marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anto    14

co się dziś stało? styczniowy kontrakt na pszenicę 195 ojro (+5)

 

Rosja podobno wstrzymała wysyłki eksportowe ze względów fitosanitarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rosja stoi u progu wybuchu hiperinflacji rubla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Znajac nasze szczescie to dostaniemy rykoszetem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no własnie nie cieszyłbym sie tak mocno z hiperinflacji w Rosji, a ci ktorych mleczarnie maja główny zbyt w Rosji moga dostac ostro rykoszetem, tak ze z krzeseł pospaduja, poza tym głodny narod (rosyjski) to zły narod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dziś za pszenice 780 12,5% białko  pszenżyto bez zmian 560

 


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

bije pszeniczka w górę ładnie

jeszcze euro żeby po windowało na 4,4

i w dobrym kierunku pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zobaczysz, zaraz pojawią się spekulanci, obniżą cenę i wszyscy się rzucą w panice do sprzedaży, co zwiększy podaż, a cena jeszcze spadnie.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Co nie zmienia faktu że idzie to w dobrym kierunku i na wiosnę możliwe że 850 netto da się osiagnac za konsumpcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Bez Problemu jak tak dalej bedzie szło bedzie 850 netto za pszenice Jakosciowa na Pomorzu :) Oby jeszcze Rzepak doszedł do 1500 netto to w ogóle Będzie Bajkowo :)Pozdrawiam i Czekamy na Nowy Rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Tylko szkoda że na południu nie jest tak kolorowo , z tego co gadałem z handlarzami to ludzie dzwonią pytają o cene i czekają , z nadzieją ze cena pójdzie w zwyż, wiekszość rolników trzymają produkty w magazynach i nie mają zbytnio zamiaru sprzedawać jedynie w małych ilościach Ci którzy potrzebują gotówki , na szczęscie jest możliwość tzw " przetrzymania" wtedy mozna wywieźć do handlarza zboze a sprzedać wtedy kiedy bd nas cena satysfakcjonować oczywiście odliczają potem za ten okres należność za przechowanie, która jest zależna od ilości i czasem nawet od znajomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

idzie w dobrym kierunku.. oby tak dalej:)

można z nadzieja patrzeć na Nowy rok.

żeby jeszcze tylko hodowcom cenę za żywiec podnieśli, bo poniekąd zależy mi na tym mimo iż nie prowadzę hodowli, ale wiadomo, ktoś/coś moje zboże musi jeść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rosja ograniczyła export pszenicy stad taka tenedncja wzrostowa, ruscy juz wiedza ze u nich przez inflacje idzie głod, dlatego nie sprzedaja pszenicy, wg. mnie cena moze dobic do 1tys na wiosne, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak chcesz to mozesz i sprzedac za 1tys nawet 4  :D

a ja ci mowie jak jest, sprawa jest gruba, nawet se nie zdajesz sprawy co moze wyniknac z obecnej sytuacji w Rosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jak będzie w Rosji głód, bedzie tez i wojna. Będzie wojna - będą uchodźcy, których trzeba będzie utrzymać i wyżywić. Poza tym, może i nas drasnąć. Na razie trzeba się tylko cieszyć, że ceny zboża idą powolutku do góry, a cena paliwa w dół, i tak trzymać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Moim zdaniem przez taniejące paliwo i akcje zboże idzie w góre. Kołnierzyki na czymś chcą zarabiać, a to ostatnio przynosi zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

prawda jest taka ze cena zboza  pójdzie do góry co widać już teraz, druga sprawa jak władze w Rosji sie nie opanują  co do swojej polityki będzie musiało dojść do wojny a wtedy my ze wzgledu na nasze położenie geopolityczne i zaszłości i teraźniejszą politykę względem Rosji nie mamy sie z czego cieszyć .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...jak dwa  miesiące temu mówiłem że pszenica paszowa pod koniec stycznia będzie po 650zł/t to zostałem zbełtany na tym forum, cóż satysfakcja choć  mi pozostała że potrafię jednak dość poprawnie wyciągać wnioski z tego co się  dzieje na naszym rynku a także u naszych sąsiadów...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tylko szkoda że na południu nie jest tak kolorowo , z tego co gadałem z handlarzami to ludzie dzwonią pytają o cene i czekają , z nadzieją ze cena pójdzie w zwyż, wiekszość rolników trzymają produkty w magazynach i nie mają zbytnio zamiaru sprzedawać jedynie w małych ilościach Ci którzy potrzebują gotówki , na szczęscie jest możliwość tzw " przetrzymania" wtedy mozna wywieźć do handlarza zboze a sprzedać wtedy kiedy bd nas cena satysfakcjonować oczywiście odliczają potem za ten okres należność za przechowanie, która jest zależna od ilości i czasem nawet od znajomości ;)

A kogo obchodzi ciągła nędza z cenami u nas, przecież rolnictwo w Polsce to tylko Wielkopolska i Żuławy Wiślane...

 

chyba za 2 tony

W tym roku już tak było, 440-490 zł za tonę paszowej w żniwa, powiat Głubczycki...

 

...jak dwa  miesiące temu mówiłem że pszenica paszowa pod koniec stycznia będzie po 650zł/t to zostałem zbełtany na tym forum, cóż satysfakcja choć  mi pozostała że potrafię jednak dość poprawnie wyciągać wnioski z tego co się  dzieje na naszym rynku a także u naszych sąsiadów...

A nadmieniłeś kolego w jakim regionie kraju ?? Bo coś mi się wierzyć nie chce żeby u mnie w przeciągu 4-5 tygodni podskoczyła cena o 100zł, skoro teraz każdy się cieszy jak podskoczy 10zł na tydzień. Oczywiście oby tak było jaki piszesz... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

to prawda w opolskim jest kłopot z pszenicą  w tym sezonie :unsure: a raczej z jej ceną...i nie  sądzę żeby   przez miesiąc akurat tu było o 100 zł drożej - niestety muszę się z tobą zgodzić- choć życzę  oczywiście wszystkim sprzedającym jak najwyższych cen!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj