marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

lukasz27    10

witam ceny z dziś od lokalnego handlarza

żyto 520

pszenżyto 570

owies 500

ceny netto z odbiorem z podwórka


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

wszystko masz ok (gluten na pograniczu) tylko przeważnie białko musi być od 12,5

 

za taką pszenice proponują mi 650zł brutto w bychawce woj. lubelskie, lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

za taką pszenice proponują mi 650zł brutto w bychawce woj. lubelskie, lipa

a mi za 12% 635 netto w elewarr w krupym moze  w trawnikach da więcej

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

@lukasz27 Jak handlarz za  owies proponuje500 netto a za pszenżyto 570 netto to dobrze płaci.

Dzisiaj dowiadywałem się to pszenżyto 480 brutto woj.mazowieckie powiat łosicki.Na owies wstępnie ustalone po 500 netto . Nie wiem jak jest teraz ale przed sylwestrem za żyto w lokalnym młynie w Kijowcu woj lubelskie płacili 500 netto.

Edytowano przez Pawel250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

lubelskie miłomłyn dzisiaj dzwonione, żyto 47+vat 7% to wychodzi ok 50zł


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

@Adam9125 z Jabłowem handluje od dłuższego czasu i z płatnościami nie ma żadnych problemów. Ale radzę żebyś zrobił wiarygodne badania jakości, bo z tego co słyszałem to lubią zbijać cene. Ja jednak nie miałem takich problemów. A co sprzedajesz i jakie ceny proponują?

 

dzwoniłem w sprawie pszenicy konsumpcyjnej biało 14,1 gluten 29 i powiedział że z takim białkiem na dzień dzisiejszy da mi 830 netto tylko muszę doliczyć transport bo ja okolice Zielonej Góry, ale w czwartek ma do mnie oddzwonić i podaj jaka była by cena jak by do mnie przyjechali a mam około 60t.

Ja chce jemu sprzedać bo ma najlepszą cenę ale tata się wacha bo go nie zna i mówi że lepszy wróbel w garści niż sroka na dachu... a u nas ceny około 770 netto

Poczekam do czwartku i zobaczę jaką cene dadzą

@akuraciarz a jaki termin płatności on ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Wczoraj Sprzedana Pszenica Konsumpcjia Białko 12,5  800 netto odbiór Styczeń i Rzepak 1490 netto odbiór Styczeń .Pomorskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

@Adam9125 Jabłowo płaci w ciągu 2 tygodni i z tym problemu nie ma.

@Adrenalinaa, kto za rzepak tyle płaci? Cena już z odbiorem? Mam właśnie w Jabłowie 60t na przechowaniu i za załadunek liczą sobie 12zł/t a płacą teraz 1400/t więc róznica spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

konsumpcja 680 netto 14% białka 580 netto pasza. opolskie

Gdzie konkretnie kolego sprzedawałeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie mam dobrych wieści Panowie. Czytałem pogody sezonowe od razu to napisze że czytam tą samą pogode od września i sie sprawdza dość dobrze otóż ten rok ma być podobny do poprzedniego ma wcześnie ruszyć wegetacja i napewno plony jeżeli nie będzie żądnego kataklizmu będą wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
knoro93  

Raczej nie sadze aby te prognozy się sprawdziły ponieważ nie we wszystkich rejonach polski oziminy dobrze powschodziły. Płn. Mazowsze pszenica po 740-750 kons  a rzepak 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

woj łódzkie Silopol Oporów pszenica konsumpcyjna 749 z wat paszowa 719 z wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

oglądałem dzisiaj nasz ulubiony program tzn agrobiznes, i nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale coś mówili że tam w rosji coś kombinują ze zbożem, narzucają jakieś opłaty dla handlowców, i na koniec powiedzieli, że wpłynie to na ceny na krajowym rynku o 15%, ale nie wiem czy o nasz rynek chodzi i czy o tych 15% w doół czy do góry.. :D ktoś coś wie na ten temat? 

 

Wiem, jakie macie zdanie na temat tego programu, ale pytam z ciekawości czy ktoś to może potwierdzić czy jest w tym jakieś ziarenko prawdy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z Rosja jak juz chyba pisałem chodzi o to że teraz za 1€ mozesz kupic 2x tyle co rok temu rubel padł na pysk. I panstwo dzieki wprowadzeniu ceł chce zablokowac export zbóż do UE bo poprostu stało sie to bardzo opłacalne i mogło doprowadzic do sytuacji że rosja nie miałby co jeść., 

 

Dzis pojechał rzepak 1410 netto

 Mam oferte na  pszenice paszowa 620, konsumpcja 730


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Dzisiaj Agrolok proponował  805 zł/netto za pszenicę i 1505zł/netto za rzepak.Chyba zacznę już myśleć o zbyciu towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj