marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

jahooo    9205

KOSZTY POŚREDNIE - koszty, których nie można przypisać do określonej działalności. Do kosztów pośrednich należą: pośrednie nakłady gospodarcze, podatki, ubezpieczenia, amortyzacja, koszty pośrednich czynników zewnętrznych (praca najemna, czynsze, odsetki od obcego kapitału).

wiecie ze jedząc obiad w restauracji, barze innej gastronomi możecie zażądać faktury. Od posiłku regeneracyjnego możecie odliczyć vat.

Prosta sprawa - bierzesz kredyt na opryski i nawozy - bierzesz 1000, oddajesz 1150, już masz 150 wyższe koszty na 1ha niż ja. Dodatkowo parę takich manewrów z finansami i można mieć koszty wyższe o 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jak u was wygląda sprawa pszenicy na skupach? Tanieje, drożeje czy bez zmian. A agroexproesie powiedzieli ze podobno w portach tanieje i po 740.

Sciema?

W moich okolicach (woj. łódzkie) w ostatnich dniach pszenica konsumpcyjna 780 netto +/- 10 zl na tonie (przy najlepszych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

patrząc na matiff ściema. Tak w ciagu ostatnich paru dni ostro poszła do góry, że jest najdroższa od ponad roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Lubelskie

Zakrzew pszenica 750zł brutto

młyn niedaleko Bychawy pszenica 750zł brutto

kaszarnia w Bychawie zawalona jęczmieniem i na razie nie biorą, ostatnio kupowali po 760zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

Parcewo cena wyjściowa za pszenice 770 netto, sprzedałem po 760, zero ruchu i podrożało na dniach 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Reszta pszenicy sprzedana po 810 netto- Ampol Merol

Nowe zbiory rzepak 1490netto podpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kontraktowałeś rzepak i jak ilość?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ampol Merol póki co 50t podpisane z resztą się jeszcze wstrzymamy

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcuss07    0

pszenica paszowa 75 ton pojechało do Flory Praszka po 730 netto ( białko 11,1, gluten 22,9, gęstość 77, l. opad. 406)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Elewarr ma do zaoferowanie 1,7 tys. ton pszenicy konsumpcyjnej w cenie 830 - 860 zł/t. Rozsądna cena

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/aktualnosci/malo-zboza-na-polskim-rynku,50513.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj. Wchodze powoli na gospodarkę po dziadkach. Na razie troche na odległość. Jak wygląda cena rzepaku teraz? Ponoć Kruszwica dobrze płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Co znaczy ,,na odległość,, masz zdalnie sterowany ciągnik? rzepak 1500 i wymagania nieziemskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

ja mam 1420 netto na rzepak i 700 netto na pszenice w zniwa i nie wiem, na ukrainie dym jak putin wkroczy to cena moze poszybowac w gore

z tym szybowaniem w górę to bym nie był takim optymistą jak się Ukraina dogada z UE to dostaniemy dopiero po d*pie jak cło zniosą, jesienią już dało się to odczuć z ceną kukurydzy która szła z ukrainy. Ukraina ma tan naprawdę nas gdzieś, przykł. embargo na wieprzowinę

pszenica kons. 760 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Dogadają się z Ukrainą czy nie to kontyngent na bezcłowe zboże ma wynieść 2 mln ton dla całej UE więc całe nic a do tego ma dopiero obowiązywać najwcześniej od jesieni . Na domiar jeśli w tym roku wprowadzono by kontyngent bezcłowy 2 mln ton to będzie on rozliczony wraz z tym zbożem które było importowane dotychczas . na to czekają Niemcy którzy dotychczas kupili na Ukrainie 2,5 mln ton kukurydzy i to właśnie oni czekają na ten bezcłowy kontyngent .Jest to takie celowe działanie by handlowiec Niemiecki nie musiał płacić cła i więcej zarobił bo dla samej Polski będzie bez zmian prócz pokrzykiwań spekulantów że z Ukrainy "przyjedzie " . Po prostu zboże w Polsce jest za tanie by opłacalny byłby import na dużą skalę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj