marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

hubertuss    4652

Ekonomistów nam się narobiło. na matif patrzą. Może i jakieś odbicie w cenach tam jest. Ale na polskim rynku przede wszystkim grają lokalne siły popytu i podaży. Poza tym drogie euro zniechęca do importu zboża za to zachęca do jego exportu z polski. Dlatego lekkie podwyżki względem grudnia.

Siemiatycki producent pasz płaci po 667 brutto za pszenicę paszową. Przynajmniej płacił w tamtym tygodniu tyle. Jęczmień coś chyba koło 630 nie pamiętam.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a to matifie sa ekonomisci ?

bo ja to bym powiedział ze tam sa spekulanci, uczestnicy wirtualnej zabawy, hazardzisci itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wczoraj sprzedawałem po 1450 netto Chemirol.

 

w Szamotułach dostałbyś 1470-1480zł/t z ich odbiorem + dopłaty, ile masz kilometrów do Szamotuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

ktoś się pytał o ceny pszenicy w opolskim? Dzisiaj sprawdzałem paszowa 560 konsumpcja 13,5% 660 ceny netto Kluczbork, paszowa od początku listopada nie drgnęła, a konsumpcja o 20 zł także d... nie urywa, ale za to kolejka jak w żniwa  :huh:  tyle, że same tiry stoją więc część pewno wywozi. Orientuje się ktoś w cenach i odbiorcach pszenicy paszowej na południu wielkopolski (do Kępna mam ze 40km) lub okolice Wielunia lub w ogóle w promieniu 50km od Kluczborka bo transport mam własny (znaczy wynajęty ale po dobrej cenie). Widzę, że chyba nawet do Łodzi opłacało by się wieść skoro 100zł na tonie lepiej płacą. Gdzie w Łódzkim tyle płacą?

Łódzkie młyn Brzeziny 46 874 39 22

95-060 Brzeziny, Składowa 1  

Dzwoń i się dowiaduj. Mi zawsze dobrze płacą, lepiej niz pozostale w okolicy. Tiry na różnych rejestracjach są na wadze częstym widokiem.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

witam

oferta z dziś pszenica 800 białko 12,5 % pszenżyto 595 ceny netto z odbiorem z podwórka

Witaj , podasz namiary na firmę w której płacą tyle za pszenżyto  . Mam dobrej jakości i większą ilość . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Pszenica:

- białko 11,9

- gluten 26,6

- gęstość 46

 

łapie się na konsumpcję ?

O dziwo jak ostatnio robiłem białko to było 12 z hakiem, a teraz nie całe 12.

Gęstość tragedia, jaka to odmiana?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Pszenica konsumpcyjne 770 zł.

Paszowa od 600 do 660 przy wymianie.

Woj. Lubelskie.

gdzie tyle płacą w lubelskim? to ceny netto? ile białka minimum? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

gdzie tyle płacą w lubelskim? to ceny netto? ile białka minimum? 

Cena brutto. A tyle płacą tutaj http://www.gphagrofoto.pl/


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

gdzie tyle płacą w lubelskim? to ceny netto? ile białka minimum? 

 

Musza być brutto, w podlaskim mam 720 netto jak narazie najwięcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pszenżyto sprzedane po 600 zł netto z odbiorem z podwórka do poldanoru. pszenice sprzedałem do lokalnego młynu do stoisławia po 800 netto z odbiorem z podwórka. ceny dziś ugadane czekam na kontrakty do podpisania.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie podobno od lutego rosja ma wprowadzic calkowity zakaz sprzedazy zboz od niech z kraju to co myslicie ze u nas zboze podrozeje dzieki temy co robic pszenice paszowa i jeczmienc sprzedawac czy czekac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Cena brutto. A tyle płacą tutaj http://www.gphagrofoto.pl/

 

 

Czyli tutaj też netto wychodzi ok 720zł, to i tak chyba najwięcej w okolicy.. a wiesz może jakie białko minimum ? 

 

Ja chyba jeszcze zaryzykuję i miesiąc przytrzymam.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Jakoś mało wiarygodne te ceny, które łukasz podaje ...

 

zwroc uwage w jakim wojewodztwie mieszka - zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertooo93    0

Orientuje się ktoś jak wyglądają ceny pszenicy w okolizy Żnina? Mam jakies 120ton poupychane gdzie sie da i wypadało by sie pozbyć bo totalny brak miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

paszowa Janowiec Wlkp 660zł netto

Damłyn 730 zł netto ale przy tej ilości jak będą dobre parametry to możesz negocjować

spróbuj agrolok też mieli ciekawe propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czyli tutaj też netto wychodzi ok 720zł, to i tak chyba najwięcej w okolicy.. a wiesz może jakie białko minimum ? 

 

Ja chyba jeszcze zaryzykuję i miesiąc przytrzymam.. 

Co do białka to nie zapytałem więc Ci nie odpowiem. 

Też się zastanawiam czy trzymać czy sprzedawać, bo nie wiadomo jak później będzie z ceną nawozów a trzeba powoli kupować na wiosnę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

pszenżyto sprzedane po 600 zł netto z odbiorem z podwórka do poldanoru. pszenice sprzedałem do lokalnego młynu do stoisławia po 800 netto z odbiorem z podwórka. ceny dziś ugadane czekam na kontrakty do podpisania.

 Mówisz o tym poldanorze z Przechlewa? Jak wygłada u nich platność i jakie parametry pszenżyto musi mieć? Dużo sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj