęczmień 560 było 590 pszenica 620 było 630 ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z pszenicą czekam do stycznia/lutego

Za pszenżyto nie wiem ile teraz płacą.

Za jęczmień 500-520 netto przy większej ilości...

Ja też na razie nie sprzedają a miałem już taki zamiar bo zaczęło cisnąć. Pewne niepowodzenie w drugiej branży i zaczęło robić się nie ciekawie. Ale na szczęście dzisiaj stary kombajn sprzedany i wstrzymuję się ze sprzedażą. Widać że w dobre ręce poszedł do rolnika pod Kraków takich kupców tylko życzyć każdemu, ja im wszystko uczciwe powiedziałem co i jak oni też uczciwą cenę zaproponowali i się dogadaliśmy, a nie jak handlarze przyjadą wielkie cfaniaczki a się z tych handlarzyków śmiałem jak ja sobie sam sprowadziłem ten kombajn patrzyłem się nieraz na takich w sposób (co ty wiesz o zabijaniu). Będą zadowoleni już się do niego trochę przywiązałem i szkoda było sprzedawać ale mus to mus. Niech im służy długie lata i powinien bo maszyna żadnych dużych wad nie miała tylko jakieś pierdółki do poprawy typu nieszczelna hydraulika czy pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja 2 lata temu chciałem sprzedać swojego Bizona za 25 tyś brutto (silnik w tamtym roku miał kapitalkę= coś koło 8000zł), i dobrze że nie sprzedaliśmy, bo warty jest sporo więcej, zwłaszcza jak dołożona została sieczkarnia nowa i jedna opona wymieniona na 60% (nie naprawianą), już nie mówię o takich rzeczach jak sita, ślimaki itd. Też do niego jakoś się przywiązało :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ja też na razie nie sprzedają a miałem już taki zamiar bo zaczęło cisnąć. Pewne niepowodzenie w drugiej branży i zaczęło robić się nie ciekawie. Ale na szczęście dzisiaj stary kombajn sprzedany i wstrzymuję się ze sprzedażą. Widać że w dobre ręce poszedł do rolnika pod Kraków takich kupców tylko życzyć każdemu, ja im wszystko uczciwe powiedziałem co i jak oni też uczciwą cenę zaproponowali i się dogadaliśmy, a nie jak handlarze przyjadą wielkie cfaniaczki a się z tych handlarzyków śmiałem jak ja sobie sam sprowadziłem ten kombajn patrzyłem się nieraz na takich w sposób (co ty wiesz o zabijaniu). Będą zadowoleni już się do niego trochę przywiązałem i szkoda było sprzedawać ale mus to mus. Niech im służy długie lata i powinien bo maszyna żadnych dużych wad nie miała tylko jakieś pierdółki do poprawy typu nieszczelna hydraulika czy pasek.

 

myślałem że w wakacje spadałeś jak kopiłeś nowego? parę miesięcy czekał na kupca.

 

ja 2 lata temu chciałem sprzedać swojego Bizona za 25 tyś brutto (silnik w tamtym roku miał kapitalkę= coś koło 8000zł), i dobrze że nie sprzedaliśmy, bo warty jest sporo więcej, zwłaszcza jak dołożona została sieczkarnia nowa i jedna opona wymieniona na 60% (nie naprawianą), już nie mówię o takich rzeczach jak sita, ślimaki itd. Też do niego jakoś się przywiązało :)

 

a ja nie żałuję, że sprzedałem swojego bizona 4 lata chociaż miałem go 22 lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety przed żniwami się nie udało. Później go chyba już nie wystawiałem i teraz dopiero to zrobiłem. Od niedzieli do dzisiaj wisiał na ogłoszeniu.

A ja i bizona też żałuję, jeszcze bardziej niż tego JD, bo bizon był od nowości i z silnikiem oraz skrzynią też nie miał najmniejszych problemów tak jak JD, tylko codziennie główka od kosy się rozlatywała  <_< to rozwiązanie w bizonach jest trochę nie przemyślane i wadliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

żeby nie zapeszyć nam kosa nie siada :) jak coś to jakieś paski albo łożyska siadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My tu o kombajnach a tym czasem pszenica na CBOT w środę odbiła się od dna 5,5 rocznego i powoli ciągnie w górę. kukurydza jeszcze bardziej ciągnie w górę. Czyli co, nie jest strasznie bardzo dobrze, ale gorzej nie będzie, jak coś tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Wczoraj sprzedaem przyczepe bo potrzebuje kasy pszenica 657 netto.podlaskie powiat bielsk podlaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mam nadzieję że do 700 netto dojdzie u nas za konsumpcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

657 to batdzo dobra cena u mnie nie do osiągnięcia Podaj namiary na kupca może kupi u mnie

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Agrocorn proponuje mi za konsumpcję 650 netto, nie sprzedaję.

Kolego a oni płacą czy tylko biorą bez kasy bo są przeciez w upadłosc układowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj