Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

S-Piotr    58

Dolnośląskie Stary Jawor po 770 brutto pszenica konsumpcyjna.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Dolnosląskie Młyn Prochowice pszenica konsumpcyjna 750 +vat

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Dzisiaj sprzedaje jedno auto pszenicy paszowej po 780zł brutto do paszalni.

We Francji kontraktują po 90zł więc i u nas zdrożeje, trzeba poczekać ze sprzedażą do nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak ktoś napisał ale was robią w tym lubelskim na cenach tylko wyliczcie sobie dlaczego ceny są tak niskie ( lubelskie i te rejony to bida,( przemysł itp jest słabo rozw a najważniejsze brak dostępu do poru sam transport z lubelskiego do portu to ok 2500tys zł przy 25t zboża. Gdyby został wstrzymany eksport zbóż statkami to takie woj jak szczeć pomor gdańskie itp miałyby ceny takie jak my .Sam miałem myśl żeby kogoś nająć i wywieść zboże gdzieś tam ale to przy tych cenach PALIWA na jedno wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Nikt, strzelili posta tylko ;) Podlaskie 750,- netto pszenica konsumpcyjna 730,- paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/zboza/ceny-zboz-w-kraju-i-portach-wyraznie-ruszyla-sprzedaz-zboz-5122013.html

 

widać że ceny do góry, nawet żyto bariere 600 juz ma za sobą jednak tylko w portach, czekac tylko jak pszenzyto pokona 700 i pszenica w większości rejonów 800 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a kukurydzy w portach nie przyjmują ?

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Wczoraj sprzedałem dwie przyczepy wpszenicy jedna poszła po 750zł brutto,a druga gorsze parametry po 735zł brutto.

Lubelskie,powiat Hrubieszów.

Płatność 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tak ktoś napisał ale was robią w tym lubelskim na cenach tylko wyliczcie sobie dlaczego ceny są tak niskie ( lubelskie i te rejony to bida,( przemysł itp jest słabo rozw a najważniejsze brak dostępu do poru sam transport z lubelskiego do portu to ok 2500tys zł przy 25t zboża. Gdyby został wstrzymany eksport zbóż statkami to takie woj jak szczeć pomor gdańskie itp miałyby ceny takie jak my .Sam miałem myśl żeby kogoś nająć i wywieść zboże gdzieś tam ale to przy tych cenach PALIWA na jedno wyjdzie.

 

Troszeczkę przesadziłeś z tym kosztem transportu z Lublina do portu. W lubelskim pewnie nie jeden handlarz skupuje zboże tanio i wywozi do portu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Dokładnie, 2500 to może troszkę za dużo, skoro musi mu się to opłacić.

720 zł brutto w lokalnym skupie za pszenicę ;[ ,a skupów w okolicy nie za dużo ... Lubelskie oczywiście

Coś mnie trafia jak słyszę, że spokojnie po 750+ netto można sprzedać :mellow:

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

Roxer w lubelskim zawsze tańsze zboże bo po pierwsze plony macie wyższe, po drugie import z ukrainy, z lubelszczyzny do podlaskich przetwórni zboze wożą lub porty, tyle że ty masz 8 ton /ha a u mnie 5-6 przy tych samych nakładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lubelskie to rozległy region. NIe ma tak że same gleby 1 klasy. Te jedynki tylko gdzie niegdzie i to głównie na zamojszczyźnie. U mne w okolicy klasy od 3 do 6 nawet. żeby uzyskać 7T/ha trzeba naprawdę sporo włożyć w pole a o 8 Można pomarzyć.

Rok temu byłem jesienią w okolicach Kruszwicy. Tam to na polach czarno dopiero. Rozmawiałem z jednym z rolników o mówił że bez nawozu pszenica sypie nawet i 8 T a jak ktoś zadba do i 10-11. Ale jak mi podał na jakich warunkach dzierżawi pole to się za głowę złapałem:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ot jedno Zamojskie w lubelskim ma ziemie dobra a reszta to co? IV-VI klasa, miejscami III...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak. Dla przykładu pow. Łuków. Jakie tam pokaźne sosny rosną na tych piaszczystych ziemiach klasy IV-VI.

 

Kukurydzę w handlu detalicznym sprzedaję po 900 zł. Pierwszy rok ją zasiałem ale koleś który mi suszył zbiera jej około 600 t to mówił że sprzeda może ze 3 auta w hurcie, a resztę ludzie i handlarze rynkowi rozbiorą.

 

Trochę obok ktoś sprzedaje ją po 800 brutto. A tak to pozostali czyli z 5 gospodarzy w okolicy kilkunastu gmin (ponieważ kukurydza na ziarno dopiero teraz u nas wchodzi na pola) także po 900. Na rynku handlarze sprzedają ją po 1000 zł a mielona po 1300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydze w powiecie łukowskim kupi sie za 680-700 brutto, przy całym aucie, ja swoja wysuszyłem i skarmiam, kupywać jej jednak nie mam zamiaru bo ma zaledwie 7 % białka, pszenzyto w tej samej cenie i 10% białka, jedyny plus kukurydzy to duza energia, i mozna zastosować tańsze białko w zywieniu swin z duza iloscia włókna, ale finalnie cena paszy na kuku nie wychodzi kolorowo


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

QQ to chyba jedynie kurczakom opłaci sie dawać przy tej energii co ona ma a tak trzodzie to 20% do tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kukurydze w powiecie łukowskim kupi sie za 680-700 brutto, przy całym aucie, ja swoja wysuszyłem i skarmiam, kupywać jej jednak nie mam zamiaru bo ma zaledwie 7 % białka, pszenzyto w tej samej cenie i 10% białka, jedyny plus kukurydzy to duza energia, i mozna zastosować tańsze białko w zywieniu swin z duza iloscia włókna, ale finalnie cena paszy na kuku nie wychodzi kolorowo

 

Właśnie ten gospodarz co sprzedaje po 800 brutto jest z pow. Łuków. A dalej na zachód zaczyna się cena 900 do ręki. Biorą do krów mlecznych, trzody i handlarze co po rynkach jeżdżą do kurek i gołębi sprzedawać.

 

A jak tam owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj