Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

maxiben    14

binladen nie wkurzaj tobie moze wymarznac zreszta po co masz siac mi w zeszlym roku wiekszosc ozimin wypadla i zadna cena mi tego nie zrekompensowala

Tomek90    191

Zostawcie biladena tabsa nie wzią dziś i gada od rzeczy teraz. A co tam takiego w Europie się dzieje że ma drożeć??

Wiadomość z agroFakt.pl

Wicherek    9

Zima w Anglii Niemczech ,Rosji na Ukrainie i to jeszcze nie koniec zimy i strat,straty mogą się dopiero pokazać.Myślę że Rosja już nie zbierze zapowiadanych 90 mln ton zbóż, w POlsce też rekordów nie będzie !

magnum123    47

też tak myślę, a Rosja chce przecież odbudować zapasy kupując w Unii

Edytowano przez magnum123

kryssr    50

można se teraz panowie tylko gdybać. jesli prognozy się sprawdzą to w połowie kwietnia będą siewy a to w miarę optymalny termin. Zeszły rok był ewenementem jesli chodzi o wczesność wiosny. Ceny myślę że będą wysokie, może 800 może 1000 za pszenicę ale to i tak dobrze ;)

read    4

pojawiła się w ofercie pszenica paszowa w zacnej cenie 925 + vat loco Węgry + transport płatność zaraz po załadunku

jęczmień jary podrożeje? jak myślicie?

lemysz1    96

Wczoraj przywiozłem mieszanke owsa z jęczmienem i pszenicą, przygotowaną do siewu po 750zł. Mam jeszcze zaklepane po 650zł/t też przygotowane do siewu.

W obawie o oziminy rozpoczeła się powolna podwyżka zbóż jarych.

Edytowano przez lemysz1

Wicherek    9

Sianie pszenicy jarej w połowie kwietnia jest bezsensowne ,lepiej już jęczmień lub kukurydzę .

lemysz1    96

Tylko ciekawe czy da się radę wogóle coś zasiać chociażby w połowie kwietnia ;)

Smola    0

Witam

Gdzie dobrze sprzedać żyto konsumpcyjne w mazowieckim?

jakieś prognozy na na temat cen?

grego    218

ja w tamtym roku siałem pszenice jarą po 20 kwietnia i specjalnie nie zauważyłem jakiegoś znacznego spadku plonu w porównaniu do tej sianej przed 20 marca bo też wtedy siałem. Z 10 dni później skosiłem, jakby w tym roku coś wymarzło to też pszenice siaje choćby i 20 kwiecień był bo co później z tym jęczmieniem zrobić teraz już niezbyt jest gdzie sprzedać. Dobrze, że miałem możliwość załadowania na tira to poszedł w Polske.

mistal44    0

dobrze gadasz, ja też mam nadzieję że wymarźnie, mniej roboty, więcej pieniędzy. a tak jak wymarźnie to masz dużo zboża, cena marna i czekać trzeba długo na odpowiedznią cenę

lukaczmarek    265

Masz racje kolego jak wymarznie będzie mniej roboty i więcej pieniędzy.

Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą...żal.

U mnie jęczmień 780 netto

Tomek90    191

sprzedam pszenżyto 870+vat 21t

żyto 7t 710+vat

http://www.rolpetrol...otowania/zboza/

powiat czarnkowsko trzcianecki gmina Połajewo

604166715

Niewiem czy durnia znajdziesz jakiegoś na taką cena jak narazie nie realne.

@lukaczmarek z psychiatryka, z psychiatryka ;)

jak tu niektórych sie czyta to normalnie brak słów.... jak ktoś lubi to niech sieje pola 2 razy;) Gratuluje solidarności "PseudoRolnikom z psychiatryka" z resztą społeczności;)

Binladen    10

dobrze gadasz, ja też mam nadzieję że wymarźnie, mniej roboty, więcej pieniędzy. a tak jak wymarźnie to masz dużo zboża, cena marna i czekać trzeba długo na odpowiedznią cenę

Zdecydowanie popieram kolegę ,i zaraz na przesianie ozimin cena by wróciła do normalności około 100zł, jeszcze i słoma powinna sparcieć by bela kosztowała około 50zł

read    4

@Tomek90 realne dziś poszedł cały jęczmień jary po 900 brutto z dowozem

(dzwoniłem też do handlarza po ile może mi przywieść żyto woła twardo 760 zł, a co do cen pszenżyta zerknij na rolpetrol jakoś nie mam aż tak kosmicznej ceny, i moje pszenżyto jest bardziej pod pszenicę genetycznie (Magnat)

2. pszenica nie wiem czy zauważyłeś drożeje w ofertach rolpetrolu - 3. ja nie samarytanin że mocznik po 1750 będę płacił a zboże ~500 sprzedawał, zmienią się realia zmienię ceny

4. ja mam tych zbóż jak na lekarstwo to nie ziembi mnie to ani parzy - cały silos pusty cóż to jest dobrze podłoga zasypana (a wierz mi miałem lata lepszy plonów o wiele ) więc prawo popytu i podaży

a kolejny dowód TRANSAKCJE SESJA 2013-03-15-11 Baza Ilość (t) Cena netto (zł/t) śruta słonecznikowa zg z PN z dostawą 25 1110 żyto konsumpcyjne zg z PN z dostawą 100 t 710netto

Edytowano przez read

Binladen    10

Masz racje kolego jak wymarznie będzie mniej roboty i więcej pieniędzy.

Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą...żal.

U mnie jęczmień 780 netto

nie martw si ę p o żniwach bedzie 1000 t bo owsy i pszenice jare nie wypalą a większość pól obsiana pszenżytem i żytem bo słomka droga była także z jęczmieniem bedzie deficyt heh

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować