Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Jaki to jest według ciebie rozsądny poziom/cena?? Prowadzisz hodowlę czy produkcje roślinna bo wtedy bedzie wszystko jasne ;)

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

według mnie rozsądna cena na zboże paszowe biorąc pod uwagę ceny świń i mleka na dzisiaj to 600zł/t.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

według mnie rozsądna cena na zboże paszowe biorąc pod uwagę ceny świń i mleka na dzisiaj to 600zł/t.

Szlak czlowieka trafia jak takich tempaków sie czyta ,i jak tu jednośc rolnika.cena mleka i mięcha jest za niska a nie zboża za wysoka .Znasz ty ceny nawozów i on .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

według mnie rozsądna cena na zboże paszowe biorąc pod uwagę ceny świń i mleka na dzisiaj to 600zł/t.

Szlak czlowieka trafia jak takich tempaków sie czyta ,i jak tu jednośc rolnika.cena mleka i mięcha jest za niska a nie zboża za wysoka .Znasz ty ceny nawozów i on .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@lukaczmarek Typowe gadanie "lepiej niech sąsiadowi krowa zdechnie, niż własna się ocieli". Nie lepiej byłoby, aby produkty wyprodukowane przez Ciebie były w wyższych cenach?

 

Chciałbym ale nie ja ustalam te ceny więc chciałbym aby ceny zbóż były dostosowane do cen moich produktów.

 

 

Na dzień dzisiejszy koszt wyprodukowania zboża z 1 ha klasy 3-4 zmieści się w kwocie 2000 zł a plony w granicach 5-6 ton więc myślę że cena 650 zł/tona była by zadowalająca zarówno dla producentów zbóż jak i dla hodowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Ludzie ale wy macie podejście. Każdy chce zarobić to normalne! Młyn, paszarnia chcą kupić najtaniej wiadomo. Handlowiec czy pośrednik też coś musi mieć bo nikt dobroczynnie nie pracuje. A rolnik chce sprzedać jak najdrożej sie da. Powiem tak trzeba jakąś nić porozumienia mieć. A teksty że pośrednicy młyny i inne takie to oszuści i złodzieje jest wręcz wyrwany z ław poselskich. Także gratuluje braku wyobraźni!!! Swoją drogą rolnicy też święci nie są - za takie wałki jak co niektóre cwaniaczki robią to powinno się ich o te puste łby skrócić!!!

 

I zgadzam się z niektórymi kolegami. W tej chwili pszenica ma cenę ok 1000 zł/t. Nadmienię że w większości to pszenica jara - o mniejszej jakości niż ozima. Więc czego jeszcze oczekiwać? Robię właśnie kalkulację dla pewnego gospodarstwa. Cena utrzymania i uprawy 1 ha pszenicy na IV klasie gleby wynosi mniej więcej 1950 zł; Średni plon to ok 6,5 tony z ha więc na chwilę obecną ok 6500zł. Po odjęciu amortyzacji zostaje ok 3500 zł. Mało?

Jaką ty kalkulacje robisz od siedmiu boleści liczysz nawozy opryski i rope a gdzie podatek ,amortyzacja ,nasiona ,usluga koszenia lub wlasna,ubespieczenia ciągnika przyczepy kombajnu 2 przyczepy przeglądy ,oplaty szkoleniowe oprysk, oplaty atesty opryskiwacza, wapno co 4 lata z transportem a nie jak liczą samo wapno za t.one i jeszcze czego nie wymienilem a doją nas na kazdym kroku.Kalkulacje robisz taką jak mieszczuch bez pojęcia ,kończe bo sie wk...m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@szynszyl a nie uważasz że powinna być jakąś równowaga. Bo hodowca potrzebuje producenta zboża paszowego. A producent zboża potrzebuje hodowcy. Teraz mamy sytuację w której hodowców nie stać na zboże. Mimo że ceny żywca i mleka są wysokie biorąc średnia z kilku lat to cały zysk pochłonęły wzrosty kosztu paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@e1leex ja też uprawiam zboża więc znam koszty. W ubiegłym roku wymarzło mi 100% zbóż i rzepaku. Dostałem odszkodowanie które pokryło koszty i zasiałem jare więc cały czas koszty mam do 2000zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Chciałbym ale nie ja ustalam te ceny więc chciałbym aby ceny zbóż były dostosowane do cen moich produktów.

 

 

Na dzień dzisiejszy koszt wyprodukowania zboża z 1 ha klasy 3-4 zmieści się w kwocie 2000 zł a plony w granicach 5-6 ton więc myślę że cena 650 zł/tona była by zadowalająca zarówno dla producentów zbóż jak i dla hodowców.

 

Zostaje ~1500zł przy twoim nakładzie a gdzie amortyzacja sprzętu o której wyzej wspomniano? Od ilu ha masz gotówkę na inwestycje?? Jeszcze jak ludzie robią, odając dopłatę albo dopłacając czynsz dzierżawny to juz wogóle kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

no miejmy nadzieję że zboża paszowe potanieją w końcu do rozsądnych poziomów

 

Ceny zbóż powinny być na poziomie 90-100zł cały rok i kolejne lata a świń nie musisz trzymać jak Ci sie nie opłaca -sprzedaj zboże i nie narzekaj jak taka dobra cena, każdy chce z czegoś życ ale nie musi to oznaczać że hodowca ma żerować na kimś kto sprzedaje zboże, lub odwrotnie jak komuś się wydaje że za tanie zboże to niech hoduje :blink: świnie


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Uważam że pszenica poniżej 800 to dać sobie spokój z rolnictwem,mięso i mleko jest dla ciebie za tanie to nie ty zarabiasz tylko firmy z 100% mięsa 170% wędliny a cena najgorszego gówna i tak jest wieksza o tego jaką dostajesz za kg żywca ,mleko ser ,smietana ,melamina a pomyje z 0,5% tluszczu dzieciom w szkole za cenę 2 zl za litr .Ceny nawozów na calym swiecie tanialy a unas drożały to jest własnie Polska równowaga.

 

 

 

0000, o 04 marzec 2013 - 20:17, powiedział:

 

@szynszyl a nie uważasz że powinna być jakąś równowaga. Bo hodowca potrzebuje producenta zboża paszowego. A producent zboża potrzebuje hodowcy. Teraz mamy sytuację w której hodowców nie stać na zboże. Mimo że ceny żywca i mleka są wysokie biorąc średnia z kilku lat to cały zysk pochłonęły wzrosty kosztu paszy.Przecież cena zboża nie zależy od nas a po drugie czy ktokolwiek z nas niechciałby żeby cena trzody była na poziomie 7-8 zł i więcej. lukaczmarek to zwiększ nakłady będziesz miał większą wydajność nie będziesz musiał dokupować zboża, narzekać i przy okazji denerwować innych

Edytowano przez szynszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Ja jestem zainteresowany usyskaniem 6 t z ha przy kosztach (wszystkich) 2 tys na 4 klasie. Mógłbyś wymienić co zawarte jest w tych 2 tys?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

@szynszyl a nie uważasz że powinna być jakąś równowaga. Bo hodowca potrzebuje producenta zboża paszowego. A producent zboża potrzebuje hodowcy. Teraz mamy sytuację w której hodowców nie stać na zboże. Mimo że ceny żywca i mleka są wysokie biorąc średnia z kilku lat to cały zysk pochłonęły wzrosty kosztu paszy.

Przecież cena zboża nie zależy od nas a po drugie czy ktokolwiek z nas niechciałby żeby cena trzody była na poziomie 7-8 zł i więcej. lukaczmarek to zwiększ nakłady będziesz miał większą wydajność nie będziesz musiał dokupować zboża, narzekać i przy okazji denerwować innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

a może tym co za drogie zboze paszeowe to niech sami sobie obsieja pola zmniejszą obsade bydła no bo po co przepłacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ceny zbóż powinny być na poziomie 90-100zł cały rok i kolejne lata a świń nie musisz trzymać jak Ci sie nie opłaca -sprzedaj zboże i nie narzekaj jak taka dobra cena, każdy chce z czegoś życ ale nie musi to oznaczać że hodowca ma żerować na kimś kto sprzedaje zboże, lub odwrotnie jak komuś się wydaje że za tanie zboże to niech hoduje :blink: świnie

 

Hehe ciekawe komu i za ile bym sprzedał zboże jakby nikt nic nie hodował :D Włącz myślenie.

 

@e1leex Jeszcze nigdy z klasy ziemi 3b czyli takiej jak u siebie mam nie miałem mniej niż 5t/ha. Ubiegły rok 5,4t/h

 

@szynszyl to powiedz mi jak mam zwiększyc nakłady żeby mieć 30 ton/ha? bo tyle musiał bym mieć żeby wykarmić swoim zbożem.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

@Biladen Oczywiście, lepiej kupić Duńskie lub Niemieckie mięso. Wyhodowane na Polskim zbożu wyeksportowanym.

 

@szynszyl Dzięki takim cenom zboża mamy takie ceny pola.

 

3 lata temu pszenica była po 450 i nikt nie mówił po co się gospodarzy?

 

Mi ta cena podoba się bo mam tylko produkcję roślinną, trzodę zlikwidowałem 5 lat temu.I dalej mogę świnie kupić za 5 zł jak 5 lat temu sprzedawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Na zachodzie zboze drozsze niz u nas a wieprzowine spekulanci ciągną do polski, to co oni powietrzem tuczą?. Wszystkiemu winne są te pozal się boze rządy tłumoków i nieudaczników którzy od 20 lat się kręcą przy korycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Zyski sa Przeciez z Produkcji roslinnej i to nie male wiec niema co sie tu Kłucic Panowie Wyluzujcie:) Umnie kasa zawsze sie zgadza i nie brakuje na nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj