marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mathieu92    122

Akris Szymczyk Wierzchowiska Stare k. Bełzyc - Pow Lubelski  Pszenica paszowa 610zł brutto. To jedna z Lepszych cen u nas w okolicy za paszówkę.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Sprzedaje ze zbiorów 2014 w tym roku jescze nic nie sprzedałem ze zbóż i rzepaku. 1400 na 2015 to mysle ze dosc rozsadna propozycja jak na dana chwile choc wiadomo że lepsze by było 1500 :)

 

Jesli firmyskupujace opózniaja płatnosc oznacza to ze przetwórcy pewnie maja problemy i kółko sie zamyka :( Mam nadzieje że za rzepak zapłaca w obiecane 30 dni :)

 

już podpisałeś kontrakt na 2015 ? czy źle zrozumiałem? Żabczyński w 2015 ma też skupować rzepak, ale nie pamiętam dla kogo.

co do płatności przez agrocorn myślę że będziesz musiał się upominać o kasę, po żniwach za rzepak na fakturę RR - bezproblemowo, a za to co sprzedałem na fakturę VAT musiałem się upominać - ze trzy razy dzwoniłem do gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

włąsnie z fakturami RR musza zapłącic w terminie do 14 dni bo w innym wypadku maja problem ze zwrotem Vat-u a na vatowca to lake kłada :( U zabczynskich w ubiegłym roku tez musiałem troszke poczekac chyba ze 20 dni po terminie. Akurat do tego jestem przyzwyczajony bo robie w transporcie i mało jest spedycji co płaca terminowo zazwyczaj przeciagaja kilka kilkanascie dni :) 

 

Podpisałem kontrakt na rzepak ze zbiorów 2014 który lezy na magazynie. Ciekae z jaka cena wystartuja żabczynscy ale pewnie bedzie cena dnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

FHU Jarosław Adamczak-Jarząb z Więcborka

Witam chciał bym się koledzy dowiedzieć czy miał ktoś z was do czynienia z tym panem?? 

Wydzwania co parę dni za zborze oferuje dość duże pieniądze więcej niż inni na rynku i nie wiem czy warto ryzykować?

 

 

NIE SPRZEDAWAJ!!!!!!!!!! To najwiekszy oszust na rynku rolnym!!!! Tylko w mojej okolicy straty rolnikow ktorzy juz sie zgłosili do prokuratury to kilka milionów zł. Sad nie może nic zrobić bo on nie stawia sie na sprawy sądowe. Mojego sąsiada oszukał na prawie 40.000 Oszukuje  dalej a sąd nic nie robi. To jakaś paranoja. Koleś już nie tylko oszukuje w kuj-pom ale tez w innych wojewodztwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Pszenica paszowa 600 netto. Podpisana umowa na auto. Odbiór do 15 stycznia. Lubelskie.

Kto tyle płaci i w której części województwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

A tak wogole to pszenica już na dol leci tylko rzepak do góry. Co nie którzy to sobie trochę pomarzyli o 850netto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Kto tyle płaci i w której części województwa? 

 moze Animex Grupa paszowa, Oddział w Zamościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A tak w ogóle to pszenica już na dol leci tylko rzepak do góry. Co nie którzy to sobie trochę pomarzyli o 850netto. smile.png

 

830 netto proponował znajomemu przy białku 16,5


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Rajd św. Mikołaja na zbożach zakończony maklerzy ustanowili nowe szczyty teraz schłodzenie lekko w dół i stabilizacja cen pod dalsze wzrosty może nie tak spektakularne ale jednak wzrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Co prawda nie 16,5 ale 15,5 mam z kawałka gdzie na "kłos" dałem przez pomyłkę na skali 3q/ha Saletry zamiast 1,2 g/ha.

 

Na giełdzie ostatnio to tylko wzrosty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ja widzę na agrofoto.pl korektę 2% na Matif wykres zbyt pionowy trochę o tym wiem ja część sprzedałem na wzroście resztę trzymam 

Pszówka 640 netto

Pszenżyto 570 Netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Co prawda nie 16,5 ale 15,5 mam z kawałka gdzie na "kłos" dałem przez pomyłkę na skali 3q/ha Saletry zamiast 1,2 g/ha.

 

Na giełdzie ostatnio to tylko wzrosty.

Chyba przeoczyłeś spadek o 10 euro na pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Ja widzę na agrofoto.pl korektę 2% na Matif wykres zbyt pionowy trochę o tym wiem ja część sprzedałem na wzroście resztę trzymam 

Pszówka 640 netto

Pszenżyto 570 Netto

 

kolego napisz kto kupuje pszenżyto w takie cenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Mały  lokalny  młyn  w kuj -pom  płaci  za żyto  500+vat     tylko  jak  większa ilość  to  na  kasę  można i  pół roku  czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Kto tyle płaci i w której części województwa? 

Animex Zamość bez zmian paszówka po 631 brutto jęczmień też po 631 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

I magazyny opróżnione na święta :

Pszenica 28 gluten po 740 netto . młyn jelonki

Pszenżyto po 560 netto De Hause Lomża, życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Masz kogos pewnego na pszenice ? Cena na gospodarstwie czy na młynie ? 

 

Włsnie dzwoniłem na jelonki powiedzili ze najlepsza cena to 700 netto za gluten 30 i gestosc 76  to komu Ty to sprzedałes ?

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Białka tam nie badają ale badałem w innym miejscu to miało 12% cena na młynie.

Kolego Biały2005  jak chcesz porozmawiać o konkretach to napisz na priw. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj