marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

JPH2    25

Rozumiem ,że na 1 i 2 kl. w ekstremalnych warunkach przy max nakładach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Wszystko z tymi plonami tak jak piszecie  tylko nie ten rok.Kolega juz 1 ha zebrał z pokosu i było 3t,naprawde ładny rzepak. A wiec szału nie bedzie.Koles z drugiej wioski po minimalnych nakładach 1,6t z ha. W mojej okolicy ładne rzepaki to bedzie 3-3,5t a te słabe to nawet 1,5 moze nie naleciec. Cena 1550netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my podpisaliśmy w agro-sieci na 1550 netto bo i tak nie mamy gdzie przetrzymać rzepaku a pewnie w żniwa spadnie o 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

pod Oławą na dolnym śląsku widziałem kombajn w rzepaku, 3.5 t do  dobry plon ale bywają lata że jest 5 a i nawet 6 , ogólnie rzepak u nas plonuje 4-4,5 t poniżej 3 uznaje się za słaby plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Po ile u was Jęczmień  Paszowy

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no na rzepaku to niezły pojazd w kilka dni spadek o 15 euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

nic dziwnego przeciez zbiory sie rozpoczęły a rolnika trzeba orżnąć w tym roku zarobią ci co będą mieli gdzie zmagazynować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tragedia bedzie w tym roku niedosc ze rzepak licho sypac bedzie to jeszcze cene obniza na zniwa i mali rolnicy znowu zostana wydymani doplaty co sa do hektarow powinny byc tylko dla malych i srednich rolnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w żniwa normalne że ceny nie pojda w gore, bo duzo rolnikow nie ma gdzie trzymac i musi sprzedac a kupujący to wykorzystują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no ale na rzepaku to pogrom dzisiaj niestety


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

@Warchest a czemu nie dla dużych ? Bo im wystarcza na wiele rzeczy? Ja jestem za tym by było wręcz przeciwnie.  Wiele osób zaangażowało cały posiadany kapitał, poniosło bardzo duże ryzyko, byli odważni i wygrali na tym - i co karać ich bo im się powiodło? Inwestują w nowoczesne rolnictwo bo mają z czego i dalej się będą rozwijać bo tak jest w normalnym świecie. Masa małych też mogła podjąć nieco ryzyka ale jak ostatnie 20 lat przepierdzieli i odwagi albo rozumu nie starczyło to dać im bo biedni?

Dopłat nie powinno być wogóle i przez nadchodzące 10 lat byłoby tyle ziemi na sprzedaż że ci co chcą mogliby się bez przeszkód rozwijać. 

We właściwym temacie - na Zamojszczyźnie jeszcze trochę do żniw i jak na razie większość skupów siedzi cicho i "klei głupa" że nie wie co się dzieje na rynku. Miesiąc temu gadali głośno że w żniwa 500-550 za pszenicę a teraz cichutko słychać że cośtamcośtam 650 ale na pewno nie wyżej. Pożyjemy zobaczymy.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W pobliskim skupie gdzie skupuja pszenice i kukurydze tez narazie nie skupuja, ceny nie znaja az w zniwa. Mowia ze dezynfekuja silosy. Podobnie jak u Ciebie kolego Ulman.

W tamtym czy dwa lata temu juz duzo przed zniwami znali cene.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Moim zdaniem dopłaty powinny być tylko do pewnego areału, powyzej już tylko działalność gospodarcza na VAT i programy typu PROW. Ci mali zzwyczaj nie mają kasy na wielkie inwestycje, więc i PROW ich średnio interesuje. A dopłaty to rekompensata za wszelkiej masci podatki i opłaty w rolnictwie. Aby całkowicie zrezygnowac z dopłat, trzeba by rolnikom zapewnić paliwo bez akcyzy i inne preferencje, czyli w sumie na to samo w budżecie wyjdzie. Inaczej ci w miastach w krótkim czasie nie mieliby co jeść, albo jedliby samą chemię serwowaną przez koncerny.

U mnie skupy nie chcą nawet pisnąć o cenach skupu, nikt się nie wychyla. A na giełdzie - po prostu realizacja zysków, ale pszenica 200 euro utrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Wrociłem z wakacji a tu taka zmiana ,co to za rzepaki że już koszone ,u  mnie może za 2 tyg,nie prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

rzepak 1565zł netto loco Szamotuły

 

ale teraz jeszcze mozna np z nimi podpisac umowe na taka cene przy odpowiednich parametrach czy nie bo mi powiedziano ze z kruszwica juz nie mzona a oni placa na dzien dzisiejszy 1540 u nich tyle to czy taki maly rolnik jak ja moglby podpisac z takimi szamotulami teraz umowe np na te 25 ton rzepaku i taka cene bym dostal a co jakby mnie jz pola ulecialo i nie byloby te 25 ton a np 22 tony to co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no jak to co kary umowne albo będziesz latał za rzepakiem aby dokupić i wywiązać się z umowy. Coś czuje, że nie jeden będzie miał problem z wywiązaniem się z umów w tym roku jeśli kontraktował całość przy wysokim plonie, a byli i tacy w mojej okolicy i to nie były umowy po 1550, a poniżej 1400 choć czuje że w żniwa niestety będzie w tych okolicach cena jak nie mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a teraz mozna by bylo podpisac umowe jeszcze na np taka cene czy nie bardzo to p oco byla ta cala spekulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

doplat nie powinno byc wcale, niech ktos mi wyjasni dlaczego taki rolnik ma? a zwykly Kowalski co za***prza na swojej dzialalnosci nie ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

polomaksi - radzę zapoznać się z istotą wprowadzenia i funkcjonowania dopłat bezpośrednich, zanim zadasz znowu takie głupie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Zwykły Kowalski też ma, głównie  dlatego ze rolnik ma dopłaty . Dzięki temu płaci za żywność mniej. Pomijam oczywiście marze przemysłu i sklepikarzy wśród których pewnie jest również ten Kowalski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dopłaty jak dopłaty skoro pół świata dotuje rolnictwo to nie ma wyjścia i też trzeba je dotować jednak osobiście uważam, że nie powinno ich być bo rodzi to wiele patologi i wyłudzeń zresztą zobaczymy za 5 lat bo wygląda na to, że je ograniczą lub zlikwidują. Jednak największym absurdem i patologia są te PROWY sponsorujące sprzęt de facto nielicznym największym i dobrze rozwiniętym gospodarstwom, które by bez problemu same sobie by poradziły lub kupowali by sprzęt naprawdę im potrzebny i taki na, który ich stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj