Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

kissmy...    67

Rzepak na matif o 40 zł w dół, czyżby znowu spadek?

 

ale raczej nie dzisiaj, no chyba że pomyliłeś się o jedno 0, wahania owszem są, ale do 6 euro, a zamknięcie dzisiaj -1 euro, wczoraj chyba było 0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9888

Szymon dziś dzwonili do mnie z pobliskiego młynu z pytaniem o żyto cena do dogadania a kasa za max tydzień-czyżby nie mieli zboża??????????

Widziałem jak ich samochód wjeżdżał do lechpolu-ciekawe po co??

Pewnie po zboże :D Jak byłem w lechpolu z jęczmieniem kierownik narzekał że ludzie nie wożą zboża. W sumie zawsze tam były po zniwach kolejki a teraz tylko z rzepakiem pare dni było. Dziś jade z próbą żyta i chyba zaczne wozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

FarmerB a nie wiesz może po ile sucha. Mokra 420 już oferują.

5.09 po 600 zł nettomiałem propozycję za suchą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

WS TRADE oferta na owies 420-440 + VAT,a ostatnio proponowali mi 360+VAT więc cena idzie do góry,a może ktoś sprzedawał grykę i po ile.

 

W mojej okolicy gryka po 950-1150. Ja sprzedałem po 1050 netto prosto z kombajnu.

 

Pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Dawid727

 

a gdzie po tyle gryka, u mnie w potęgowie u ulenberga gryka po 800 netto

 

Handlarz z okolic ch*jnic brał. Niby za granice miała jechać :) płatność koło tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Pszenica konsumpcyjna 770 brutto ,paszowa 700 młyn Dobre ,Kuj-Pom.

 

przy jakiej stawce vat? polskie młyny w zeszłym tygodniu płaciły 740zł/t netto, a ulenberg już 3 tygodnie temu brał 220 za 710zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziś sprzedane 9 ton pszenżyta po 600zł brutto, słabo, ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ceny z vatem:

pszenica paszowa 660

jęczmień 700

pszenżyto 620

żyto (chyba) 500

przy większych ilościach coś można negocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma Grobla-AGRI:

pszenica 700-720 plus VAT

jęczmień 700-720 plus VAT

żyto 460 plus VAT

kukurydzę mokrą na październik podpisują po 400 plus VAT (ceny na 13.09)

termin płatności 14 dni i tego się trzymają (wiem bo z nimi handlujemy)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj