Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    57

a ja mam pytanie trochę z innej strony - liczyliście sobie koszty bezpośrednie wyprodukowania 1t ziarna? (nie wliczając dopłat)

 

zastanawiam się jaka marża jest uczciwa, opłacalna 20% 40% ??

 

same koszty bezpośrednie to za mało, należy uwzględniać również koszty pośrednie, a przede wszystkim nie zapominać o koszcie robocizny! odnośnie do marży to wyszedłbym z drugiej strony, mianowicie z rentowności aktywów 1ha gruntu wartego 40kzł, powinien być tak rentowny jak 10 letnie obligacje skarbowe (takie jest moje założenie, każdy może zrobić inne) czyli powinien przynosić 1,6kzł zysku rocznie + wynagrodzenie za pracę własną i maszyn

 

ile kosztuje proso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    709

Panowie Trzymajmy zboża ceny ida w góre i będą szły:) Ja przez to ze nie sprzedałem rzepaku po żniwach zarobiłem już 150 tys. a cena rośnie .Pozdrawiam

 

Nie zarobiłeś 150 tys... Po prostu nie dałeś sobie ich ukraść.... Zwykłe złodziejstwo... 1200zł za tonę rzepaku? 300zł za tonę żyta? Śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrenalina    10

może i tak nie dałem sobie ukraść:) do Grudnia rzepak pójdzie do 1800 netto i wtedy będzie trzeba sprzedać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

jęczmień 650 zł brutto

pszenica 650 zł brutto

żyto 500 zł brutto

pszenżyto 550 zł brutto

świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja mam 300 ton na sprzedaż rzepaku .w zniwa dawali mi około 1000-1100 a teraz prawie 1600 wiec jest róznica 500 zl *300= 150 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    0

Witam,czy może ktoś się orientu jakie są ceny gryki na dolnym śląsku ??.Bede chciał kosić w tygodniu i chciałbym ją sprzedać.Jeśli ktoś ma jakiś numer do skupujących grykę to bym poprosił .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 300 ton na sprzedaż rzepaku .w zniwa dawali mi około 1000-1100 a teraz prawie 1600 wiec jest róznica 500 zl *300= 150 tys

kolego jeśli można wiedzieć gdzie dają taką cenę za rzepak , bo u mnie proponują dużo niższą ostatnio w piątek dzwoniłem to 1340 brutto niby mała polska a tak różne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

TARGONSKI MIEJSCOWOSC ŻELAZNO 502172407

 

 

Wyłącz caps lock

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    315

@szymon09875 kiedy pytałeś???? Dziś mi powiedział,że za 450,- netto mogę wozić..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

panowie mokra kuku za 400 netto ? podpisać kontrakt czy pójdzie jeszcze w górę :) nie mam tego dużo bo tylko 6ha ale sam juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    315

Szymon dziś dzwonili do mnie z pobliskiego młynu z pytaniem o żyto cena do dogadania a kasa za max tydzień-czyżby nie mieli zboża??????????

Widziałem jak ich samochód wjeżdżał do lechpolu-ciekawe po co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    22

WS TRADE oferta na owies 420-440 + VAT,a ostatnio proponowali mi 360+VAT więc cena idzie do góry,a może ktoś sprzedawał grykę i po ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×