marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

FarmerB    12

Maciek z okolic słupska tirami odbierają HaGe, Bigus i Rolmasz, tych dwóch ostatnich nie polecam bo krętacze.

Ja z HaGe mam już podpisane kontrakty na żniwa.

Pszenica 790 netto, pszenżyto 675 netto, rzepak 1380 netto, jęczmień czekam.

kiedy podpisałeś ten kontrakt z taką ceną na pszenicę?

chemirol rzepak 1365zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

tak pytam, u mnie konsumpcja na dzisiaj 700 netto, a dwa tyg temu była 740netto, cena 790 kontrakt jak piszesz jest bardzo dobra sam bym podpisał

z jakiego rejonu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27
Napisano (edytowany)

Pomorze środkowe, rejon Słupska. Kontrakt podpisywałem na początku maja.

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

to ładnie ja za paszówke podpisałem na 710 a pszenżyto 620. Fajnie by było jeszcze jakbyś napisał ilości zakontraktowane, bo to tez ma wpływ na cenę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27
Napisano (edytowany)

Pszenica 80 ton, pszenżyto 25, rzepak 40

termin odbioru do konca września

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

w tym tygodniu pojechała reszta pszenicy paszowej po 770 netto odbiór z podwórka.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

To w sumie podobne ilości, odbierają z podwórka? Termin odbioru zależy od nich? Czyli moga odebrać 30 wrzesnia a to już różnica, bo magazynujesz je przez prawie dwa miech. Mi zależało na tym by oddać odrazu z kombajnu bo magazyny mam skromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

u mnie również w tym tygoniu odwiozłem resztę pszenżyta po 670 netto

pólnocna wielkopolska a odbiorca to okoliczna mieszalnia pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedana reszta zboża jęczmień do okolicznego handlarza 730 brutto to max co oferuje za jęczmień, pszenica do elewar Lubycza Królewska 769 brutto max cena 798 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie również w tym tygoniu odwiozłem resztę pszenżyta po 670 netto

pólnocna wielkopolska a odbiorca to okoliczna mieszalnia pasz

a jakie terminy płatności cały czas 3 miechy?? bo kiedyś tak cwaniaki robili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

oczywiście tylko mi na terminie u nich nie zależy -kase odbieram w paszach i ŚOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Matyziak, tak mogą odebrać i 30 września ale z tym odbiorem to różnie u nich bywa jak zbiore to dzwonię że już mogą przyjezdzać to czasem i na drugi dzień byli a czasem za tydzień dwa wszystko zależy od żniw.

Na twoim miejscu nie liczył bym na odbiór od razu spod kombajnu bo auto nie będzie czekało aż nakosisz, czas tira to niezły pieniądz, słyszałem nawet że znajomy nie miał zabardzo czym ładować i załadunek im się przeciągał to później chciali żeby płacił postojowe za tira a ładował go coś koło 5 godzin :/

Z kontraktami i odbiorem tirem z podwórka to niestety tak jest że czekasz na swoją kolejkę aż przyjadą, no chyba że masz znajomości u chłopaka co transporty organizuje to ci szybko podeśle samochód, u mnie jest jeszcze możliwość zawiezienia samemu zboża do elewatora wynajętego przez firmę ale to już transport na twoją rękę chyba że się jakoś dogadasz. Mi w zeszłym roku mieli niby dać rabat na glifosat co od nich brałem, ale to niby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Ją im odwoze swoim transporte, Znaczy kolega ma firme transportowa i po cenie paliwa mi przewiezie i postojowego nie liczy;) bo tak to nawet 100 zl za godzinę potrafią krzyczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

pszenica kons. 760 zł netto

propozycja na nowe zbiory 680zł netto, jakie macie propozycję na pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

W piątek sprzedałem pszenicę w młynie w Werbkowicach powiat Hrubieszów Lubelskie cena brutto 765 płatność 60 dni,cena 730 jeśli 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
Napisano (edytowany)

zeszły tydzień pszenica 760 brutto jęczmień 720 przelew w ciągu 24h

świętokrzyskie niestety zawsze w tyle z cenami

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

to moze za darmo im oddajmy skoro nie chcą dać chociaż po 900!!! paranoja!!! wolny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasy    0

dlaczego zboza ida w dol - bo przecież będą rekordowe zbiory jak zwykle to wcale nie to ze 4 osoby rządzą całym rynkiem zboza w Polsce to na pewno nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o ceny u nas opolske ceny od 680-730 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3460

Od kiedy Kalemba stwierdził że : Zmowa cenowa jest ale nie ma winnych i nikt ich nie będzie szukał , zmowa cenowa jak zwykle się umocniła w myśl zasady "Hulaj dusza piekła nie ma " . Ceny po między skupami różnią się tylko złotówką na metrze i to w zależności od płatności 750 zł tona tak zwana płatność od ręki , 770 na termin np. 2 miesiące a przy zwykłym terminie 2 tygodnie 760 zł tona . Młyny wyłamują się z umowy i czasem 5 zł dorzucą bo magazyny puste ale w sumie jeśli ktoś wiezie to zazwyczaj gdzie bliżej .

Żniwa za dwa miesiące ale niestety "ministrant" Sawicki na pewno nie powstrzyma manipulacji bo sam jest umoczony w elewarach więc "fachowcom " po fachu nie będzie przeszkadzał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj