Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

lukasz27    10

ceny u mnie zachodniopomorskie

rzepak 1350

żyto 430

pszenzyto 540

owies 400

jęczmięń 640

pszenica paszowa 610

pszenica konsumpcyjna 680

ceny netto takie sa dzis na juto ponoć kolejne spadki .


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

chryste co to za sranie pierdół zeby sie gorzej nie wyrazac.

cwaniacy sie wyłamią? a za co mają życ ci ktorzy sie utrzymują tylko z rolnictwa? ty pewnie za emeryture ojca albo z wypłaty z pracy. a ile jest osob takich ktore nie mogą sobie pozwolic na bojkot zasiewów czy kupna nawozow? mam wziac kredyt i rpzez rok zyc z kredytu zeby UDOWODNIC cos maklerom z matifu?

rolnictwo to nie jest fabryka produkująca guziki którą mozna zamknac na pół roku i siedziec w kapciach przezd tv.

 

to żeby się nie okazało że musisz wziąć ten kredyt i dopłacać do produkcji skoro to Ci by już odpowiadało, za saletre płacić 1500 a za pszenice dostawać 500 ktoś tam pewno, tylko potem nie dziw się że ceny są niskie a nawozy drogie. Nikt z sentymentu nie podniesie cen skupu czy obniży ceny nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1957    0

To juz nie te czasy że rolnik był podgatunkiem do dostarczania żarcia jaśnie państwu. Teraz to biznes i rynek globalny którym można łatwo sterować i na nim zarabiać. Rolnicy zaczynają być zbędni bo tym interesem zaczynaja sie interesować możni tego świata, najlepiej to widać na wschodzie, Rosja ,Ukraina czy Rumunia itp. gdzie chłopi są potrzebni tylko do pracy na gigantycznych molochach . Tacy goście maja w łapach caly proces produkcji żywnosci od pola do naszego stołu. My jesteśmy tylko przeszkodą w ich rozwoju i jak widać powoli nas wykańczają i wykonczą jeśli ludzie nie zmienia myślenia. A to nie dotyczy tylko rolnictwa .

Masz rację kolego.W Polsce jest już dużo tysiąc i więcej ha gospodarstw.One zakontraktowali już swoje płody w dobrych cenach,kupują środki do produkcji w ilościach hurtowych z rabatami,to samo paliwo,odliczają vat i im się opłaca a my drobni rolnicy jesteśmy do odstrzału.Niestety taka jest rzeczywistość.Globalizacja nas dopadła.Jedynie jak są jakieś kataklizmy na świecie można wtedy trochę więcej zarobić.Ponadto Polski kapitalista jest chciwy i chce jak najszybciej się dorobić.Na świecie produkty tanieją kilka % u nas kilkanaście a żyto nawet 100 % w porównaniu z rokiem ubiegłym.Nadwyżki byłyby jakby nie brali ale puki co kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wkońcu ceny wracaja do normalności oby jeszcze zeszły wołaliście za plewy po 1000 pln za tone to teraz oddacie te pieniądze z nawiązką i nie tłumaczcie się kosztami produkcji że musicie dopłacać bo to jest śmieszne kupowaliście sprzęty po kilka set tysięcy pln bo mysleliście że ceny bedą zawsze takie wysokie? zobaccie co się stało z trzodą 3 lata temu było 26 mln sztuk teraz 9 mln i wciąż spada prze te drogie pasze to kto wam skupi te zboża skoro inwentarza brakuje? przetrzymać zboże przez rok i sprzedać za rok co to da? skoro za rok jeszce węcej hodowców padnie u nas w okolicy mają jeszcze pełno starego zboża pytam się dlaczego nie sprzedawali jak było drogie to mówią że myśleli że będzie droższe 850 pln za tonę jęcmienia ( z tego tona plewy) to było mało?!! teraz w tym roku oddacie to co wzieliście oby tylko do żniw się nic nie wydarzyło będzie treba dac na mszę :)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

ma starywyjadacz rację wszyscy jedziemy na jednym wózku, ceny były za wysokie i musiały w końcu pierdyknąć. Po latach tłustych przyszedł czas na lata chude tak dzieje się od lat i na nic biadolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Wyjadaczu, jak czytam takie posty jak Twój, to aż mi sie "dzień świra" przypomina:

 

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, do****dolcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosr**cie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego sk****syna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle by miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."

 

Mógłbyś sie trochę pohamowac z tymi Twoimi komentarzami, bo jak narazie niewiele masz merytorycznych, a w prawie każdym cieszysz się, że innym dzieje sie krzywda. Słabe to jest.

 

EOT z mojej strony

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nunu taka prawda. Jak dzwoniłem do tych co mają zboże rok temu to śpiewali po 850 za jęczmień udawali wielkich panów i mówili "jak nie chcesz to nie kupuj sprzedam gdzie indziej za więcej " a teraz jak dzwonią to nawet nie odbieram telefonów szkoda słów na nich chciało wam się zgrywać wielkich panów macie za swoje. bodajże 2 lata temu jakis poseł w agrobiznesie powiedział że juz się martwił komu będzie zboże sprzedawał jak spadło pogłowie do 15 mln i chodź zawsze uważam że Ci wsyscy politycy kłamią to tu akurat miał rację popytajcie mieszalnie ile ton teraz sprzedaja a ile 2 lata temu nie wspomne o gorzelniach które 60% padło w polsce to komu chcecie spredawać to zboże? ile ludzi w tych firmach straciło pracę ja myślę że rok 2013-1014 będzie bardzo "wyjątkowy" ale jak pisałem wcześniej żniwa jescze sie nie skończyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja pitole, jeszcze w lutym się wymądrzaliście że jak Polski producent nie kupi to Niemcy przyjadą i kupią od was. Zadzwońcie do nich niech przyjadą. Było za drogie teraz będzie za tanie, za jakiś czas znowu będzie za drogie. Taka kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

niestety ale Stary Wyjadacz ma trochę racji, nie oszukujmy się ale ceny jakie były rok temu były grubo ponad normę, ale z drugiej strony ceny jakie mamy teraz a jakie niebawem będą bo właściwie dopiero zaczną się żniwa zbożowe również są grubo poniżej minimum, cena 400zł za żyto jest po prostu śmieszna, bo jeżeli ktoś ukosi średnio 5 ton żyta to ma 2000 zł przychodu, a nakładu było jakieś 1700-1800 zł (przynajmniej ja tyle miałem)... więc z czego tu żyć ? na innych zbożach trochę lepiej to wychodzi a na rzepaku nie jest tak źle bo te 3000zł na czysto z ha było w tym roku (już skosiłem i sprzedałem)

 

myślę że normalne ceny to by były takie

żyto 600zł

pszenżyto 630

jęczmień 650

pszenica 750-800

rzepak 1500-1600

 

tak plus minus, ale żeby to było w miarę stabilne, a nie że w przeciągu kilku miesięcy cena spada 100%, mam tu na myśli żyto.... to nie jest normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Elewator Rogów.Łódzkie , ceny netto

rzepak Kruszwica kontr.1445 - bez kontr 1300

 

pszenica kons 700

pszenica pasz 670

pszenzyto 580

jeczmien 600

zyto 470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ja średnio rocznie zużywam 24 tony polifoski 6 to w tym sezonie zużyje 1/4 tego i przeżyje, a ceny nawozów spadną tak jak ceny produktów rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak tak was czytam to aż na mdłości mi się zbiera. Pewnie nawozy do góry zboża na dół a wy tu takie farmazony piszecie. W zeszłym roku było to jeszcze na skraju opłacalności ale ten rok to bedzie tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Nawozy raczej nie spadą za wiele, zakłady wolą sprzedać mniej za tą cenę jaka jest niż produkować nie wiadomo ile i sprzedawać taniej, Dilerzy już się zaopatrują w nawozy bo z czasem mzoe byc mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

3,5 roku temu sprzedawałem pszenice do woźniaka po 420 pln. Bo nie miał kto kupić. Za dwa dni trzy dni zaczynają się u nas rzepaczane żniwa tak pełną gębą i za 10 pszeniczne. Nie wie ale jak w zeszłym roku wydawało się że pszenica może dojść o 1500 ( znam takich co mają starą na magazynach bo czekali na lepszą cene ). To i wydaje się może być po 500 przy panice. Naszą winą jest że po dobrych dwóch trzech latach zamiast mieć odłożony grosz na koncie to mamy podwórka w nowych maszynach itd i jeszcze kredyt na ich spłatę. A teraz trzeba będzie dobrze kombinować żeby to ogarnąć wszystko.

  • Like 1

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A ja wam pisałem jeszcze zimą w pierwszej dawce nawozu jak to przechwalaliście się jak to tirami nawozy kupujecie i po 5 dawek rozsiewacie że to skończy się ceną 101euro/t, to Wy mnie nazywali dzieckiem czarnobyla i dostałem ostrzeżenie że głupoty piszę. A teraz się sprawdza. A za rok świni będą po 3.2, a byki po 5 bo ktoś to zboże musi zjeść. Zawsze ilość idzie na nieopłacalność. A koncerny nawozowe się przechwalają kolejnymi rekordowymi zyskami z wydojonego chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nawozy na pewno stanieją myślę że saletra jakieś 800 zł wiosną będzie był już taki rok tylko idiota kupi nawóz przy tej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Każdy po trochu ma racje tylko że swoja racje.

Co wy sie gryziecie chodowcy z producentami zbóż ? przecież ani jedni ani drudzy nie maja wplywu na ceny swoich produktów. Wszyscy bierzemy co nam daja jeśli z jakiś powodów płaca dobrze to sie cieszymy , jeśli cena spada płacz i lament i to tyle co mozemy zrobić. W zeszłym sezonie nie było powodu aby ceny poszybowały do takiego poziomu a w tym sezonie nie ma powodu aby tak drastycznie spadly , a jednak tak sie dzieje .Moze komus to sie nie spodoba ale rolnicy jak na razie to najgłupsza grupa społeczna która najłatwiej sterować a dowody mamy na tym forum bo rolnik na rolnika najeżdża . Od kilku lat jest kryzys na świecie i myśleliście ze nas ominie? nie ominie bo nie ma prawa ominąc. Dostaliśmy w prezencie kilka lat prosperity tylko po to aby jeszcze wiecej od nas wyciagnąć bo rolnik majac dużo wydaje jeszcze więcej. Sami wiecie ile i na co kasy wodaliscie więc wiecie komu nie daliscie zbankrutować w czasie kryzysu. Teraz producenci (giganci) maja kaske a My kredyty. Teraz dadzą zarobić innym czyli przetwórcom czy handlarzom oraz bankom. Jak by nie było czy mamy zboże po 1000zł czy po 500zł to i tak wszystko oddamy . Niestety teraz rynek sterowany jest globalnie więc trzeba swoje myslenie przestawic również na globalne a nie każdy myśli tylko o swoim grajdołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tylko jest małe ale w Polsce zamiast pieniądze zostawać w kraju płyną szerokim strumieniem za granice a u nas zostaje tylko smród i gnój oraz resztki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ale to przecież My im dajemy kaskę którą oni wywożą za granice. Mając za dużo kasy to co ? nawet nie spojrzy sie na polskie produkty bo badziewia nie będę kupować a co stać mnie na JD a sąsiad niech sie sktęca z zazdrości

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja nie mogę pojąć jak to jest możliwe, że mając własne zboże ściągane jest zboże z Węgier itp. Napychają tylko kieszenie zagranicznym cwaniakom a my znowu zostajemy z gołą d*pą za przeproszeniem. Zimą sprzedawałem pszenice po 1020 zł i teraz wspominam to jak piękny sen, obecnie zysk z pszenicy jest 2 razy niższy, już nie mówiąc o życie. Moim zdaniem sprawa żyta była oczywista, spodobało się gadanie, że żyto hybrydowe sypie po 8-10t/ha to ludziska pozasiewali nawet na III klasie po 80% obszarów gospodarstwa tym badziewiem, pięknie przezimowało i teraz faktem jest, że sypie bardzo dobrze ale towaru jest za dużo. W tym roku wygrałem na tym, że nie siałem nic na sprzedaż tylko trochę na uzupełnienie zapasów zboża i nic też nie będę kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówicie o zbożach że mieszalnie skupują z Węgier a nasze nie , ale tak samo my robimy idiemy do tesco bo tam jest taniej kuoujemy sprzęt zachodni ciuchy itd chodź nie zawsze jest tańsze kupujemy zachodnie. tzreba było sprzedawać zboże jak było w cenie a nie teraz płacz że nie ma co z starym żbożem zrobić pazerność nie zna umiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Niech ktoś wytłumaczy jasno. Dlaczego ceny zbóż były takie wysokie a później jak wszyscy widzimy tak spadły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

spekulacje spekulacje i tylko to :) robią biznes na rolnikach i nie ma co owijać w bawełnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj