marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Kaszlak79    749

Swoją drogą to nie wiem skąd te narzekania, przecież większości ludzi z forum pszenica sypała po 10 ton, ilość zrekompensuje niską cenę ^^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

kolego  szzone  z kąd jesteś ? okolice złotoryi czy krzyżowa

oferta z młyn polu dosyć słaba

ja też robiłem próby i wyszły nie zabardzo ale nie ma co wierzyć do końca zrób u kilku próby i porównajz białkiem jest kłopot w tym roku według skupujących

naworzenie 200N w czystym składniku w ziemie odrzywianie dolistne i co jak plon 10-11t,a na ten plon to 250N mało żeby parametry wyciągnąć odpowiednie, nie mówie już o PK bo szkoda gadac

 

białko 10,5 - 11,5 w tych granicach, gluten 22- 24 po deszczach koszona, sedymentacja 40, opad 74- 76 wilgotność do 14

 

wolał bym mniej ale konkretnego towaru

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

kolego  szzone  z kąd jesteś ? okolice złotoryi czy krzyżowa

oferta z młyn polu dosyć słaba

ja też robiłem próby i wyszły nie zabardzo ale nie ma co wierzyć do końca zrób u kilku próby i porównajz białkiem jest kłopot w tym roku według skupujących

naworzenie 200N w czystym składniku w ziemie odrzywianie dolistne i co jak plon 10-11t,a na ten plon to 250N mało żeby parametry wyciągnąć odpowiednie, nie mówie już o PK bo szkoda gadac

 

białko 10,5 - 11,5 w tych granicach, gluten 22- 24 po deszczach koszona, sedymentacja 40, opad 74- 76 wilgotność do 14

 

wolał bym mniej ale konkretnego towaru

[/qute] miejscowość Dobroszów koło Chojnowa a próba robiona w Złotoryji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

sarkazmowy kaszlaku Pisz do żeczy a nie pouczaj czy ktoś zrozumiał czy nie twój post

 

mój post ,,wolał bym mniej ale konkretnego towaru"  nie tyczył sie do twojej wypowiedzi napisanej 4 minuty wcześniej tylko do całokształtu mojej wypowiedzi.

Aby zapobieć twoim spekulacjom dodam ze edytowałem post 4 minuty póżniej ponieważ pomyliłem się w ilości glutenu.

Więc lepiej skończ te bezsensowne wypowiedzi i łapania kogoś za słówka.

 

Agro lok 680netto konsumpcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

pszenica pasowa 540 brutto- powiat hrubieszowski

białko 10,2%

gluten 21%

wilgotność 12,5%

skrobia 64,1%

Od jakich parametrów przeciętnie jest konsumpcyjna?

Jakie ceny są w województwie lubelskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

sarkazmowy kaszlaku Pisz do żeczy a nie pouczaj czy ktoś zrozumiał czy nie twój post

 

mój post ,,wolał bym mniej ale konkretnego towaru"  nie tyczył sie do twojej wypowiedzi napisanej 4 minuty wcześniej tylko do całokształtu mojej wypowiedzi.

Aby zapobieć twoim spekulacjom dodam ze edytowałem post 4 minuty póżniej ponieważ pomyliłem się w ilości glutenu.

Więc lepiej skończ te bezsensowne wypowiedzi i łapania kogoś za słówka.

 

Agro lok 680netto konsumpcja

 

Chłopie, wyluzuj. Nie skomentuję twojej wypowiedzi tylko ze względu na to że nie mam zamiaru tematu zaśmiecać. Nie zrozumiałeś żartu nie tyczącego się Ciebie, tłumaczył nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Pszenica 12,5% białko 730 netto

14% białko 750 netto

11,5% białko 680 netto

Okolice Elbląga/Gdańska/Malborka/Pasłęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Pszenica 12,5% białko 730 netto

14% białko 750 netto

11,5% białko 680 netto

Okolice Elbląga/Gdańska/Malborka/Pasłęka

 

Kto by pomyślał że będziemy na południu marzyć o takich cenach o tym czasie :( .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Te ceny co podałem wyżej to są ceny już na gospodarstwie. W porcie pewnie o 30-40 zł drożej.

Slomek - 15,3% białko to pewnie po cenie 14,5% albo może pare złotych by dorzucili.

Ale już od wczoraj spadki, taka cena była od 29.10 do 03.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Sytuacja by pewno inaczej wyglądała gdyby w Polsce był jakiś transport masowy do przewozu zboża z południa (kolejowy czy też barkowy jak już ktoś wspominał) ale do tego jest potrzebnych parę małych terminali, a tak to nie ma kompletnie nic, żadnej organizacji czy logistyki. Bo wożenie tirami samemu sobie 25ton jest za drogie i mamy różnice 150 zł na tonie. A na południu dobrze o tym wiedzą więc oferują tak niskie ceny. Trochę by w tym rządzie czy MR mógłby, który pomyśleć o tym bo sytuacja się przecież powtarza nie pierwszy raz. Przecież wtedy można by oferować większe ilości po lepszej cenie na rynku międzynarodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Myślisz że rządzący o tym nie wiedzą? Już chyba tylko rolnictwo trzyma ten kraj przy życiu, kopalnie zamykają, przemysł praktycznie całkowicie zniszczony, reszta sprzedana obcemu kapitałowi, i na nas przyjdzie kolej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Macie rację bo  czym ten skądinąd nie mały nasz kraj może się jeszcze pochwalić ? chyba tylko zalewem taniej siły roboczej na zachód... Pszeniczka u mnie po 600 zł brutto to o 50 zł taniej niż w żniwa sprzedawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zakłady przetwórcze, magazyny już w większości nie polskie - globalizacja - nie będzie państw narodowych tylko grupy kapitałowe, a jedyną ideą będzie zysk. Bóg Honor Ojczyzna lepiej tego nie mówić bo zostaniesz uznany za fanatyka lub gorzej terrorystę. świat się zmienia czy tego chcemy czy nie.

Ile płaci Glencore w Trawnikach za pszenicę i o jakich parametrach i czy coś przechodzi, był ktoś ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A widzicie  Panowie, dawniej jak Ojciec miał gospodarstwo, jak na tamte realia komunistyczne nie było żadnych problemów z jaką kolwiek sprzedażą, sadziliśmy buraki cukrowe i każdy wiedział jeszcze przed sadzeniem po ile sprzeda odwoziło się na kolej z tamtąd przeładowywali na wagony i po sprawie, od nas 10km był skup i tak samo było ze wszystkim. A teraz wolny rynek nie wiadomo czego się chwycić by chociaż wyjść na zero, nikt nikomu ceny nie zagwarantuje, bo po co, żeby potem być stratnym...

Taki mamy super rząd, powinny być zagwarantowane ceny minimalne takie, gdzie rolnik wychodzi na plus, a tak każdy nas doi ile wlezie, wykorzystują spekulanci sytuacje na rynku by skubać rolnika.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj