marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

BeeHoney    0

Witam, jestem pszczelarzem zawodowym i szukam w Woj. Śląskim pól z rzepakiem na którym będę mógł postawić swoje pszczoły. Jeśli ma ktoś pola z rzepakiem bardzo proszę o kontakt na PW lub przez e-mail beehoney@interia.pl w wiadomości proszę napisać w jakiej miejscowości znajduje się pole rzepaku i ile hektarów.

 

 

Zapylanie zwiększa plon

Obecność pszczół na plantacji rzepaku jest niezbędna do prawidłowego zapylenia roślin, gwarantuje bowiem:

  • skrócenie kwitnienia łanu,

  • zwiększenie współczynnika zawiązywania nasion,

  • wcześniejsze uformowanie i dojrzewanie łuszczyn,

  • zwiększenie liczby i jakości zawiązywanych nasion w łuszczynie.

 

 

Ocenia się, że dzięki zapylaniu rzepaku przez pszczoły następuje wzrost plonu nasion o 10- 30% (rozpiętość ta zależy od warunków pogodowych w okresie kwitnienia). Największy przyrost plonu związany jest z większą liczbą wykształconych nasion w łuszczynach.

Oprócz zwiększenia plonów, zapylanie kwiatów przez pszczoły wpływa korzystnie na jakość nasion.

 

 

Edytowano przez BeeHoney

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Macie jakieś ciekawe propozycje na mokra kuku z nowych zbiorów.?

 

Lepiej nie mówić jakie ceny proponują na kukurydze, przez chwile była propozycja po 400 netto ale się wahałem, a teraz to 360 netto. Zastanawiam się czy w ogóle siać kukurydze, czy lepiej jęczmień. Na rzepak mam propozycje 1450 netto,ale rzepak powolutku ale cały czas do góry bo były propozycje 1400 później 1420, teraz 1450. Pszenica (konsumpcja) 680 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

Lepiej nie mówić jakie ceny proponują na kukurydze, przez chwile była propozycja po 400 netto ale się wahałem, a teraz to 360 netto. Zastanawiam się czy w ogóle siać kukurydze, czy lepiej jęczmień. Na rzepak mam propozycje 1450 netto,ale rzepak powolutku ale cały czas do góry bo były propozycje 1400 później 1420, teraz 1450. Pszenica (konsumpcja) 680 netto.

witam ja tez sie zastanawiam nad siewem qq napewno chyba mniej jak  planuje, słaba cena, oszukuja na parametrach,płatnośc tez długa chyba słaba opłacalnosć, czemu mam dawać zarabiać komuś a ja nic tylko sie urobisz po łokcie a gdzie zysk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

No właśnie tez mam ofertę na 360 netto i w ogóle mnie to nie przekonuje 400 nawet przez chwile nie było

zgadzam się na parametrach oszukują szczególnie w ubiegłym roku ale co siać? jeczmien nawet po 580 netto chyba lepoiu

Sie oplkaca nizx kuku tyle ze stanowisko po kuku zostaje

Miejmy nadzieje ze cena wzrosnie blizej wiosny bo na razie podobno bardzo malo chetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

 Cena u nich na placu, mam do nich 20 km.

 

Za pszenicę paszową płacą 690 netto u nich na placu, handluje mi się z nimi dobrze, jak sprzedawałem do nich kukurydze to u nich miała 3% mniej wilgotności jak u pośredników.

 

a u nich mozna podpisac kukurydze na mokro zeby sprzedac i odrazu z przewidywana cena ze taka cene w umowie i tyl bedzie bo bede sial ok 7 ha tylko jak to jest z iloscia bo moge napisac wiecej a slabo zaplonuje i co wtedy ? i oni z miejsca by brali jak to sie wychodzi na ta umowe kontraktacyjna na cene i keidy to sie podpisuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

AGROLOK pszenica 815, rzepak 1520.... AMPOL-MEROL pszenica 820...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

AGROLOK kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

elwis ale te ceny na port czy u niech na miejscu ? bo to diametralna różnica...

Na port, a cena u mnie w magazynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

wczoraj podpisany kontrakt na pszenice na zniwa lipiec-sierpien 700zł netto 

jak myslicie dobra cena?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wg mnie troche kiepskawa cena... z kim masz kontrakt podpisany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

no w tamtym roku miałem podpisany na 740 z ampol merol

ale w tym roku nikt nie daje wiecej niz 700 na zniwa

podpisałem z Osadkowskim woj dolnoślaskie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

no bez przesady z tym małym plonem 6-7 ton to nie tragedia, Ja w tym roku miałem ~7ton i uważam to za przyzwoity wynik, chyba jeden z najlepszych jakie miałem, w tamtym roku miałem pszenicę bardzo dobrą jakościowo ale plon niecałe 5 ton i to bym nazwał nędzą. W tym roku różnie z jakością u mnie raz się łapie raz mam potrącenia z mały gluten tyle, że opadanie i gęstość w normie więc parę zł dołożą  względem paszówki. Opłacalność chyba wyjdzie na podobnym poziomie jak w tamtym roku. W tym roku jedni bardzo dużo zyskali szczególnie na północy gdzie mieli wysokie plony i dobre jakościowo, o cenach prawie 200 zł większych nawet nie wspominam, a na południu kiepska jakość i marne ceny...

Nie ma w tym przesady, u nas 7 ton to jest średni wynik. A w tym roku były wysokie plony, dochodziły do 9t/ha, tak że myślałem że te 8t będę miał. Ale w moim przypadku i tak się cieszę że w ogóle to zebrałem i suszyć nie musiałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

a nie wiecie o jakims skupie na podkarpacie na pszenice paszową

 

A skad jestes mniej wiecej? , Orły, lub Jaroslaw organika , cargil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pełkinie, 6km od Jarosławia, cena 630 zł brutto za pszenicę paszową. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mam ofertę za pszenicę 790 netto-13 białko, tylko szkoda że moja ma 12 ;/

Kontrakt na ten rok 690netto-12.5 białko i nie wiem czy nie podpisać na połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Wczoraj dzwonione było do Polskie Mlyny. A pszenicę wożą gdzieś koło Warszawy. No i oczywiście min ilość 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

a ta cena na kontrakt 690 netto bez transportu, tzn sami zabierają? Ale ta cena przy białku 13? Ja do nich dzwoniłem w grudniu, mam 100t, i cena max wtedy była 750 netto, więc podskoczyło.. Ja chyba czekam do luty-marzec ze sprzedażą.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

na kontrakt to nie wiem jak z odbiorem, ale wydaje mi się że oni. No 790 juz jest, ja tam nie czekam sprzedaję teraz, za swoją mam ofertę 725 brutto i chyba opchnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Panowie handlował kTos z firma TD agro Golub Dobrzyń?jak z terminami płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

XTRO, ta oferta za 790, to tylko bialko ich interesuje? Ja mam białko 14,5, ale gestosc kolo 72 i kazdy chce placic jak za paszowke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj