marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak to dokładnie wyglada z tymi umowami kontraktami bo do konca nie wiem bo sprzedaje na wolnym rynku bez zadnych umów. Od znajomego słyszałem ze kiedys miał żyto hybrydowe i podpisał umowe z pewną firmą ze kupi to zyto po takiej i takiej cenie. miał ustalona cenę. W czasie sprzedazy żyta cena na rynku spadła i w umowie tak samo. Wiec sie pyta dlaczego jak miał ustaloną z gory cenę a oni pokazali mu cos drobnym druczkiem w umowie ze w razie spadku cen rynkowych spada cena na umowie no i musiał sprzedac po nizszej cenie niz w umowie natomiast jak cena rynkowa w czasie sprzedaży bedzie wieksza niz w umowie to wiecej nie zapłaca jak jest napisane w umowie. Dziwne.

Nic w tym dziwnego. Jak nie przeczytał tego co podpisywał to nie może mieć pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Macie zbyt krótką pamięć. Pamiętacie tylko rok, maksymalnei dwa do tyłu. A trzy lata wstecz? Przez krótowzroczność, albo raczej krótką pamięć 99% z Was będzie w tym roku znowu poszkodowanych, bo na siłę pchacie się w sztywne kontrakty. W tym rok uten rodzaj umowy jest dobry tylko dla tych, co potrzebują szybko pewnej gotówki, w innych przypadkach prawdopodobnie stracimy dając się namówić firmom zwłaszcza handlowym


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

fajna cena za żyto - podpisują kontrakty po tyle, czy bieżąca cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

żyto po 650zł w Lublinie

do młyna

 

W którym młynie tyle płacą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

dzisiejsza propozycja chemirolu 1350zł netto a na giełdzie zielono :)

Oficjalnie czy indywidualnie dla Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Macie zbyt krótką pamięć. Pamiętacie tylko rok, maksymalnei dwa do tyłu. A trzy lata wstecz? Przez krótowzroczność, albo raczej krótką pamięć 99% z Was będzie w tym roku znowu poszkodowanych, bo na siłę pchacie się w sztywne kontrakty. W tym rok uten rodzaj umowy jest dobry tylko dla tych, co potrzebują szybko pewnej gotówki, w innych przypadkach prawdopodobnie stracimy dając się namówić firmom zwłaszcza handlowym

 

możesz podać jakiś konkret bo te ogólniki nic nie mówią

dzisiejsza propozycja chemirolu 1350zł netto a na giełdzie zielono :)

 

spokojnie to tylko odbicie z ostatniej sesji zobaczymy dalej co będzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Oficjalnie czy indywidualnie dla Ciebie?

 

cena przesłana smsowo to chyba od tego do dalszej negocjacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a jak koledzy z pszenżytem, duży roztrzeł cenowy bo proponują i po 460 netto sku a i spotkałem się po 610 brutto sprzedaż z dowozem. sprzedawał ktoś teraz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wczoraj załądowałem 35t po 480 netto w lutym oferował 520 :(

Z tego co sie orintowałem to nie ma kupca na pszenzyto i wiekszosc kazała uciekac jak jest chetny

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

też mi tyle proponowała jedna z firm, ewentualnie po 500 brutto jak nie będzie przytuli itp.

przed majowym weekendem znalazłem ogłoszenie że facet chciał 100 ton po 540 na rękę po załadunku ale nie odbiera, coś podejrzany koleś. 

żyto sprzedawałem po 510 netto na początku roku i w tedy cena z 540 poleciała na 500 i to tak z niechęcią bo nie było kupujących, mam nadzieję że coś się ruszy. Jeszcze będe dzwonił po większych podmiotach zobaczymy czy coś uda się wnegocjować a jest tego koło 130 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cena na kontrakty u nich na zakładzie z nowych zbiorów ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

wczoraj załądowałem 35t po 480 netto w lutym oferował 520 :(

Z tego co sie orintowałem to nie ma kupca na pszenzyto i wiekszosc kazała uciekac jak jest chetny

 

 

To nie żle .Dzisiaj dzwoniłem do Bacutilu Bedlno Radzynskie to pszenżyto po 450 a pszenica po 600 brutto


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

dzięki Panczo za info

dziś sprzedane pszenżyto na pośrednika dziwne gdyż on wiezie to na swój magazyn czyżby miał poźniej to dostarczyć pod klienta

a może susza będzie? póki co ten deszcz to kropla w morzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

Jak tak dalej będzie to za miesiąc będą szukać zboża

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Się zapowiada że raczej klienta trzeba będzie szukać, a o cenach jakie były na początku roku zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

1370 netto...
Miwgos nigdy nie wiadomo co będzie później...
Nie zawsze da się zgarnąć pełna pulę i lepiej mieć tą średnią...
W żniwa będzie wyższa cena to będę się cieszył że zarobie jeszcze więcej...
Jak będzie niższa to utwierdzi mnie w przekonaniu że dobrze teraz zrobiłem...
Generalnie jak się nie obrocisz d00pa zawsze w tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

a ja  bym nie  żałował bo w tej chwili  to cena może  zarówno w dół jak i w górę pójść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

trzeba patrzeć na matif i giełdy a tam niewesoło

niestety nasi  bardzo szybko spadki przekładają z matifu na nasz rynek a wzrosty bardzo powoli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj