marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cichy5540    14

1400 została bo wilgotność 6,5-7R a zanieczyszczenia na poziomie 2% więc nie mieli z czego obcinać bo w kontrakcie miałem zapisane wilgotność max 9% a zanieczyszczenia nieużytkowe max 3%., a jeżeli chodzi o zanieczyszczenia użytkowe to od tego roku nie są brane pod uwage(przynajmniej w Porcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u nas po 1320 podpisywali no ale taki numer z rzepakiem jak był w tym roku w żniwa to szybko się nie powtórzy. Ogólnie chyba najlepiej wychodzi jak się samemu przytrzyma lub dać w depozyt jak jest taka możliwość. Ale u mnie skup coraz mniej chętnie w ten depozyt bierze bo wtedy rolnik decyduje kiedy i po ile sprzedać, a to im widać niezbyt leży. Dzisiaj byłem zerknąć na cene pszenicy w Polskich Młynach w Kluczborku 630zł netto za 13% białka :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Witam. Ceny z wczoraj, firma FARM-WET Witosław, okolice Nakła, kuj-pom.

pszenica konsumpcyjna 12-14 % białka 690 zł/t netto (738 brutto)

pszenica paszowa 660 zł/t netto

rzepak 1620 zł/t netto

Pszenice sprzedaję póki są statki w porcie, nastepne pewnie w lutym lub później jak było w zeszłym roku.

Rzepak czeka na przechowaniu u nich, na lepszą cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

pszenica konsumpcyjna 630 netto, małopolska

 

Po tyle w Małopolsce to paszówkę sprzedaż


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87047-apel-o-aktualizacje-cen-na-portalu/?do=findComment&comment=1668823

 

Apeluje do was wszystkich żeby aktualizować ceny na portalu to nam wszystkim Rolnikom pomoże, zachamuje zmowy cenowe!. Niektórzy skupujący nie podnoszą cen, bo my głupi i tak im zawieźmy, bo nie mamy szybkiego porównania cen i nie mamy porównania w całej Polsce a firmy skupujące z tego korzystają. Jak byśmy mieli porównanie to nawet mali Rolnicy na tym by skorzystali. 2 lub 3 rolników się dogaduje i wysyłają w polskie transport a tak są zmuszeni oddawać za bezcen swoje Produkty a lokalni Biznesmeni na tym biją Kasę, bo wiedzą, że oni i tak nigdzie nie pojadzie.

Ten Apel tycz się też Portalu ,,AgroCeny,, są tam podstawowe Produkty a gdzie Gryka, łubin itp. Poza tym nie idzie wstawiać cen z datą wcześniejszą, jak są żniwa nie zawszę mamy czas na aktualizacje cen robimy to później i to wprowadza Zakłamanie cen.

Zróbmy jedną wielką Grupę i zacznijmy chociaż trochę wpływać na ceny skupów!!!!!!

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Może i dobrze piszesz ale to nie jest możliwe jabys chcial polakow namowic zeby do pracy jezdzili autemco drugi dzien to paliwo stanieje...to ze ktoś nie sprzeda zboża nie wpłynie na ceny rynek nie lubi pustki....
Dzis ladowalem pszenice 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

a u mnie 620 brutto pszenica paszowa woj lubelskie

A wstawiłeś cenę? Na tym to polega!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

golpasz golub-dobrzyń pszenica paszowa 685netto kuj-pom..

Edytowano przez Iwonka23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu pojadę troch prywatą.

Reprezentuje firmę która skupuje płody rolne i je eksportuje, jestem także rolnikiem.

Aktualizujemy cenę średnio 2x dziennie i wysyłamy tez "lastminute".

Strefa Agro cen nie działa pokazuje ceny z 2012 roku mimo aktualizacji:((

Mogę wrzucać ceny na forum, lecz nie chce żeby to było komercyjne, więc jak ktoś chce cennik DAP Port G/G to proszę na priva.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pewnie wielu osobom tu się naraże ale komentarz do kolegi 1734, kolego kto ci broni dzwonić i pytać o ceny podmiotów skupiających w całej Polsce-masz do tego pełne prawo zwłaszcza że telefon do skupu oddalonego 10km od Ciebie i ten 350 kosztuje dokładnie tyle samo więc w czym problem trzeba tylko chcieć-nikt tego za Ciebie nie zrobi! Co do jednoczenia się producentów zbóż-cóż tu na forum szukasz partnerów handlowych??? Trzeba wyjść z domu i rozmawiać z ludźmi i szukać takich ktorzy zechcą z Tobą współpracę podjąć a nie tylko narzekać że mogło by być tak pięknie a nie jest...po za tym nie wierzę że w twoim regionie nie ma grupy producenckiej plantatoror zbóż z którą byś mógł współpracę podjąć tylko zapewne nawet o tym nie wiesz. Podsumowując koledzy mniej narzekać wiecej rozmawiać przestać zachowywać się narcystycznie i wyłączyć z myślenia egocentryzm i megalomanie a efekty szybko będzie można zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ceny z wczoraj, firma FARM-WET Witosław, okolice Nakła, kuj-pom.

pszenica konsumpcyjna 12-14 % białka 690 zł/t netto (738 brutto)

pszenica paszowa 660 zł/t netto

rzepak 1620 zł/t netto

Pszenice sprzedaję póki są statki w porcie, nastepne pewnie w lutym lub później jak było w zeszłym roku.

Rzepak czeka na przechowaniu u nich, na lepszą cenę :D

Piszę odnośnie statków w porcie

Statki były są i będą, np. na tą chwilę jest ich pare w portach:

Gdańsk

Cito 27-lis 3145 load WheatSilo 5

Gdynia

Baltic Panther

26-lis 42000 load Wheat Grain Terminal

Cape Race 4-gru 63000 load Wheat Bulk Terminal

Szczecin

Rosita 20-lis 27800 load Wheat Ewa

 

Proszę się nie obawiać o brak statków:))

Problemu należy się spodziewać z innej strony.

Ceny na światowych giełdach a co w związku z tym przekłada się bezpośrednio na nas, a do rzeczy to ostatnie kontrakty Egiptu na zakup pszenicy - wygrali Rumuni, Ukraińcy i Francuzi. Czekamy na przetargi Algierii, Maroka i Arabii Saudyjskiej, miejmy nadzieje ze coś nam skapnie (mam na myśli Polskę) :))

Polski tam brak.

Cena na przetargach międzynarodowych tą chwilę oscyluje ok. 208-210 USD za tonę przy cenach frachtu z europy do afryki ok 15$/tona mamy cenę w porcie.

Dodatkowo premie zakupowe eksporterów ubijają cenę,

Przy naszej mocnej zlotowce mamy to co mamy i tyle.

Wszyscy czekamy na raport z USA, który jest 10-ego ciekawe co tym razem tam wymyśla:(

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Pszenica paszowa 640 brutto to max, a konsumpcyjna 660 brutto max. Okolice Zamościa i Tomaszowa Lub. takie ceny można dostać 

 

okolice krasnika:

paszowa - 660-675 brutto

konsumpcyjna 675-690 brutto

 

ale jak co poneidziałek jutro znowu zadzwonie czy ceny te same bo ktos tam wcześniej pisał że spadki na giełdach były :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Piszę odnośnie statków w porcie

Statki były są i będą, np. na tą chwilę jest ich pare w portach:

Gdańsk

Cito 27-lis 3145 load WheatSilo 5

Gdynia

Baltic Panther

26-lis 42000 load Wheat Grain Terminal

Cape Race 4-gru 63000 load Wheat Bulk Terminal

Szczecin

Rosita 20-lis 27800 load Wheat Ewa

 

Proszę się nie obawiać o brak statków:))

Problemu należy się spodziewać z innej strony.

Ceny na światowych giełdach a co w związku z tym przekłada się bezpośrednio na nas, a do rzeczy to ostatnie kontrakty Egiptu na zakup pszenicy - wygrali Rumuni, Ukraińcy i Francuzi. Czekamy na przetargi Algierii, Maroka i Arabii Saudyjskiej, miejmy nadzieje ze coś nam skapnie (mam na myśli Polskę) :))

Polski tam brak.

Cena na przetargach międzynarodowych tą chwilę oscyluje ok. 208-210 USD za tonę przy cenach frachtu z europy do afryki ok 15$/tona mamy cenę w porcie.

Dodatkowo premie zakupowe eksporterów ubijają cenę,

Przy naszej mocnej zlotowce mamy to co mamy i tyle.

Wszyscy czekamy na raport z USA, który jest 10-ego ciekawe co tym razem tam wymyśla:(

Pozdrawiam

mocna złotówka ?????????????????????????

jest najsłabsza wzgledem dolara od wielu miesięcy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To dolar jest mocny, bo złotówka względem euro trzyma średnią, przynajmniej tak mówią analitycy.

Ach gdyby tak rok temu kupic troche dolara po 2,7 to by był biznes, a nie te anie zborze przewalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Pszenica paszowa 670 netto Mieszalnia pasz

Przenica konsumpcyjna 660 netto Młyn

dane z moich okolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

paszowa droższa? Czy jest ktoś jest z okolic Kępna podobno jest tam jakiś duży elewator jakie ceny aktualnie proponują? Bo w opolskim masakra jakaś za konsumpcje 630 netto dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a w tamtym roku porośnięte ziarno pszenicy nie było dużo tańsze od tej z tego roku ktorarma parametry bdb. bo 60 zl na tonie to nie jest aż tak strasznie dużo. po za tym mam obawy że bez jakiś wieści o suszach mrozach itp.nie mamy co liczyć na znaczące wzrosty cen no chyba że nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj