Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

pepe1977    0

tak troszkę śledzę ceny zbuż i od kilku tygodniu utrzymuje sie stała cena na e-wgt cena na MATIF i CBOT trochę spadły ale są to ceny bardziej kontraktów terminowych na giełdach światowych u nas cos ostatnio drgnęło więc chyba zaczyna brakować zboża na polskim rynku myślę, że dużych wzrostów raczej nie będzie za wcześnie jeszcze rolnicy maja problemy finansowe i sprzedają takie ilości zboża jakie muszą, czekaja na lepszą cenę. podejrzewam że te lepsze ceny przyjdą w połowie grudnia pszenica będzie w cenio około 750-850zł za tonę na wiecej w tym roku bym raczej nie liczył. Chyba że chinczykom trochę bardziej będzie brakowało zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siarczek9    0

Pszenica - 715 zł/t brutto

Jęczmień - 610 zł/t brutto

Pszenżyto - 610 zł/t brutto

Kukurydz - 660 zł/t brutto

 

Woj. Opolskie (mała wytwórnia pasz)

Edytowano przez Siarczek9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica paszowa 620zł

Kukurydza mokra 360zł

 

Woj.Podkarpackie Przeworsk

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

pszenica paszowa 710-740 w zależności od skupu ceny brutto, pszenica konsumpcyjna w dwóch niezależnych młynach 650 netto. dziwna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

jest w jednym lokalnym skupie u prywaciarza co handluje zywcem opałem zbożem itd

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Wczoraj sprzedałem owies po 450 zł ale kupujący nawet nie popatrzył na niego, biorą jak leci i zapłacił gotówką na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Antonowo okolice Orli powiat bielski żyto 500zl., Pszenżyto 580zl ceny brutto z przed tygodnia teraz pewnie wyższe już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Wczoraj sprzedałem owies po 450 zł ale kupujący nawet nie popatrzył na niego, biorą jak leci i zapłacił gotówką na wadze.

nie wiesz dokąd wożą owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

myslicie ze sucha kukurydza w zime na 750 netto wejdzie??

Trudno będzie miała, Ukraina robi kontrakty na dostawy listopad-grudzień 580-590 netto w Hrubieszowie.

A za 100zł od tony to można ją rozwieźć na 70% kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

okoliczna gorzelnia bierze każda wilgotnosć znajomy zawiozł koszoną w deszczu 50 % miała 400 netto dostał obojetnie czy 40 czy 50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj