marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ksiaze    234

niestety cen na zboże i kukurydzę czy to mokrą czy suchą chyba dobrych już nie będzie..

co z tego że się u nas nie urodziło, jak Stany, Kanada, Australia biją rekory, do tego tania ropa, więc kukurydza nie idzie na etanol...a jak nie idzie to będzie jej pod sufit na giełdach...

 

słychać że zaczynają wychodzić na poniedziałek z ceną na kukurydzę mokrą w okolicach 400 zł netto przy 30% wilgotności plus minus za każdy procent 10 zł...sucha na poziomie 620 zł netto

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojnie spokojnie pszenica pójdzie w górę grudzień styczeń będzie przyzwoita cena


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam was. Przysłowie mówi: ,,Płaci czas a nie towar" i tego się trzymajmy, o 25% niższe zbiory w UE nie wywindują cen w kosmos ale susza na Ukrainie i w Rosji z pewnością skoryguje ceny zbóż w gorę. Na tę chwilę technicznie po tak drastycznych spadkach powiinnismy mieć odbicie, odreagowanie spadków a piątkowa sesja na Matifie daje doze niepewności że aż tak kolorowo to nie jest gdyż az i tylko produkcja globalna zwiększyła się o 1% co w gruncie rzeczy powinno byc impulsem do wzrostów. Jeżeli piątkowe wzrosty utrzymają trend do połowy tygodnia bez znaczących korekt  wtedy dowiemy się jakiego ,,Trupa w szafie" przyniosą kolejne raporty o światowych zapasach i zwiększonym zapotrzebowaniu które z roku na rok narasta. A to że po raz kolejny globalny urodzaj nie jest wyznacznikiem dla nieustannego spadku cen już wiemy wszyscy.

 

W mojej subiektywnej ocenie mamy szanse na dość solidne wzrosty , gdyż czeka nas bardzo poważny deficyt ziarna kukurydzy a co za tym idzie wzrost pozostałych zbóż paszowych i konsumpcyjnych.

 

Pamiętajmy na Ukrainie także było sucho i plony 25% w dół.

 

Rosja raporty o stanie zasiewów prawdopodobnie przedstawi koniec listopada, dodatkowo jeszcze przezimowanie itp.

 

Panika to zły doradca ja zawsze miałem zasadę jak szybko spada kupowałem jak zbyt szybko rośnie sprzedawałem.

 

Czekamy na przełamanie trendu spadkowego co w najbliższym czasie jest bardzo mozliwe po piatkowej burzliwej sesji na m\atfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

spokojnie spokojnie pszenica pójdzie w górę grudzień styczeń będzie przyzwoita cena

 

zgadzam się, kuku  nie plonuje a kurniki czymś muszą ja zastąpić i pszenica będzie w przyzwoitej cenie, paszowa może być nawet w cenie konsumpcji bo tej z parametrami tez nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też mi się wydaje, że cenowo pszenica paszowa będzie gonić konsumpcje może i nawet dogoni. Porty praktycznie nie kupują, a jeśli to w cenach niewiele większych od tych krajowych i raczej nie będzie powtórki z zeszłego roku bo poprostu nikt nie musi szukać pszenicy jakościowej po europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas raptem jest 20 złoty na tonie różnicy miedzy konsumpcją a paszową a dzisiaj na matifie znowu zielono zobaczymy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

panowie jak to jest??? mówicie o cenach przenigdy poniżej 600zł a dziś będąc w okoliczne wytwórni pasz za same otręby pszenne krzykneli dla mnie po 600 i to ich nie mieli na stanie. a mają być droższe o około 40 - 50 zł jak przyjdzie dostawa . trzymajcie zboża bo muszą pójść w górę


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie wiem po ile są otręby bo ich nie kupuje ale to że ktoś tyle krzyczy sobie za tonę nie znaczy że w innym miejscu nie kupisz taniej- co do zboża też cierpliwie czekam-bo mam nadzieje że coś drgnie kolo połowy grudnia...teraz myślę że będąspadki bo żniwa kukurydziane są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam propozycje na mokra kukurydze 380 do 400 netto i nie wiem co robic sprzedawac mokrą czy wysuszyć i czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

To mało macie za kuku jak na ten ciężki rok u mnie po 450 netto za mokrą.Zbiory marne to cena wyższa jak zawsze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Mam propozycje na mokra kukurydze 380 do 400 netto i nie wiem co robic sprzedawac mokrą czy wysuszyć i czekac

 

w tej cenie to oczywiście że lepiej suszyć. Jeszcze jak wilgotność dosyć niska

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Nie wiem po ile są otręby bo ich nie kupuje ale to że ktoś tyle krzyczy sobie za tonę nie znaczy że w innym miejscu nie kupisz taniej- co do zboża też cierpliwie czekam-bo mam nadzieje że coś drgnie kolo połowy grudnia...teraz myślę że będąspadki bo żniwa kukurydziane są...

pszenica już skoczyła do góry niewiele bo niewiele ale poszła a kukurydza osadkowski cena na październik 500 netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie w PM ceny ani drgną pszenica 640, rzepak 1450, kuku 440 lub 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

witam co sadzicie o tym. pszenica 600brutto, wstrade krk. 630brutto, okoliczny mlyn 640 brutto opłaca sie czy trzymać dalej, pszenżyto 540brutto? nie wiadomo czy coś podskoczy woj. małopolskie pow. miechowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

dziś pojechało pszenżyto po 570,-netto miało być po 560,- ale dziś jadę po fakturkę i niespodzianka....

północna wlkp lokalna mieszalnia pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj