marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

miwigos    3438

Damłyn już 740, ale u nich to różnie jeden trasport ok nastepny potrącenia lepiej do komlex -młynu Wągrowiec tam idzie negocjować cenyi ważny tylko gluten i opadanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

tak z przechlewa

mają termin 30 dni  sprzedałem ponad 400 ton a co do parametrów to ma być suche i bez robaka

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Co do białka to nie zapytałem więc Ci nie odpowiem. 

Też się zastanawiam czy trzymać czy sprzedawać, bo nie wiadomo jak później będzie z ceną nawozów a trzeba powoli kupować na wiosnę. 

 

 

a podstawowe pytanie, sprzedawałeś do nich bądź znasz kogoś co sprzedawał? Chodzi mi tutaj o płatność, jak się wyrabiają.. 

 

z nawozami ciężko ocenić, w ciągu miesiąca jakieś podwyżki były i znając życie pewnie adekwatnie będą, bo przecież saletra musi kosztować co najmniej 1400zł brutto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk_lask    0

u mnie pszenica konsumpcyjna maksymalnie 670 zł netto

dzisiaj zawiozłem na próbę, zobaczymy jakie będzie miała parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sprzedane po 800 netto -  do GoodMills Polska

 

Właśnie dzwoniłem do nich skupują po 650 netto.Młyn Stradunia.

Max w firmie placa 720 netto.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

GoodMills Grodzisk Wlkp, dzisiaj jade z 2 transportem, jak wystawie fakture to podesle Ci skan skoro nie wierzysz ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

 mam pytanko sprzedawał ktoś z was pszenice w firmie PMN agro? jak z płatnościa i ogolne warto z nimi handlowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

a podstawowe pytanie, sprzedawałeś do nich bądź znasz kogoś co sprzedawał? Chodzi mi tutaj o płatność, jak się wyrabiają.. 

 

z nawozami ciężko ocenić, w ciągu miesiąca jakieś podwyżki były i znając życie pewnie adekwatnie będą, bo przecież saletra musi kosztować co najmniej 1400zł brutto ;)

 

Handlujemy z nimi odkąd pamiętam. Przelew bodajże na 14 dni. Mniej więcej po 7 - 10 dni masz już na koncie. Lepiej brać na wymianę cenę masz wyższą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handluje z nimi od roku i niebyło żadnego problemu z płatnościami ,w żniwa 2014r ponad sto ton rzepaku sprzedałem do nich, a i pszenice dwa auta w grudniu i wczoraj dwa pojechało, pieniążki do 14tu dni na kącie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

GoodMills Grodzisk Wlkp, dzisiaj jade z 2 transportem, jak wystawie fakture to podesle Ci skan skoro nie wierzysz

przy jakich parametrach pszenicy??? sam sie zastanawiam czy im nie sprzedać ^^ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

pzz białystok pszenica 670 netto ich transport

 

Za paszową?? Mam oferte 720 netto właśnie od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Farmkeen to faktycznie bez rewelacji

Damłyn dzisiaj dzwoniłem 750 zł netto, gluten 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

pszenżyto sprzedane po 600 zł netto z odbiorem z podwórka do poldanoru. pszenice sprzedałem do lokalnego młynu do stoisławia po 800 netto z odbiorem z podwórka. ceny dziś ugadane czekam na kontrakty do podpisania.

 

Dzwoniłem dziś do tego polandoru to mi powiedzieli ze 500 netto i loco magazyn za pszenżyto :/ Mam tylko jeden transport i 70km do ich magazynu. Widocznie przy wiekszych ilościach lepsza cena :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja rozmawiałem z dyrektorem od skupu Panem Laskowskim on się zajmuje większymi ilościami. jak dzwoniłeś do nich do firmy to pewnie i taką cenę Ci podali jak chcesz to mogę Ci na maila numer do niego wysłać może coś Ci dorzuci :)

 

dziś podpisałem oba kontrakty pszenica po 810 ( dorzucili jeszcze 10 zł ) :)a pszenżyto to w sumie kontraktem nie można nazwać tylko dostałem takie zamówienie na maila ilość razy cena po 600 netto. a oferta na dziś na żyto z odbiorem w lutym 550 za konsumpcje:)

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

widzę że Pan moderator potrafi docenić rzetelną informacje i w podziękowaniu obdarować człowieka śmiesznym ostrzeżeniem. gratuluje poczucia humoru. zastanawiam się tylko czemu to ostrzeżenie ma służyć. pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w nagradzaniu forumowiczów za przekazywanie informacji. :) miłego wieczoru


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Gdzie płacą za pszenżyto 600 zł netto??? mam około 100 ton a do tej pory proponowali mi 500 netto ....

 

I może ktoś dobrze płaci za pszenice paszową? Niestety w tym roku plon zabrał jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

W agroloku 660 netto za konsumpcje? Jeśli tak to jakie parametry musi mieć?

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj