Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

grala13    6

ja paliłem żyto ,pszenżyto owies ,co miałem,jak było po 20,30 ,40zł,pali sie dobrze,ale teraz to sie nie opłaca,lepiej sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

benio1967    22

2 tygodnie temu proponowali mi za owies brutto 650,w piątek 630,a dzisiaj już tylko 615 i bądż człowieku mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    193

dzis dzwoniłem do ws trade i do konskowoli jesli gestosc około 48 to 560 netto :( Dalgety jesli miałbym 48 pewne ze nie bedzie na skupie 47,5 to 600 netto jedzie wtedy do komplexmłyn pod poznan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    193

sa tak skalkulowane aby opłacic transport i cos zarobic wiozac na pomorze lub wlkp :( U nas jest doś duzo owsa uprawiane a nie ma odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

W tym roku pewnie mało kto zechce posiac owsa i znów moze byc droższy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    22

na takich glebach jak mam ja to nic bardzo innego nie posieję,gryka też dała popalić z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefs3    0

co myślicie o kontrakcie na zbiory 2013 ? 1800 za rzepak, 800 pszenica, 500 kukurydza dzisiaj dostałem taką ofertę i się zastanawiam. wszystkie ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

na takich glebach jak mam ja to nic bardzo innego nie posieję,gryka też dała popalić z ceną

Pomyśl o życie hybrydowym, na piachac mielismy ponad 6 ton z hektara i cena też nie była zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    22

U mnie wszystko 5 i 6 klasa zwykłe zyto jak ładne daje 2.5 z ha ,owies da 3 tony i to wszystko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

2,5 tony z ha to w ogóle nie warto wjeżdżać w takie pole. Mieszanka jęczmień z pszenicą 800 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    35

Myślę, że czasy kontraktacji czy jak to woli zagwarantowania sobie ceny w ciemno już minęły. Raz w życiu podpisałem cenę rzepaku i wpadłem i już nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

@lukaczmarek - nie pisz że przy 2.5t z ha się nie opłaca. To jest wszystko kwestia odpowiedniej technologii, nawet znam osobę która gospodarzy na 5,6 klasie i przy plonie 2.5 jeszcze coś mu zostaje nie licząc dopłat.

Ma ktoś z pomorskiego większą ilość gryki do siewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

siemka stachu2005 ile tej gryki potrzenujesz?? zostalo mi pare workow z zeszlorocznych zniw A jestem z pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

@lukaczmarek - nie pisz że przy 2.5t z ha się nie opłaca. To jest wszystko kwestia odpowiedniej technologii,

No tak może jakby nie nawoził, siał bezorkowo w ściernisko i ścinał kosą to coś mu zostanie.

Przy najprostszych technologiach i nawożeniu 4 tony to minimum żeby wyjść na zero. I proszę nie sugerować się obecnymi cenami gdyż nie raz żyto było po 300 zł/tona to wtedy miałby całe 800 zł/ha czyli na kombajn i nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    101

A przy plonie 9t jak da się 500kg saletry pełną dawkę PK do tego i ochronę z najwyższej półki, odżywki itd to przy cenie 300-400zł/t ile zostanie?

nie popadajmy w skrajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Lukaczmarek chyba nie wiesz co piszesz... Przy 4 tonach plus dopłata zawsze cos zostanie nawet głupie 500 zl. U mnie jeszcze nic nie sprzedawane do tego śniegu ponad 20 cm, Zboże potaniało w tej sytuacji chyba trzeba bedzie czekac do kwietnia maja myśle ze wtedy ceny powinny pójść w góre jak w ubiegym roku co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    709

Żyto na 5-6 klasie

80l paliwa na obróbkę (jak ziemia lekka to nawet mniej trzeba) - 400zł

polifoska 6 200kg - 430zł

saletrzak 300kg - 360zł

ziarno siewne (najczęściej swoim się sieje) - 150zł

oprysk od grzyba (mało kto w życie stosuje) - 60zł

Razem: 1400zł kosztów

Przy plonie 3t z ha i obecnych cenach zboża zostaje nam ok 850zł + słoma + dopłata

Nie opłaci się?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

ceny netto na gospodarstwie, Jabłowo:

- pszenica konsumpcyjna 1000zł/t,

- pszenica paszowa 960zł/t,

- jęczmień 820zł/t,

- pszenżyto 840zł/t,

- żyto 730zł/t,

- kukurydza 880zł/t,

- rzepak 1970zł/t,

 

nowe zbiory:

- rzepak 1740zł/t, pszenica 810zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×