Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

sajgon    12

na matif ceny pszenicy, rzepaku, kukurydzy idą do góry więc pozostaje czekać na lepsze ceny w Polsce.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zna ktoś aktualną cenę pszenżyta?

Wiadomość z agroFakt.pl

pasterz    2

Komplex młyn Wągrowiec płaci 650 zł za pszenice konsumpcje. Soufflet Gołańcz poniżej 600zł to ja nie gdzie wy macie po 700.

• Like 1

kissmy...    57

Jabłowo 440zł/t żyto, 720zł/t pszenica, w zeszłym tygodniu było z 40zł niżej czyli spokojnie można dostać od pośredników 760-800zł/t

Matey    449

zachodnia Polska, jęczmień 550zł + vat, jak u Was z jęczmieniami?

KS Falubaz

Rolnikix    4

Za pszenicę kolego w jednym z kilku młynów moja firma płaci 700zł + dopłaca jeszcze do większych partii, dzięki czemu można dodatkowo jeszcze uzyskać do 20zł do każdej tony.

Był wzrost na giełdach ,ale zobaczycie że prawdopodobnie na początku kolejnego tygodnia nie będziecie go raczej pamiętać. Sądzę, iż teraz jest najlepszy moment do sprzedaży rzepaku, kukurydzy i zbóż, następny pewnie dopiero za kilka miesięcy.

• Like 1

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

KULAWA_KOZA    88

Cena pszenicy z dnia na dzień idzie w górę......i jest bardzo poszukiwana.

Dziś na targu niestety kto miał ładną pszenicę nie wjechał na targ.....była sprzedawana przed wjazdem na targ.

Prosto spod kombajnu 80 zł a jak ziarno ładne i gruba i czyste to 90-100zł/100kg.

yacenty    593

firmy i drobni hodowcy już dzwonią za pszenicą i jęczmieniem.

dobrze ze wszystko poszło do stodoły

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

pawelol111    719

Co ciekawe więksi hodowcy szukają paszy... W gazecie z ogłoszeniami nie ma sprzedam zboże a kupię jest do oporu. Nawet tablice niektórzy wywieszają przed domem. Spokojnie... transport też kosztuje, za darmo znikąd nie przywiozą....

OKEY    154

Widziałem nawet kilka ogłoszeń że ktos zamieni ciagnik czy kombajn na zboże :D

MariuszE38    19

Zaczyna się popłoch :D Pszenicy sprzedane jak na lekarstwo i już się wszyscy o nią proszą. Poczekamy jeszcze i zobaczymy kiedy minie 1000zł/t :D

tomek73    195

To dobrze, bo niektórzy w tym roku liczyli na 1200 i dalej trzymają, i teraz może z 1000 dostaną jak znów do wiosny przytrzymają i za bardzo liczyć nie będą

Mi tam z 900 starczy, a raczej może ponad 800 obstawiam, bo na cudy i bez interesowną pomoc sąsiadów i rodziny już nie liczę bo dawno się z tego wyleczyłem.

Edytowano przez tomek73

lukaczmarek    265

Jaki popłoch? U nas wiele skupów stoi bo nie mają gdzie ziarna sprzedać narazie lub czekają na lepszą cenę. Może i są regiony gdzie jest więcej hodowców i jest większe zapotrzebowanie na paszę ale w większości kraj panuje raczej stagnacja.

PawelWlkp    339

Podzwońcie sobie po tych ogłoszeniach to się dowiecie ile oferują. Każdy teraz chce kupić jedynie tanio. Zobaczymy co za miesiąc się wydarzy jak ruszy kukurydza, a magazyny niektórzy będą musieli opróżnić żeby zrobić dla niej miejsce.

pepe1977    0

moim skromnym zdaniem obecna sytuacja to zasługaw 90 % spekulantów nakupili zboża na ukrainie i południu europy dużo taniej niż u nas i muszą to sprzedać przed zbiorami kukurydzy więc mamia rolników ze bedą wysokie ceny, a rolnik trzyma w magazynach zboże i czeka a spekulanty handlują jako żywo takie motywy juz robili w tamtym roku były sygnały że zboże bedzie po 1250 zł /tonę na początku sezonu była po 90 zeta za q i tuz przed sianiem była po 105 zeta mysle że w tym roku max a załapie 90złotych /q, rolnik sprzedać bedzie musiał bo co z tym zrobi. Ja mysle że połowę zbiorów sprzedam teraz a reszta na później i zobaczymy

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez zetorek7211
      Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?