Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

ksiaze    3

a ja się pytam gdzie wasze PSL?! c oni robią żeby import zboża z ukrainy zatrzymać? czy pojawił się ktoś z PSL w tv i wspiera rolników? ten cały PSL pewnie sam ciągnie rzepak i zboże z ukrainy!

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy szacuje zbiory zbóż w 2013 roku na rekordowym poziomie 57,1 mln ton w porównaniu do poprzednich szacunków 53-54 mln ton i w porównaniu do 46,2 mln ton w 2012 roku. Ukraiński eksport w lipcu wyniósł 1,2 mln ton i powinien wzrosnąć do 1,5-1,7 mln ton w tym miesiącu. Pełny eksport w sezonie może być rekordowy i wynieść 28 mln ton.

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

Szykują się w tym roku rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie na poziomie 26 mln ton, z czego 16 mln ton ma trafić na eksport. Minister zadeklarował, że Ukraina będzie prowadzić agresywną politykę na globalnym rynku zbóż.

nie sypcie na góry zboża bo sprzedacie jeszcze taniej już taki rok był nie jeden że zboże ze żniw było droższe niż na wiosnę...

Edytowano przez ksiaze

nojsze    44

Ceny pszenicy na MATIF drogi kolego już się stabilizują a co plonów propogandowych z Ukrainy mam pewne zastrzeżenia , cena 700-750zł powróci pogorączce zakupów a na razie kto ma kasę to inwestuje w zboża gdyz nic nie jest w stanie dać 50% rocznie spekulacja na rynku żywności przynosi co raz wieksze korzyści i chetnych przybywa jest wahanie jest zarobek. tylko w Polsce szał obiżek cen widziałeś kolego skupy we Francji 189EU/t

pozdrawiam i jeszcze raz powtarzam dywersyfikacja pportfela na giełdzie a upraw w rolnictwie po tak drastycznym wzroście areału uprawy rzepaku w sezonie 2013/2014 powinna nastapć korekta o 40% w to miejsce wejdzie jęczmień i pszenice a analitycy to wiedza i zakłady skupuja gdyz za rok hm,,,, 180 zł być może pwrot ceny i zwrot o 180 st.

pozdrawiam Rolnik

pozdrawiam

henio2    101

a ja się pytam gdzie wasze PSL?! c oni robią żeby import zboża z ukrainy zatrzymać? czy pojawił się ktoś z PSL w tv i wspiera rolników? ten cały PSL pewnie sam ciągnie rzepak i zboże z ukrainy!

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy szacuje zbiory zbóż w 2013 roku na rekordowym poziomie 57,1 mln ton w porównaniu do poprzednich szacunków 53-54 mln ton i w porównaniu do 46,2 mln ton w 2012 roku. Ukraiński eksport w lipcu wyniósł 1,2 mln ton i powinien wzrosnąć do 1,5-1,7 mln ton w tym miesiącu. Pełny eksport w sezonie może być rekordowy i wynieść 28 mln ton.

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

Szykują się w tym roku rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie na poziomie 26 mln ton, z czego 16 mln ton ma trafić na eksport. Minister zadeklarował, że Ukraina będzie prowadzić agresywną politykę na globalnym rynku zbóż.

nie sypcie na góry zboża bo sprzedacie jeszcze taniej już taki rok był nie jeden że zboże ze żniw było droższe niż na wiosnę...

PSL to ze wsią nie ma już nic wspólnego tam są sami karierowicze często jestem w komisjach w wyborach to mało kto głosuje na nich i dobrze mieli dość szans żeby o wieś zawalczyć nie potrafili się odnalezć ich problem

Wiadomość z agroFakt.pl

HORTUS    0

wydaje mi się że przy obecnych cenach skupu i kosztach produkcji zboża, to "lecimy prawie po bandzie"

magnum123    47

agro efekt paszówka 620(ale napewno od poniedziałku spadnie) lokalny skup 480 ceny brutto. ludzie narzekają że pszenica nie sypie, jak za inne lata kosi się 6 ton w zwyż tak w tym roku słyszę 4-5 ton

zyga2905    19

Musiało to wszystko spaść i nie ma sie co dziwić, jak kosili po 7 ton pszenicy i sprzedawali po 1100 brutto to dajcie spokój a potem ziemi brakowało i po 3 tony z hektara dzierżawy płacili tak sie ku**a zaczeli rzucać!!!! teraz wszystko do swojego poziomu wróciło

• Like 2

Rico39    0

Czy ktos wie gdzie mozna sprzedac żyto Bolko, odmiana przewódkowa?Jestem z lubelskiego.

Edytowano przez Rico39

kissmy...    57

nie mam pewności czy traktujemy o tym samym sezonie, ale z tego co pamiętam ceny spadły dopiero w 2004 roku, po naszej akcesji do UE ceny zjechały w okolice 100euro, albo nawet poniżej, gdyż rolnikom opłacał się wtedy skup interwencyjny, ale o ile dobrze pamiętam na naszych mozaikach osiągaliśmy wtedy rekordy w produkcji pszenicy (9-10t)

boryss    5

agromat przenica max 640 zł/tona ,a wie ktoś po ile owies?

@zyga 2905 masz racje

zuzia291105    0

Omłot z wczoraj.

Pszenica Jantarka 5t/ha - 4/5 klasa ziemi. Patrząc na łan zboża moża się było spodziewać 7-8 t/ha ( nie śmiejcie się zeszłego roku jara dała 6 t/ha - a niby taki urodzaj.) Trzy razy grzyb i tak dalej.....

Cena 570 netto.

Pszenica napewno nie plonuje. Ja musiałem sprzedać bo kasa potrzebna, ale wydaje mi się że napewno zdrożeje, szczególnie konsumpcja.

danield28    33

Nie no bez jaj jak można w ogóle myśleć o plonie 7-8 ton pszenicy na klasie 4/5 i mieć pretensje, że tyle nie urosło... :o

SOKAN    12

Z plonowaniem czy to rzepaku czy to zbóż w moich stronach jest jak bym to określił "nie ma szału" Poniżej średniej.

JD1052    79

Nie no bez jaj jak można w ogóle myśleć o plonie 7-8 ton pszenicy na klasie 4/5 i mieć pretensje, że tyle nie urosło... :o

To że Ty nie potrafisz nie znaczy że inny nie może....jest to możliwe jak najbardziej...

nojsze    44

Jak susza potwa do końca września a niestety na to wsię zapowiada w europie to w przyszłym roku powinna być korekta cen w gorę///

pawelol111    712

Głupoty gadasz. Nie wiadomo co jutro będzie a już wieścisz suszę. Dwa dobre deszcze i wjechać się w pole nie da.

Gość leghorn   
Gość leghorn

Ceny zbóż czy rzepaku są uzależnione od prognoz a te mówią, że obniżone zużycie zbóż na cele paszowe oraz zapowiadany urodzaj w Europie, Rosji, na Ukrainie, a także za oceanem spowoduje, że ceny mogą dalej spadać. Zapowiadane rekordowe zbiory QQ w USA, obniżone zużycie zbóż paszowych w PL mogą także pociągnąć w dół ceny zbóż. Czynnikiem, który wpłynie na ceny są zapowiedzi KE o obniżeniu po 2020 roku udziału biopaliw dodawanych do paliw z 10 do 5%. Na cenę zbóż ma także wpływ kryzys na rynku zielonych certyfikatów (szczególnie żyto). Wg IERiGŻ będzie tyle samo ziarna co rok wstecz ale plony będą niższe ale areał uprawy wzrósł o ok. 300 tys. ha. U mnie pszenica na 2-3 klasie, pełna ochrona i dobre nawożenie zamiast dać 7-8 t/ha dała max 5, a ziarko o niskiej MTN.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez zetorek7211
      Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?