marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość   
Gość

prawda jest taka ze cena zboza  pójdzie do góry co widać już teraz, druga sprawa jak władze w Rosji sie nie opanują  co do swojej polityki będzie musiało dojść do wojny a wtedy my ze wzgledu na nasze położenie geopolityczne i zaszłości i teraźniejszą politykę względem Rosji nie mamy sie z czego cieszyć .

Wojna już jest, militarna oraz ekonomiczna. Tylko dyplomatycznie nazywają to konfliktem i sankcjami.

 

A jak tam kukurydza? Co wróżycie kukurydzy w lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Brak zainteresowania kukurydzą aktualnie... Te 570zł netto może by się udało dostać teraz.  (kuj-pom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Na młynie w Szadku, za 13% białka zaproponowali mi 540 zł/t netto.

Zadzwon do De Heuse w Leczycy

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

prawda jest taka ze cena zboza  pójdzie do góry co widać już teraz, druga sprawa jak władze w Rosji sie nie opanują  co do swojej polityki będzie musiało dojść do wojny a wtedy my ze wzgledu na nasze położenie geopolityczne i zaszłości i teraźniejszą politykę względem Rosji nie mamy sie z czego cieszyć .

A z czym te władze Rosji mają się opanować?Mówisz jak by Rosjanie umieścili swoje bazy wojskowe na Kubie albo w Meksyku.Co do cen to może w najbliższych miesiącach wiele się zmienić Konflikt prawdopodobnie się rozszerzy nasi umiłowani przywódcy już podobno jakieś polskie wojska po cichu wysłali na Ukrainę a to nam nic dobrego nie wróży. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a co mnie interesuje kolego meksyk i kuba to raczej zmartwienie usa  mi chodzi o ich politykę wobec państw ościennych czy panstw byłego bloku to jest dla nas najważniejsze


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

prawda jest taka ze cena zboza  pójdzie do góry co widać już teraz, druga sprawa jak władze w Rosji sie nie opanują  co do swojej polityki będzie musiało dojść do wojny

 

A jednak wojna a ja miałem takie plany na najbliższe lata :(


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Pszenica dobija do 200Euro,rzepak do 350Euro,ciekawe ,czy to chwilowy skok ,czy już stały trend.Powiedziałem sobie że rzepaku nie sprzedam taniej jak 1500 netto i kto wie czy już w styczniu tak się nie stanie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

fundamentalnie nic nie wskazuje na skok powyżej 205 euro, chociaż przy 190 też nic nie wskazywało na przeskoczenie 195, ja dzisiaj uciekam z towarem jeśli ktoś zaproponuje godziwą cenę, przy dużych ilościach wczoraj można było wyciągnąć 835zł/t za 12,5% na porcie - luty

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jak jest z pozostałymi parametrami pszenicy konsumpcyjnej. Wszyscy piszą o białku.

U mnie jest:

Gęstość 74,9

Białko 12,6

Gluten 25,6 

 

I te parametry nie do końca są oki. I nie wiem czy będą ją traktować jako konsumpcje?

Jaka jest u was gęstość ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

był strzał na 209,25;] te 835zł może zapłacić każdy pośrednik w porcie za kilkunasto samochodowe ilości, wszyscy handlują tym samym i mają takie same koszty, więc różnice wynikają wyłącznie z narzuconej marży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Morzecie podać bezpośredni link na strone matif

 


 

 


I co sądzicie sprzedawać po 800 czy czekać ,cena zadowalająca

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

a co mnie interesuje kolego meksyk i kuba to raczej zmartwienie usa  mi chodzi o ich politykę wobec państw ościennych czy panstw byłego bloku to jest dla nas najważniejsze

Możesz sprecyzować co z tą polityką jest nie tak? Jak mają się oni zachowywać? Pozwolić sobie na rozróby pod nosem?A  my Polacy  mamy to co żeśmy sobie wypracowali zaangażowaliśmy się w Ukrainę polskie media co dzień wylewają kubła pomyj na Rosję więc mamy embargo i w rolnictwie doła. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj