marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Witajcie 

Ceny idą lekko w dół niestety, mam nadzieję że to przejściowe:))

Plasują się następująco:

Ceny netto na gospodarstwie w promieniu 100 km od portu (zawierają koszt transportu w wysokości ok. 30pln/t)

Pszenica:

11,5% białka 670-675

12,0% białka 675-680

12.5% białka 680-685

13,0% białka 685-690

13,5% białka 690-693

14.0% białka 695-700

14.5% i więcej białka 705-710pln

Kukurydza DAP port 100 ton 700pln netto

Można negocjować od 400+:))

 

Ważna informacja dot. exportu przez porty.

Dostawy grudniowe na poziomie 90% już są zapewnione, podejrzewam że w tym tygodniu odbiory grudniowe się skończą i mówimy o odbiorach styczniowych.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Ja też zadzwoniłem jak co poniedziałek i już mi dają mniej niż tydzień temu. 

 

pszenica paszowa 620-630zł netto (tydzień temu było 630-640)

konsumpcyjna 635-640 (tydzień temu min.640zł)

kukurydza 630zł (tydzień temu 640zł)

 

Ceny ode mnie z podwórka lubelskie.

 

Pytanie czy aż takie ruchy na giełdach były czy co że te ceny w ciągu tygodnia już niższe?? Podobno te większe firmy i młyny już się obkupiły i nie biorą nic... :/ a liczyłem że to ładnie będzie teraz szło do góry aż do wiosny. Dziwne te ruchy cenowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na giełdach w zasadzie nic się wielkiego nie działo i się nie dzieje raz w dół raz w górę, widać chętnych do sprzedaży po cenach niższych niż w żniwa nie brakuje, pewno kredyciarze powypychali aby tylko na kolejną ratę mieć i skupy się znowu zapełniły. I weź tu człowieku przytrzymaj aby coś więcej w skupach oferowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Tu pojadę troch prywatą.

Reprezentuje firmę która skupuje płody rolne i je eksportuje, jestem także rolnikiem.

Aktualizujemy cenę średnio 2x dziennie i wysyłamy tez "lastminute".

Strefa Agro cen nie działa pokazuje ceny z 2012 roku mimo aktualizacji:((

Mogę wrzucać ceny na forum, lecz nie chce żeby to było komercyjne, więc jak ktoś chce cennik DAP Port G/G to proszę na priva.

Pozdrawiam

Witam kolego jaką firme reprezentujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli ukraina nie zalewa tanią kukurydzą. Od Darii kupię po 600 zapłacę za transport do siebie 40 zł/t zadzwonię do cedrobu czy goldpasz i zabiorą to ode mnie z podwórka po 640 / 650 zł/t.

 

Żadnych rewelacji ja tu nie widzę, ani z naciskiem ukrainy na nas ani na biznesie w handlu ukraińskim towarem.

Był plan puścić pociągi do cedrob ale koszt przeładunku lub podstawiania wózków (szerokie tory, wąskie tory) jest taki sam jak te ziarno patelniami przewieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Żyto konsumpcyjne transport poszedł po 480 netto

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Podkarpacie pow. Jasło 640 plus vat konsumpcja.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żyto konsumpcyjne transport poszedł po 480 netto

No to tanio oddałeś. Jak-pol w miarę płaci za żyto. Z tym że żyto nie powinno zmieniać cen lokalnie gdyż idzie na młyny w całym kraju a nie jak pszenica na porty i na północy jest najdroższa.

Ja im we wrześniu jak musiałem zwolnić silos na kukurydzę sprzedałem po 500 netto. I widzę że na razie ani nie straciłem ani nie zyskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

 

Pszenica konsumpcyjna - 645zł netto

pszenica paszowa - 630 netto

kukurydza - 650zł netto

rzepak - 1640zł netto

 

małopolskie-świętokrzyskie. Ceny z odbiorem ode mnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile wynosi w tym roku dopłata do 1ha pszenicy działkę dzierżawię od sąsiada i muszę mu dać dopłatę za tą działkę we wniosku do ARiMR mam zgłoszone 14 ha .


Przepraszam pomyliłem tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

no mogliby ale co zrobić. Chociaż ta 6 żeby była na przodzie. Wszedzie z lubelskim patrze to pszenica paszowa kosztuje przynajmniej 620 brutto a tu 590. ta 5 na przodzie już mnie zaczyna drażnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

mogę sprzedać pszenicę po 650zł na konto, bez badania białka, dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Pogranicze woj. Mazowieckiego i Łódzkiego, cena wyjściowa pszenica konsumpcja 680+vat paszowa 650+vat u pośredników, zaczynają się ludzie troche interesować możliwością sprzedaży więc pewnie zaraz będą obniżki ;/  Wie ktoś jak Cedrob płaci za pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Skąd masz takie dokładne dane o statkach w portach?

 

 

 

 


Piszę odnośnie statków w porcie

Statki były są i będą, np. na tą chwilę jest ich pare w portach:

Gdańsk

Cito 27-lis 3145 load WheatSilo 5

Gdynia

Baltic Panther

26-lis 42000 load Wheat Grain Terminal

Cape Race 4-gru 63000 load Wheat Bulk Terminal

Szczecin

Rosita 20-lis 27800 load Wheat Ewa

 

Proszę się nie obawiać o brak statków:))

Problemu należy się spodziewać z innej strony.

Ceny na światowych giełdach a co w związku z tym przekłada się bezpośrednio na nas, a do rzeczy to ostatnie kontrakty Egiptu na zakup pszenicy - wygrali Rumuni, Ukraińcy i Francuzi. Czekamy na przetargi Algierii, Maroka i Arabii Saudyjskiej, miejmy nadzieje ze coś nam skapnie (mam na myśli Polskę) :))

Polski tam brak.

Cena na przetargach międzynarodowych tą chwilę oscyluje ok. 208-210 USD za tonę przy cenach frachtu z europy do afryki ok 15$/tona mamy cenę w porcie.

Dodatkowo premie zakupowe eksporterów ubijają cenę,

Przy naszej mocnej zlotowce mamy to co mamy i tyle.

Wszyscy czekamy na raport z USA, który jest 10-ego ciekawe co tym razem tam wymyśla:(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przez ostatnie lata właśnie w grudniu i na początku stycznia był podwyżki i najlepsze ceny do sprzedaży, jak bedzie w tym roku oczywiście nie wiadomo ale jak teraz wszyscy spękają i rzucą się do sprzedaży to już nie będzie po co robić podwyżek.  Dobrze to widać np. w rzepaku gdzie poprostu ludzie nie sprzedają jak leci tylko trzymają i czekają na lepsze propozycje (myśle te 1700zł?), niestety ze zbożem już tak składnie nie jest, a szkoda bo na pewno można by było liczyć na nieco lepsze ceny no ale trzeba jakąś presje wywierać. To poprostu taka mała spekulacja i wyczekiwanie komu puszczą wcześniej nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

To pojechałeś z porównaniem pszenicy do rzepaku. Pszenicy jest przesyt - dlatego jest duża podaż. Rzepaku było podobno, a nie zdziwie sie jak zwieksza tę różnicę - 15% mniej w UE. W Polsce relatywnie ze względu na susze jeszcze mniej. W sezonie 2015/16 zasiewy w UE zredukowano o kolejne 5%. Rzepaku nie ma i nie bedzie - dlatego jest i bedzie w cenie.

Piszesz o zmowie rolników, jakby była lekarstwem. Ale to rynek dyktuje ceny. Nie było eksportu - ceny stały. ruszył eksport a i lokalni przetworcy podnosza ceny. Zeby ceny zbóż znaczaco wzrosły - potrzebny jest ich przewidywany deficyt w najbliższym czasie, czyli kataklizm na znacznej czesci uprawy zbóż na świecie. A i to przy obecnym poziomie zapasów może nie gwarantować rychłych rekordów cenowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj