marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benio1967    153

jaka jest najniższa wysokość naczepy-patelni,wanny do załadunku zboża

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

może kolega chce w ten sposób sprzedać zboże i nie wie czy mu się pod załadunek zmieści. Ja do siebie muszę zamawiac też jak najniższe samochody i przeważnie znajomy mi wozi wanną chyba 3,5 metra wysokości ale to tak 24 maksymalnie pszenicy załaduje. Ale typowe skrzynie do przewozu zboża to musisz liczyć te 3,7-4m,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a co to twoje forum? po za tym sam nic mądrego nie napisałeś a wys.wanien wystarczy w przeglądarce wpisać i wszystko jest jasne. a jak chcesz coś to proszę u handlarza rzepak 1530 , pszenica konsumpcja 630 , pasza590 .ceny netto loco gosp. zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

jaka jest najniższa wysokość naczepy-patelni,wanny do załadunku zboża

 

@iron, to może powinien założyć nowy temat o wysokości naczep i zasmiećic jeszcze bardziej to forum??  @benio1967  standardowe naczepy pod zboże maja 4 metry a te inne od 3 do 3,5m


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Przyjechała dzisiaj do mnie wanna wysoksci 3,00m,załadowałem 32,600 kg pszenżyta i weszła mi do stodoły,a zawsze musiałem rozbijać z boku deski i żmijka mi ledwo co łapała naczepę.Z klepiska dziś ładowałem 2 godziny.Cena 500 zł zapłacone za 30 t przed załadunkiem ,reszta uregulowana na wadze,Pszenżyto miało ok.10 procent żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Przyjechała dzisiaj do mnie wanna wysoksci 3,00m,załadowałem 32,600 kg pszenżyta i weszła mi do stodoły,a zawsze musiałem rozbijać z boku deski i żmijka mi ledwo co łapała naczepę.Z klepiska dziś ładowałem 2 godziny.Cena 500 zł zapłacone za 30 t przed załadunkiem ,reszta uregulowana na wadze,Pszenżyto miało ok.10 procent żyta.

 

jeżeli kierowca pozwolił tyle załadować to jest mało poważny. wracając do cen jedynie owies idzie w rozsądnej cenie 470 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czy zboze bezie drozsze tzn pszenica z vatem osiagnie 800 netto czy jzu sciagaja z innych krajow ? a jak jest z cena kukurydzy jakie sa propozycje na ceny kukurydzy mokrej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dni tanich zbóż a na pewno kukurydzy są już policzone. Amerykański raport opublikowany w piątek wszystkie wartości obniżył w porównaniu z ostatnimi.

 

Ostatnie kontrakty już wygasły a kolejne wystartowały w przypadku pszenicy na MATIF o 20 euro więcej. Co prawda w sesji zanotowano delikatny spadek, ale może tylko dlatego że sesja się skończyła o godz 16, a raport opublikowano o 18.

 

Może na kokosy w pszenicy na razie nie ma co liczyć ale kukurydza moim zdaniem wywinduje mocno. Korzystne dla sprzedających raporty USA, słaba kondycja upraw w całej europie, jedyny czynnik który może to wstrzymywać to duże ilości pszenicy, jednak czas nie ubłaganie leci i towar się zużywa, a nowa będzie za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy zboze bezie drozsze tzn pszenica z vatem osiagnie 800 netto czy jzu sciagaja z innych krajow ? a jak jest z cena kukurydzy jakie sa propozycje na ceny kukurydzy mokrej ?

800 netto z vatem to nie osiągnie heh ale napewno będzie sporo wyżej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

sory chodzilo mi czy z vatem czyli brutto osiagnie te 800 taka pszenica ktora miala 13,2 bialka czyli konsumpcja  tylko jak dlugo trzeba jeszcze czekac na ta  cene

a warto bedzie kukurydze suszyc bo w tamtym roku ci co suszyli to zalowali bo nie wyszli na swoje

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Sratytaty, kukurydza będzie taniała, dopóki nie zostanie zebrana, oczywiście te spadki zablokują pszenicę. Dopiero po zbiorach, czyli grudzień/styczeń będzie można liczyć na wzrosty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

800 netto z vatem to nie osiągnie heh ale napewno będzie sporo wyżej

 

A na  który  rok  przewidujesz  taką cenę ?   bo chyba  nie na ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam wszystkich rolników , handlarzy , spekulantów i malkontentów którzy jak zawsze mają zbiory rzepaku na poziomie 6 t/ha a pszenicy 10......

Stąd nasze całe biadolenie . 

 

Jestem rolnikiem jak większość z was ale czytając posty na tym forum dochodzę do wniosku że rolnik powinien płacić podwójny ZUS, podatek 19% i basta !!!!!

 

Wszyscy mają rekordowe plony i co a kto zbiera 3t żyta , 3 pszenicy i 1,5 rzepaku nie ma takich?!!

 

Pieniądz lubi ludzi cierpliwych a po publikacjach piątkowego raportu na giełdach drgnie , mamy dołek na wykresie a ciśnienie rośnie i trwa -akumulowanie co w dłuższej perspektywie czasu i tak doprowadzi do wzrostów na światowych giełdach może nie tak spektakularnych ale Rajd św. Mikołaja będzie gdyż obrót papierami na tak niskim poziomie nie przynosi oczekiwanych zysków dla białych rękawiczek. 

 

Na tę chwilę obserwuję sytuację w portach, w jaki sposób hodowcy trzody i drobiu -wzrost cen i bardzo duże zainteresowanie naszym drobiem wpłynie na krajowe zwiększenie produkcji biorąc pod uwagę tanie pasze i skutki suszy które tak naprawdę odczuwalne będą I kw 2015r. Malejące zapasy krajowe i zmniejszenie podaży na rynku zbóż wraz z przynajmniej o 30% niższymi zbiorami ziarna kukurydzy powinny być impulsem do zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

 

Zmiana taka zazwyczaj przynosi dość solne odreagowanie w postaci skokowych wzrostów cen (spekulacje) z okresowymi korektami , ja osobiście staram się to wykorzystać i trafić w ten dobry moment ze sprzedażą. Susza, przezimowanie upraw cały rok mamy przed sobą i wszystko może się zdarzyć , a biadolenie że ceny niskie miesiąc po żniwach nic nie wniesie do tematu.

 

Poprzednie wieloletnie cykle wahań cen górka/dołek trwały około 3 lat spadki -wzrosty niestety nic nie spada ani nie rośnie bez końca, maklerzy mają gdzieś nasze zbiory , zapasy itp ważne są prognozy i raoprty gdyż pod coś trzeba grać. Pozycje na dzień 10 września pozamykane , powoli zaczną się wzrosty w moim przekonaniu największe na przełomie IV i I kwartału 2016. ile nie wiem ale patrząc na finansierę zbierają papier i będą windować cenę w górę aby na górce zwiększyć obroty i opchnąc kontrakty tak więc była gra na spadki po niej są zawsze wzrosty ale nie już i teraz , musi nastąpić wiele składowych aby było pod co podciągć cenę....... i będzie .

 

Ja trzymam jak zawsze i obserwuję porty ....

 

 


Zapomniałem o najważniejszym  import-export 

mamy drogiego dolara i euro co wstrzymuje import a napędza eksport.

Pozdrawiam wszystkich niecierpliwych rolników ...........


Zapomniałem o najważniejszym  import-export 

mamy drogiego dolara i euro co wstrzymuje import a napędza eksport.

Pozdrawiam wszystkich niecierpliwych rolników ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

3 tony  żyta  to marzenia  wszystkich  rolników  w okolicy  w  tym  roku... :(    jesteśmy  tylko ;;pionkami''  w  grze   -  murzynami  do  roboty a  zarabiają  tzw.  ;;białe  kołnierzyki''   teraźniejsze    niewolnictwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Tak a propo cen kukurydzy z ubiegłorocznych zbiorów. W piątek po 640-660 zł, a dziś po 600 zł :D. Klasyczny przykład zmowy skupów z okolicy. W związku z tym że raport może podnieść notowania w górę, to zapewne kukurydza wróci w okolice 650 zł. Czyli po ewentualnej podwyżce nie zostanie nawet śladu. A jak wygląda sytuacja w portach, wie ktoś? Na płd sprowadzają ponoć qq z Ukrainy i tym tłumaczą obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to juz tna kukurydze na ziarno a jaka jest teraz wilgotnosc ? u nas w okolicy centralna polska pszenica konsumpcyjna 640 netto paszowa 600 netto a dzis ludzie wozili strasznie duzo na te pkt skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Z tego jak dziś pytałem i byłem świadkiem to wilgotność w przedziale 19 do 26 %. pszenica paszowa brutto 650 Agroefekt oczywiście. Konsumpcja lokalny młyn 640 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj