marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

warchest    253

to mi jeden rolnik mowil ze slyszal gdzies ze kukurydza mokra ma byc po 300 zł ale to posrednicy tak moga kupowac od tyhc malych rolnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no  ale co z tego ze 400 by bylo ale u nas w moich rewgionach takich plonow nie bedzie jak w zeszlym roku u nas szusza zalatwla teraz jak na najlepszych ziemiach da po 5-6 ton mokrej to nawet kosztow nie zwraca tak jak my ida wszystkeiwarunki by plon byl najwyzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niewiem w tamtym roku kukurydzy nie mielismy ale u znajomych co sie pytalem to zaleznie od 9 11 ton mokrej bylo u nich ale to tez keipsko to jednego roku kiedys mielismy 10300 suchej masy juz ale to byl piekny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Kukurydza będzie droga...u mnie w okolicy są strasznie słabe. Wydaje mi się ze kukurydza mokra powinna spokojnie osiągnąć poziom 500zl/t . Sucha dobija obecnie do 900 zl/t a kupują posiadacze kur niosek.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

gdzie masz kukurydze sucha po 900 zł jak u nas lokalne skupy z tydzien temu placily 600 no moze 620 kukurydze sucha netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Wschodnie Mazowsze drogi kolego.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

W moich okolicach lubelskie powiat Łuków kukurydzy ziarnowej można powiedziec że nie ma !!!!!!!!!! Stoja same łodygi lub niewykształcone kolby które rokuja na 2t/ha. Koszę usługowo na kiszonke od tygodnia i to co sie kosi to jakas maskra - zapchaj dzióra bez wartosci.  Patrzac na nasz rejon to kuku sucha bedzie 900zł swobodnie bo znajomy juz zamówił kilka ton żeby zniwelowac brak ziarna w kiszonce to po 850 z problemami znalazł nikt nie chce sprzedawac lub brak  towaru. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

cena pszenicy u nas leci  o 20 zł tygodniowo osadkowski 620 netto konsump 570 paszowa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Scandagra, wczoraj dali mi za konsumpcyjną 670 a dziś już 650 i tendencja mówią że spadkowa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

w lokalnym skupie

 

owies 450

qq 800

pszenżyto 480-520  w zależności od ilości

 

ceny netto oprócz qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Suchowola k. Radzynia Podl.

Owies 370 zł brutto

Pszenżyto 470 zł brutto

 

a znasz ceny nawozów tam ? 

będę musiał przejechać się tam i zobaczyć co i jak stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Susza suszą, nadrobi się importem ze wschodu. Tamten rok był rekordowy pod względem plonów mimo to import wzrósł. Cyt. z "Wiadomości Rolnicze Polska" "W styczniu 2015r. import zbóż do Polski był dużo większy niż przed rokiem. W tym czasie do kraju przywieziono 380 tys. ton ziarna zbóż, o 20% więcej niż rok wcześniej. Największy udział w strukturze importu ziarna zbóż miała pszenica - 60%, kukurydza - 20%, jęczmień - 20%"

Fermy Drobiu Woźniak: pszenica 620zł/t, pszenżyto 580 zł/t (o 3% więcej niż wczoraj). Ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na matifie tragedia codziennie spadki na każdym towarze


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A mi się zachciało rzepak w depozyt wstawić. Miało być pięknie a narazie taniej niż w żniwa. Pszenice wszyscy mieli nie oddawać w żniwa za bezcen, a tu o cenach ze żniw to można zapomnieć. Kukurydza rzeczywiście podrożała ale to na 630 jak u mnie i gość mówi że chwilowe podwyżki bo za dwa tygodnie będzie świeża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

h.u.s.i.a Johan Jan Konstantynów płaci za owies 400zł brutto tona - dla chętnych kontakt 602297584

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

a znasz ceny nawozów tam ? 

będę musiał przejechać się tam i zobaczyć co i jak stoi

 

Nie znam. Woziłem zboże dla ludzi ze wsi i spytałem okazyjnie tylko o owies i pszenżyto. Co się zdziwiłem to na wadze robiła się nawet kolejka, ale w większości to ludzie samochodem z przyczepką byli. :D 

 

Nawozów mieli trochę też w magazynie oraz węgiel. Jak coś to wziąłem nr tel 694973644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj