Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

z lub do gdańska 550km x2 1100x 5,5 paliwo =1815 + 2dni kierowca 400zł =2215 przy spalaniu 30l na 100 silniki starsze po wyżej 400k pala po 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoje obliczenia być może są poprawne (nie sprawdzałem nie przeliczałem) ale nie rozumiem dlaczego kilometry są razy 2. Przecież zboże miało jechać z Lub do GD a nie Lub - Gd - Lub. Podaj proszę firmę spedycyjną która zapłaci mi w kółku mimo to że ich towar wiozę tylko w jedną stronę z pt A do B. Ja niestety takich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Zalezy jak dogadzasz sie z transportem bo faktycznie niektórzy liczą i powrót, najlepiej to jakby cos z tego portu jeszcze przywieźc i zarobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

andrzej123456k dobrze pisze niemal wszystkie firmy chcą kasę za dwie strony chyba że mają jakiś ładunek z powrotem ale to już trzeba trafić.

 

lubelskie powiat tomaszowski pszenica konsumpcyjna 748 brutto przy 7% vat elewar lubycza, u handlarza 760 -770 ale przelew 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Auto w jedna strone to mozna znalesc na gieldzie transportowej bo prawie kazdy przewoznik liczy koszt w obie strony. User andrzej123456k obliczył tylko koszty przewożnika

 

U mnie w okolicy transport (w jedna strone z towarem w druga na pusto) to ok 3zł/km,

 

 

Jak u was na północy kraju cena pszenzyta?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pszenżyto na dzis 660 zł netto z podwórka ponoć jakbym się zdecydował to mogą coś dorzucić. myśle wyczekać do środy, czwartku może ceny jeszcze podskoczą i wtedy sprzedać. pozdrawiam


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

mam oferte na jeczmien po 770 zl netto odbior z podworka dobra cena? chyba sprzedam bo czy moze byc lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

andrzej123456k dobrze pisze niemal wszystkie firmy chcą kasę za dwie strony chyba że mają jakiś ładunek z powrotem ale to już trzeba trafić.

 

lubelskie powiat tomaszowski pszenica konsumpcyjna 748 brutto przy 7% vat elewar lubycza, u handlarza 760 -770 ale przelew 30 dni

Niemal wszystkie, sprawdzałeś to? Mowa była o handlarzu który skupuje zboże w Lubelskim aby go wywieźć gdzieś dalej np. do portu. Jeśli posiada swoje auta na pewno nie wraca na pusto. Jeśli nakupi dużo zboża i nie wyrobi się zawieźć go swoimi autami wtedy najmuje przewoźnika i myślisz że płaci mu za kilometry w obie strony? Więc koszt transportu nie jest tak duży jak podajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Dzisiaj sprzedawałem żyto

500 netto

Polubicze

Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

mam oferte na jeczmien po 770 zl netto odbior z podworka dobra cena? chyba sprzedam bo czy moze byc lepiej?

 

B.Dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

pszenżyto na dzis 660 zł netto z podwórka ponoć jakbym się zdecydował to mogą coś dorzucić. myśle wyczekać do środy, czwartku może ceny jeszcze podskoczą i wtedy sprzedać. pozdrawiam

 

orientujesz sie jak u nas stoi żyto? Miesiąc temu podpisałem umowę na jedno auto z Maerką. Dziś dostałem fakturę - wyszło 630zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ooo!! po tyle to bym chyba i ja sprzedał. Gdzie tak dobrze płacą?:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

a sprzedawać bo wiosną po normalnej zimie spadnie na łeb

  • Like 1

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

chyba pchne ten jeczmien watpie czy wejdzie na 80 netto jak mysliscie? cena pszenicy 800 netto? kto tyle daje z dobiorem? osadkowski 730 netto na dzien dzisiejszy

kukurydza pod psem nikt nawet 70 brutto nie chce dac.....swietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

Witam. Wie ktos jaka cena jęczmienia w Wielkopolsce netto?brutto?

emplex słupca miał trzy tygonie temu jeczmien po 780-800 brutto a teraz po ile maja to nie wiem może cena podskoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Na matif jak cena rzepaku spadła pszenica również spada w dół. Czyżby tendencja spadkowa się szykowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Dzisiaj sprzedałem żyto z podwórka przelew na konto w dniu załadunku 575 zł brutto.

Dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

650zł netto z podwórka odbierają pszenżyto j. warto?

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj