Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

Z ciekawości zważyłem litr mojego jęczmienia i pszenicy. Litr jęczmienia warzył 640gram a pszenicy 740gram. Po zmierzeniu objętości zboża na pryzmie mogę oszacować plonowanie jęczmienia na ponad 4t a pszenicy na około 5t. Ciekawe jak wyjdzie jak będę sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

są jęczmienie paszowe i browarniane,z pewnością ten pierwszy wyda wiecej,a co do tego talerzowania pola zaraz po opryskaniu mocznikiem to dodatkowo trzeba dodać siarczan amonu i wtedy z pewnością rozłoży sie w glebie,to pamiętam jeszcze z szkoły,choc tego sama nie praktykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rym    0

Witam wszystkich producentów pszenicy a szczególnie tych z okolic Oleśnicy i chcę zapytać, czy znajdzie się ktoś, kto dostarczyłby mi przyczepę pszenicy paszowej (ok.4 - 5 t) do miejscowości Miodary gm. Dobroszyce i ile kosztowałoby mnie to łącznie z transportem? Płatne od ręki. Przyczepę opróżnię sam w ciągu kilku godzin. Tel. 505 67 24 05

Edytowano przez Rym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rym    0

marcin80wlkp a zamiast owsa ze dwa wiadra owsików, zamiast żyta ze dwie gołe życie a w miejsce jęczmienia w wannie, - jęczmień na oko by ci się nie przydał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    3

Co do tej wanny.Są tacy,co tak nazywają patelnie.A patelnia to ok.25 ton.

A z innej beczki,-ile w tym roku płacicie za koszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie(pomorskie) biorą 300zł od hektara, ja mam na szczęście małego claasa 3 metrowego to przy tej cenie zyta nie musząc płcic za koszenie jakos dam rade...

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    1249

Na rynku mieszanka 350zł/t z dowozem w okolice. Zainteresowanych brak. I jak będzie drogie zboże jak na te tanie kupca niema. Teraz to tylko nakupić zboża zamiast nawozu i mieć pewniaka zamiast ryzyka co się urodzi, bo 4t zboża za tonę lubofoski to idiotyzm dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    36

Pszenica paszowa 570 zł / t

Pszenica konsumpcyjna 680 zł / t

Pszenżyto 470 zł / t

Jęczmień 580 zł / t . Ceny netto.

 

Na szybkiego uszykowałam dodatkowy magazyn i udało mi się zmagazynować całe zboże i nie mam zamiaru na razie nic sprzedawać. Jedynie pszenicę chciałam sprzedać, ale i dla niej znalazło się miejsce więc jeszcze sobie u mnie poleży. Poczekamy i zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    36

Przepraszam pomyliłam cenę pszenicy konsumpcyjnej bo płacą za nią 665 zł / t netto. Mam popisane ceny różnych zbóż i stąd pomyłka ;)

Parametry : wilgotność do 14,5; gluten 26; gęstość 74; liczba opadania 220. Takie wymogi i cenę mają Polskie Młyny w Nakle nad Notecią. Wczoraj byłam zawieść próbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie cena w dol elewator koronowo

pszenica konsumpcja 640

pszenica paszowa 540

jeczmien 580

zyto kosnumpcja 385

pszenzytpo 490

ceny netto

podobno jeszcze w dol maja isc !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

matoperator7 ja rozumiem, że tematem są ceny zbóż ale Twoje wypowiedzi przybierają wydźwięk siania paniki.... może by tak trochę luźniej do tego podejść?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie cena w dol elewator koronowo

pszenica konsumpcja 640

pszenica paszowa 540

jeczmien 580

zyto kosnumpcja 385

pszenzytpo 490

ceny netto

podobno jeszcze w dol maja isc !!!!!!!!

 

Według Einsteina osoba używająca więcej niż 3 wykrzykników jest chora psychicznie, to taka luźna uwaga, u mnie pytałem o pszenżyto to 510+vat, lekki wzrost, więc nie panikujmy, dużo taniej już być nie może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    72

Od dawna wiadomo że kolesie z psl siędzą na ciepłych stołeczkach w elewarach i elewatorach( które przeważnie są ich własnością) i ceny ostro w dół zaniżają dla przykładu Golpasz Golub dobrzyń pszenica paszowa 650 zł netto a teraz ile płaca psl-owcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie cena w dol elewator koronowo

pszenica konsumpcja 640

pszenica paszowa 540

jeczmien 580

zyto kosnumpcja 385

pszenzytpo 490

ceny netto

podobno jeszcze w dol maja isc !!!!!!!!

 

no ewidentnie kolega panikę sieje tylko po co??? dziś dostałem cennik z Koronowa:

rzepak 1360

pszenica opadanie 250-670

pszenica paszowa 600

pszenżyto 500

jęczmień 630

owies 350

żyto 420

ceny netto loco Koronowo. a co do cen jak będzie dalej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

TO jęczmień droższy od pszenicy,ciekawe albo takie tam zapotrzebowanie. Nie ma co zwalac na partie,bo czy ten czy też inny będzie to każdy do swojej kieszeni pcha,a jak do tej pory nikt nie interesuje się rolnikiem. Powinniśmy się cieszyć że mamy jakieś tam zbiory większe czy też mniejsze bo o innych co mieli burze i zalania nic im nie pozostało i o nich nikt już nie pamięta,a życ muszą tak jak my,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do kamila 123 zachwoaj swoje chore uwagi dla siebie psychiczny to chyba ty jestes bo obrazasz ludzi dzieciaku

 

teraz to Ty przeginasz i dostajesz 10% i jesteś bliski bana dożywotniego.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może mi ktoś powiedzieć dlaczego w tym roku pszenżyto takie tanie? Mam go trochę na sprzedaż, a tu jak zawsze nie trafiłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×