Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

beata12596    2

Kolejna podwyżka pszenica paszowa z 650zł na 680 zł ceny brutto, woj. lubelskie pow. hrubieszowski, od żniw to już trzecia podwyżka ceny.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnikix    4

moim skromnym zdaniem obecna sytuacja to zasługaw 90 % spekulantów nakupili zboża na ukrainie i południu europy dużo taniej niż u nas i muszą to sprzedać przed zbiorami kukurydzy więc mamia rolników ze bedą wysokie ceny, a rolnik trzyma w magazynach zboże i czeka a spekulanty handlują jako żywo takie motywy juz robili w tamtym roku były sygnały że zboże bedzie po 1250 zł /tonę na początku sezonu była po 90 zeta za q i tuz przed sianiem była po 105 zeta mysle że w tym roku max a załapie 90złotych /q, rolnik sprzedać bedzie musiał bo co z tym zrobi. Ja mysle że połowę zbiorów sprzedam teraz a reszta na później i zobaczymy

Kolega dobrze pisze.

Ci co sadzą, że potrzymają jeszcze trochę lub nawet do wiosny i otrzymają duże pieniądze - SĄ W BŁĘDZIE, niestety. Polska ma gdzie kupić pszenicę, rzepak i kukurydzę po cenie wiele niższej więc żaden zakład przetwórczy nie będzie prosił się o surowce. W tym momencie macie dobre ceny, jutro będzie słabiej, dalej pewnie kolejne spadki. Będzie do kolejnych żniw kilka odbić cen, ale trzeba umiejętnie się w nie wstrzelić, a nie trzymać i nie zwracać uwagi na to co słychać na świecie i na giełdach.

beret1990    24

ja i rzepak i pszenice trzymam, moim zdaniem dojdzie do 900 za pszenice i 1600 może kilka zł więcej za rzepak koło grudnia...a później zacznie się wyprzedaż

gwozd    101

Gdyby wszystkie te przypuszczenia się sprawdzały byliby tu sami milionerzy. Zrób biznes życia tanio kupić drogo sprzedać...

krychu    43

Pszenica podrożała ze względu na to że trwa załadunek portów oparte na ostatnich kontraktach. Gdy załadują można powiedzieć że cena nieco spadnie.

beret1990    24

trzeba dużo patrzeć na USA, tam ostatnio krucho, soja mocno do góry i ruscy też mają problemy, trzeba czekać i mieć nadzieje, kto może trzyma ziarno ale jak zrobi się popłoch to ceny polecą z tego co podejdą

Matey    431

Z tego co gdzieś czytałem to "koledzy" zza wschodniej granicy mają więcej zboża niż rok temu, to samo w Ukrainie

marks50    153

Należy sie cieszyć bo skoro naganiacze tak intensywnie naciskają na sprzedaz to oznacza że jest popyt a do tego szykuje sie zapewne podwyzka cen bo zazwyczaj po takim nagabywaniu ceny szły w góre . Jednak nie mam zbyt dobrych informacji dla kupuiacych bo rolnicy zrozumieli ze sukces produkcji nie polega na wyprodukowaniu a na sprzedaniu po dobrej cenie . Plony są mniejsze niz spekuluja "naganiacze " o czym najlepiej wiedzą sami rolnicy i nie nabieraja się na mityczne statki czy informacje o imporcie z ukrainy który istnieje w wyobraźni kupujących z reszta podobnie jak rzepakiem miał byc tak wielki import a okazuje się że przywieziono mniej niż zazwyczaj .

Ceny na dzis to srednio 650 zł za pszenicę więc nie dziwota że w skupach pustki i to po żniwach .

Rolnikix    4

Należy sie cieszyć bo skoro naganiacze tak intensywnie naciskają na sprzedaz to oznacza że jest popyt a do tego szykuje sie zapewne podwyzka cen bo zazwyczaj po takim nagabywaniu ceny szły w góre . Jednak nie mam zbyt dobrych informacji dla kupuiacych bo rolnicy zrozumieli ze sukces produkcji nie polega na wyprodukowaniu a na sprzedaniu po dobrej cenie . Plony są mniejsze niz spekuluja "naganiacze " o czym najlepiej wiedzą sami rolnicy i nie nabieraja się na mityczne statki czy informacje o imporcie z ukrainy który istnieje w wyobraźni kupujących z reszta podobnie jak rzepakiem miał byc tak wielki import a okazuje się że przywieziono mniej niż zazwyczaj .

Ceny na dzis to srednio 650 zł za pszenicę więc nie dziwota że w skupach pustki i to po żniwach .

Kolego, wspomniani naganiacze, czyli spekulanci rzeczywiście szkodzą Polskiemu rolnikowi, ale uwierz mi, iż import z Ukrainy i z południa Europy kwitnie kosztem naszych rolników. Tak więc tego wzrostu teraz niestety nie doczekamy.

Edytowano przez Rolnikix

jęczmień jary tydzień temu 610 netto po negocjacjach

dzisiaj już 670 netto bez negocjacji

oczywiście ani tydzień temu ani dziś nie sprzedałem ani kilograma i wam radzę podobnie ;)

zobaczycie drodzy koledzy , że maksymalnie w październiku 800 zł brutto za jęczmień będzie ceną wyjściową

Kto ma możliwość niech przetrzyma ten okres

pepe1977    0

jęczmień tak bo jęczmienia w tym roku nie ma i dla tego jest droższy kto pamięta żeby jęczmień był droższy od pszenicy

pepe nie tylko jęczmień ceny zbóż idą do góry a nawet dobrego miesiąca po żniwach nie ma ;) żyto zapowiadało się u mnie na skupie po 350 w okresie żniw dzisiaj już stówka więcej na tonie ;)

MartineZ nie chcę robić nikomu reklamy więc napisałem Ci na pw ale cena nie jest z górnej półki proponują już lepsze stawki tylko na kontrakt - odbiór po 15 września .

Vitasem    17

Kolego, wspomniani naganiacze, czyli spekulanci rzeczywiście szkodzą Polskiemu rolnikowi, ale uwierz mi, iż import z Ukrainy i z południa Europy kwitnie kosztem naszych rolników. Tak więc tego wzrostu teraz niestety nie doczekamy.

nie pisz bzdur bo stajesz się śmieszny,nie ma żadnego importu zbóż do Polski z Ukrainy,Ukraina sprzedaje zboże przez porty czarnomorskie ,

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolegi, który nas tak ostrzega, że nie doczekamy wzrostu lepiej nie słuchać, pewnie na nas zarabia, u mnie obecnie pszenżyto 520+vat, słabo nadal

gwozd    101

Dlaczego jęczmień jest taki drogi??? Przecież spokojnie można zastąpić go pszenicą

Okoliczny młyn cena pszenicy zależy od wyrównania 680-700brutto. W czasie żniw było po 600

Skupy w okolicach Bychawy

pszenica 640-680brutto

jęczmień 600-660brutto

Karolcia    36

Pszenica konsumpcyjna 690 zł netto i podeszła o 25 zł od połowy sierpnia, paszowa 620 zł netto i cena wzrosła o 50 zł. Czekam dalej :)

Dlaczego jęczmień jest taki drogi??? Przecież spokojnie można zastąpić go pszenicą

z mojej wiedzy praktycznej jęczmień może być jedynym zbożem w żywieniu trzody chlewnej , z pszenicą bym tak nie ryzykował :) jeżeli już zastąpisz to jakiś procent.

Moim skromnym zdaniem jeżeli chodzi o cenę ma na nią wpływ tegoroczna wiosna i kilkuletnia "moda" na kukurydzę , tendencja szybkiego wzrostu cen tylko potwierdza , że jęczmienia nie brakuję tylko w Polsce - co mnie osobiście niezmiernie cieszy gdyż 80% swojego areału postawiłem na jęczmień jary (iron) który w tym roku obficie plonował ;-)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez zetorek7211
      Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?