Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

benio1967    153

Tak do tej firmy,naw moich okolicach owsa ludzie mają bardzo dużo-ziemie słabe,większość ma poplony to co mają posiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja trzymam spokojnie. Przecież ludzie nie opchneli tyle zboża żeby wystarczyło zapasów do żniw ... Ludzie to przecież jest jeszcze prawie 5 miesięcy !!


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Dlatego kto może niech trzyma zboże:) Kupujący wiedzą że na wiosne rolnikowi potrzebne są pieniądze i obniżają ceny zbóż... Zbiory w europie i na świecie nie były jakieś najlepsze a jak wiadomo w marcu nie nakoci im się zboża... Do żniw jeszcze długo, tym bardziej kukurydzianych. Sam mam dość dużo kukurydzy i dopóki będe mógł to będe czekał na lepszą cene. Najważniejsze to nie panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Cena pewnie i podskoczy ale raczej nie osiągnie max pułapu co był grudzień/styczeń chyba że coś się wydaży czego byśmy przecież nie chcieli :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Wystarczy że okaże się że w maju zboża na rynku jest zbyt mało lub na styk żeby dociepać do nowego. To że teraz są obniżki spowodowała po 1. sprzedaż przez rolników bo w pole trzeba iść a dopłat nie ma, 2. spadek na rynkach światowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak najbardziej. Co ciekawe obecnie sprzedających niewielu a i kupujących jak na lekarstwo... zobaczymy na ile młyny zapasów mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

4. Kto ma żreć to zboże? Kurczakow jescze nie wstawiaj, trzoda to szkoda gadac z kazdym dniem co raz mniej, statki nie potrzebują to to troszke cena w dół.. a Kto bronił sprzedawać wczesniej? NIe płaczcie teraz ze ceny zbóż są tragiczne.. A teraz dostanę zjazd.. Ci co trzodę mają to się cieszą ze cena spada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Czytam posty i każdy pisze, że nie sprzeda, że cena nie taka i że nie możliwe, że są jakieś zapasy. Popatrzcie na samych siebie! Wszyscy mają jeszcze masę zboża do sprzedania. To nie do końca chodzi o to ile młyn ma w magazynie. Ważna jest całościowa ilość zboża na rynku. A wychodzi na to, że jest go jeszcze sporo.

 

ps: jak narazie to ceny nie są złe, bywały gorsze i nie piszcie rozpaczliwie, że robi się źle bo pszenica poniżej 1000 netto. :) Patrząc z drugiej strony ona kosztuje aż 1000zł

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie cena z dnia na dzień spadła z 1050 na 880 brutto (paszowa). W mojej okolicy większość ludzi już ma puste magazyny więc nie wiem czy tak znowu dużo jest tego zboża. Ja jeszcze nie sprzedałem, czekam na 1200/tona... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja dzisiaj sprzedałem następną partię jęczmienia po 780 zł/t netto. Sprzedających praktycznie brak, resztę trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ja opędzlowałem prawie wszystko, pszenice, jęczmień i pszenżyto, część sporą w październiku nakupiłem za to saletry nawozów paliwa itd. zostało mi jeszcze 50 ton mieszanki str zbożowej, ale zboża w kraju jest full bo zbiory są wyższe niż w ubiegłym roku (w cargilu mój znajomy robi i rozeznanie ma), jak krzykną że na świecie będa dobre zbiory to cena poleci ale nie dlatego że tyle czy tyle zboża jest tylko dlatego że ceny zbóż w znacznej części zależą ostatnio od spekulacji.

mam nadzieje że tak nie będzie, żeby jeszcze dla producentów trzody zapewnili dobre cene to i zbożowcom by bajka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Dzisiaj sprzedałem reszte pszenicy do młyna po 1030 zł brutto, dłużej czekać nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

cena zboza swoje apogeum juz miala jak obrodzi w ameryce w rosji i ukrainie to nie wroci do cen z tego okresu i wtedy moze i na swiniach sie odkujemy i nawozy beda musialy byc tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nawozy tańsze? Będą musiały być? Kolega dobrze się czuje czy się jakiegoś nawozu nawąchał? Z 4 lata temu nie było pszenżyto po 350zł a saletra po 1200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

dołanczam się do przedmówcy, mnie po 300 nie chcieli dać więc 6ton spaliłem zimą w piecu

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ceny pszenicy netto z mieszalni:

Piast Ostrów Wlkp. 950

Dossche Kalisz 960

De Heuse Łęczyca 970

Wipasz Koło 950

Neorol Żerkow nie skupuje

Tasomix 950


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

hehehehe:)

to było dobre z tymi królikami!:) Hit tego tematu:)

Wracając do tematu to u mnie w okolicy nie widać jakiegoś zwiększonego ruch przy sprzedaży zboża...

chyba wszyscy czekaja... tylko na co...?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pszenica paszowa 995 zł brutto, konsumpcja 1019 brutto, leci na łeb na szyję. Ciekawe jak długo to potrwa bo coś tu jest nie tak. To po ile będzie w żniwa po 600? A nawóz cały czas do góry a nic nie słychać żeby gaz drożał czy inne czynniki do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Zeby przypadkiem rolnik sie nie dorobil;-)typowe dzialanie na przedwiosniu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj