marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krassus    97

Właśnie ostatnie informację mówią, że jest nieźle na świecie.

 

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/swiatowe-zbiory-zboz-w-sezonie-2014-15-znow-rekordowe,55225.html

https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13789:zamkniecie-notowan-futures-wtorek-27-01-2015&catid=122&Itemid=312


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Proponuje trochę poszukac informacji z pierwszej ręki na obcojęzycznych stronach, a nie tylko na naszych które przekladaja z opóźnieniem informacje.

 

Wlasnie najnowsze wczorajsze wiesci informują iż w Brazylii panuje powazna susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

A ile tego kupił es ceny netto? Ja jęczmień po 600 netto sprzedaje pszenica 640 netto ale juz podobno cena padła trochę w dol mowie o paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Właśnie ostatnie informację mówią, że jest nieźle na świecie.

 

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/swiatowe-zbiory-zboz-w-sezonie-2014-15-znow-rekordowe,55225.html

https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13789:zamkniecie-notowan-futures-wtorek-27-01-2015&catid=122&Itemid=312

 

a skąd oni mogę już szacować, jak do zbiorów jeszcze pół roku, a nie wiadomo jaka pogoda będzie.

Specjalnie prognozują tak, żeby cena poleciała w dół.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

normalnie pogrom jakiś tylko dzisiaj pszenica 6E w dół, no to ładnie wyjde teraz bo Tir zamówiony na poniedziałek, a miałem w zeszłym tygodniu wywieść...ehh. Ciekawe jak zareagują młyny u mnie w okolicy bo od żniw może były tylko 2 ruchy cenowe i dopiero z dwa tygodnie temu podnieśli cenę z 640 na 700. Ale coś czuje, że podłapią sytuację i zjadą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

To raczej bardziej niż pewne ze kupujący wykorzystają fakt obnizek na matifie nie liczył bym na to ze bliżej wiosny będzie lepiej ruch jest duży jak byłem na skupie tydzień temu to jak w żniwa kolejka...

Jakmna rynku jest za duzo towaru to wiadomo co się dzieje z cena....

A te prognozy to niech sobie w nos wsadza...czyste spekulacje zebe cos sie dzialo w interesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Mareczek, nie siej paniki- owszem, spadły sporo, ale nie az tak tragicznie- rzepak np osiagnał poziom z poczatku stycznia.

Zobaczyy co bedzie jutro. Jesli nic sie nie odbije i beda dalej spadki, to dopiero zaczne sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Przyłączam się do nunu85, dziś jest chwilowy spadek ceny, ale jak będzie dalej to czas pokarze.  Nikt nie wie co będzie za tydzień-dwa, a ty Mareczku z kwietniem wyskoczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skoro uważasz, że jest to chwilowy spadek to znaczy, że będą albo wzrosty albo cena się ustabilizuje.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Nonu85-teraz sa notowania rzepaku z początku grudnia a nie stycznia a dokładnie z 1.12. W ciągu 2dni notowania spadly to co roslo przez 2 misiace i nie piszcie bajek ze szybko cena na matifie wroci bo wiadomo ze na dol to szybko leci ale w druga strone to już nie. Taka jest niestety prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

obawiam się, że masz rację jeśli notowania nawet wrócą do tych, które mieliśmy to zajmie to kilka miesięcy i pewnie powtórzy się scenariusz ubiegłoroczny bo z tego co pamiętam to wyglądało to podobnie od połowy stycznia zjazd, a ceny wróciły gdzieś dopiero w okolicach maja..., a wydawało się, że notowania są stabilne wręcz sytuacja rynkowa powinna jeszcze ciągnąc notowania w górę, a tu taki zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

A najmniej celne prognozy to sa w agrobiznesie bo jeszcze we wtorek mówili ze notowania rzepaku pna się w gore a tego dnia na matifie było czerwono. No i na tym forum chyba w grudniu o ile dobrze pamiętam ktoś napisał ze ma znajomego co zajmuje się skupem zboz i ze w drugiej polowie stycznia cena pojdzie do góry-no to tylko trafil z tym ze cena pojdzie ale z kierunkiem to nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tego agrobiznesu juz w ogóle nie oglądam, no chyba żeby na odwrót interpretować te ich prognozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Ceny to chyba szukają u chłopa na targu co ma 5 kilo zboża do sprzedania.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Był czas wzrostu teraz spadku. Musi stanieć żeby mogło potem zdrożeć, i odwrotnie musi zdrożeć żeby mogło stanieć. Tak to się kręci i trzeba umieć interpretować kiedy jest górka a kiedy dołek. Kto sprzedał tydzień dwa temu i ma kase na koncie lub niebawem będzie ją miał może podsumować ile zarobił, ile na przechowaniu od żniw jest do przodu. Kto czeka nie ma co liczyć wirtualnych pieniędzy. A do żniw daleko, wiele się może wydarzyć w obydwu kierunkach.,

U mnie lokalnie takich dobrych cen jak piszecie  nie było bo na ten moment skupy wstrzymane. Dwóch drobiarzy i duże gospodarstwo mające mega magazyny zasypani od żniw i niekupują. Drobiarze mają koło 15 lutego zacząć skupować, a to gospodarstwo podobno pełne pszenicy i rzepaku, mają swój transport i nie wiem czy jakiś mają kontrakt czy na co czekają ale pełne biny i skupu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

tego agrobiznesu juz w ogóle nie oglądam, no chyba żeby na odwrót interpretować te ich prognozy

 

Z tego co ja widzę to oni (redaktorzy tego programu) zawsze mają poślizg. Czyli spadki w AB będą publikowane w następnym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Ceny ropy spadły, to na czymś trzeba spekulować, aby zarobić. A najlepiej zarabia się na spadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

A mi sie wydaje to trochę dziwne ze zjazdami cen w dół. Popatrzcie na dwie rzeczy na cła od lutego z rosji i na nasilający się konflikt na ukrainie.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

o ograniczeniach (od 1 stycznia) a w końcu o cłach (od 1 lutego) na rosyjskie zboża było wiadomo już na końcu grudnia i wtedy pszenica drożała (spekulacje oczywiście) ale czemu teraz tanieje to chyba mało kto wie może teraz spada żeby w lutym znowu zdrożała czas pokaże :) gdyby ktoś wiedział jak zachowa się rynek za miesiąc to pewnie był by bogaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Elewator Orchowo (Chemirol) ,pszenica kons-720zł/netto , pszenica pasz-620zł/netto,rzepak 1420zł/netto. Zero sprzedających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie to takich cen nawet nie było i raczej nie będzie, jak narazie bez zmian 660-700netto za pszenice. Przynajmniej nerwowo skupy nie reagują. Coś wypchne póki nie zleciało, bo do maja to nie bardzo widzi mi sie czekać, a tak pewno będzie jak sie okaże, że po zimie nie będzie strat. Cóż w tym roku na przechowaniu kokosów się nie zrobiło, w żniwa po 650 sprzedawałem, potem w grudniu po 640, a teraz dopiero dźwignęli na 700, ale pewno jakaś korekta będzie w dół jeśli na giełdzie się nie zazieleni.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj