marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

thug    236

czyli wysokobiałkowe to porażka i z cenami i z dopłatami a tyle było chwały  przez ministertwo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jak to jest z wilgotnościa kukurydzy a ceną? Chcem się upewnić czy dobrze myśle. Przykładowo kukurydz wilgotność 30 % kosztuje 500 zł. Mamy zwyżke ceny o 5 zł do góry za każdy procent wilgotności mniej. Czyli 29% kosztuje już 505 zł. Zastanawia mnie czy sprzedajac kukurydze 25 % po wyższej cenie zarobimy tyle samo co kukudze 30% po niższej cenie a wiec. 1% procent wilgotności to 10 kg kukurydzy. 10 kg kukurydzy kosztuje 5 zł. A wiec sprzedajac kukurydze o wilgotności 25 % bedziemy miec 50 kg kukurydzy mniej. 50 kg kukurydzy kosztuje 25 zł. A wiec wychodzi na to samo. Tak to sie sprawdza przy założeniu że cena wyjściowa to 500 zł a zwyżka za każdy procent wilgotności to 5 zł. Dobrze to rozumuje czy liczy to się jakoś inaczej? Pytam bo każdy czeka zawsze aż kukurydza bedzie miała mniejsza wilgotnośc bo cena wyższa ale według tych obliczen mija sie to troche z rzeczywistościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Jeśli faktycznie jest +-5 zł za 1% to takjest jak piszesz ale w większości przypadków ale w mojej okolicy jest +-11 zł za tonoprocent także im suchsza tym wyższa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Panowie jak to jest z wilgotnościa kukurydzy a ceną? Chcem się upewnić czy dobrze myśle. Przykładowo kukurydz wilgotność 30 % kosztuje 500 zł. Mamy zwyżke ceny o 5 zł do góry za każdy procent wilgotności mniej. Czyli 29% kosztuje już 505 zł. Zastanawia mnie czy sprzedajac kukurydze 25 % po wyższej cenie zarobimy tyle samo co kukudze 30% po niższej cenie a wiec. 1% procent wilgotności to 10 kg kukurydzy. 10 kg kukurydzy kosztuje 5 zł. A wiec sprzedajac kukurydze o wilgotności 25 % bedziemy miec 50 kg kukurydzy mniej. 50 kg kukurydzy kosztuje 25 zł. A wiec wychodzi na to samo. Tak to sie sprawdza przy założeniu że cena wyjściowa to 500 zł a zwyżka za każdy procent wilgotności to 5 zł. Dobrze to rozumuje czy liczy to się jakoś inaczej? Pytam bo każdy czeka zawsze aż kukurydza bedzie miała mniejsza wilgotnośc bo cena wyższa ale według tych obliczen mija sie to troche z rzeczywistościa.

 

Odpowiadając na twoje drugie zdanie wypowiedzi; myślisz bardzo źle. Pewnie nawet sobie nie wyobrażałeś, że tona kukurydzy przy 30% wysuszona do 25% nie będzie ważyła 950 kg tylko mniej? Właściwie 933,33 kg. I im wieksza wilgotność tym ta waga przy wysuszeniu jeszcze bardziej sie kurczy. I skoro tak jest to całe te mądrości wyżej można wziąć w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

TO jeśli piszesz prawde to za tą z wilgotnością 25 %,kolega wyżej straci więcej niż by sprzedał mokrzejszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

albercik99 masz jakieś dane odnośnie zależnościa między wilgotnościa kukurydzy a spadkiem bądź wzrostem jej wagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

@miwigos prawdę? To jest czysta matematyka.

@knoro93 istnieją tabele utraty wagi przy spadku wilgotnosci. Mają je np młynarze. Ja ich nie potrzebuje, to bardzo prosta kalkulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

A co tu mi się reklama pojawia polityka ?! Zdjęcie wypisz /wymaluj polityk tylko nie wiem co to za nazwisko Dossche i z jakiej jest partii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

co do bobiku to mialem 30 hektarow. 15 hektarow lipa, jakies 1,2 tony z hektara, nie wiem w sumie czemu, ale marny byl od poczatku. drugie pole, bobik ladny ,wygladal na wiecej a dal tez jakies 2,5 tony.   ogolnie bobik wg mnie to nie jest jakis hop siup jak ktos mysli.  trzeba znac parametry pola, ph, zasobnosc skladnikow bo bobik jest dosc wymagajaca uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do bobiku to mialem 30 hektarow. 15 hektarow lipa, jakies 1,2 tony z hektara, nie wiem w sumie czemu, ale marny byl od poczatku. drugie pole, bobik ladny ,wygladal na wiecej a dal tez jakies 2,5 tony.   ogolnie bobik wg mnie to nie jest jakis hop siup jak ktos mysli.  trzeba znac parametry pola, ph, zasobnosc skladnikow bo bobik jest dosc wymagajaca uprawa.

napisz czy chociaż na jednym hektarze wyszedłeś na plus?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

przyznam szczerze że  ze 3 tygodnie  nie śledziłem cen zbóż kompletnie z braku  czasu (ważniejsze  rzeczy  na  głowie- siewy i kukurydza) ale  patrząc na  ostatnie  posty odnoszę wrażenie, że jakby  powoli ceny pną się w  górę - czy to  jest  stała tendencja na tą  chwilę czy  nazwijmy to  były jedne podwyżki z powodu wzrostów  na giełdzie  i ceny dalej zaporowo stoją myślę tu o cenach pszenicy i żyta..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u mnie tak

pszenica konsumpcja-600

paszowa- 550

pszenżyto max 490

ceny netto

także całkiem klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj