Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

rami    18

ceny pszenicy konsupcyjne a klasa 700zltona b klasa 680złtona okolice susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

pracus74 możesz napisać gdzie dokładnie taka cena pszenicy w okolicach Włocławka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

pracus74 możesz napisać gdzie dokładnie taka cena pszenicy w okolicach Włocławka

Dawne PZZ Wloclawek a obecnie AL-SAMER tel.542333755

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

 

z mojej wiedzy praktycznej jęczmień może być jedynym zbożem w żywieniu trzody chlewnej , z pszenicą bym tak nie ryzykował :) jeżeli już zastąpisz to jakiś procent.

 

Moim skromnym zdaniem jeżeli chodzi o cenę ma na nią wpływ tegoroczna wiosna i kilkuletnia "moda" na kukurydzę , tendencja szybkiego wzrostu cen tylko potwierdza , że jęczmienia nie brakuję tylko w Polsce - co mnie osobiście niezmiernie cieszy gdyż 80% swojego areału postawiłem na jęczmień jary (iron) który w tym roku obficie plonował ;-)

A czemu pszenica nie nadaje się dla trzody ja daję nawet 80% i nic złego sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak uprzedził mnie w odpowiedzi Łukasz w 100% się nie nadaje .

Proporcja 80% pszenicy według mnie nie jest dobra nawet przy większych sztukach , nie wspominając już o odchowie prosiąt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

nie pisz bzdur bo stajesz się śmieszny,nie ma żadnego importu zbóż do Polski z Ukrainy,Ukraina sprzedaje zboże przez porty czarnomorskie ,

 

Może i śmieszny ale chociaż rzeczowy. Nie słuchaj tego co pisze prasa tylko rozeznaj się w sytuacji. Tak samo mówiłem kilka dni temu, że teraz najlepszy moment na sprzedaż surowców wyprodukowanych w gospodarstwie, a następny prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy i zaczyna się to potwierdzać, dwa dni wzrostów nie czynią wiosny, od tamtego momentu same spadki. Ważne wstrzelić się dobrze w cenę, bo nawet trzymanie długi okres (czego nie neguję i sam tak robię skoro pieniądze teraz nie potrzebne) rzepaku, zbóż czy kukurydzy może nie zapewnić zadowalającej ceny, niestety..

Wracając do importu, cały czas on ma miejsce, całe wahadła na okrągło rozładowują się na granicy, a z południa napływa systematycznie tańszy surowiec. Przetwórcom starczy, gorzej tak jak kilka osób tutaj pisze, z dużymi hodowcami, którzy rzeczywiście mogą mieć teraz problem z zaopatrzeniem się w odpowiednie ilości surowców, ale to nie dźwignie cen w skali ogólnokrajowej.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku miałem rzepaku 10t z 3,55 h a wywiozłem za 1500zł wywiozłem do Nowogrodu. Rok temu cena była fajna 2100zł . Zboża nakosiłem 28t to wywiozłem za 700 zł za 1t i owsa 5t to dla siebie na skarmianie na śrut gdyby była pszenica po 850 max bym wywiózł 18t ale d*pa nic na to nie poradzisz .

Edytowano przez solec1014360
chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

Nie nadaje się jako jedyne zboże w żywieniu trzody. Nie możesz pszenicy dawać 100% a jęczmień tak

Bywało już że robiłem starter na samej pszenicy i jakoś żadnych ubocznych skutków nie zauważyłem więc nie masz racji już prędzej jęczmienia bym nie dał samego choć zaszkodzić też pewnie by nie zaszkodził

Edytowano przez Matey
ostrzezenie za post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Słuchajcie nie ma co ględzić na temat cen zbóż bo jakie są takie są i czy pójdą w górę czy w dół tego nikt nie wie, chociaż osobiście uważam, że będą drożały do momentu w którym większość rolników zacznie sprzedawać a wtedy ceny będą spadać trzeba uchwycić moment.

 

Ceny jakie ostatnio miałem od przedstawicieli na gospodarstwie

żyto paszowe - 460 netto

pszenżyto - 540 netto

owies - 360 - 460 netto w zależności od gęstości

łubin - 960 netto

 

Swoją drogą wszyscy piszą o imporcie zbóż z ukrainy i rosji z południa i skąd tam jeszcze do nas nie ciągną bardzo taniego zboża. Z drugiej strony w portach stoją statki i narzekają na brak sprzedających zboża które de facto powinny być dużo droższe niż tam skąd importujemy ? Więc dlaczego nie kupują tańszego zboża u nich tylko droższe u nas ??

Przecież wiadomo, że to wszystko są spekulacje na cenach i nic więcej a czy gdzieś w europie jest 100 zł drożej czy taniej to i tak nikogo nie obchodzi bo oni i tak na tym zarobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Animex Grodków pszenica paszowa 700z/t brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

W piątek na MATIF ceny zbóż z odbiorem w listopadzie spadły po wcześniejszym wzroście z początku tygodnia. Spadki powodowane są podniesieniem poraz kolejny o 3 mln ton światowej produkcji pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U nas poniżej 800zł pszenicy na targu nie kupi.

Jak ładna gruba to 900.Ogólnie w małopolsce takie ceny.

U nas kupują a wywożą w góry bo tam zboże bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Z jęczmieniem rzeczywiście jest ciekawa sytuacja, ale myślę, że wszystko może powrócić do normalności w czasie żniw kukurydzianych. Nikt normalny nie kupi jęczmienia za 700 gdy mokra QQ będzie po 350.

Sam obecnie nie dysponuję kukurydzą więc nie mogę się obyć bez jęczmienia by zrobić paszę z odpowiednimi parametrami w rozsądnej cenie. Mam nadzieję, że mi go wystarczy...

QQ ma jeszcze inne zalety, świetnie do niej pasują owies żyto śr. rzepakowa i rodzime strączkowe, a zakiszona jest na prawdę tania, jedyny problem to tryptofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Ziarno QQ ma najwyższą wartość energetyczną ze wszystkich zbóż oraz strawność-85%. Białko - zeina ma gorszą jakość. Mało Lys i Trp. Przy złym zbilansowaniu QQ z białkiem może dojść do pogorszenia jakości tuszy (nadmiar tłuszczu, słonina jest miękka i żółta, mniej trwała). W mieszalniach pasz nie da się zgranulować mieszanki jeżeli kukurydza jest jedynym komponentem zbożowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Umiejętność dobrego zbilansowania paszy pod względem energii białka i aminokwasów egzogennych to jest podstawa, nie jest to żadna wiedza tajemna. Żółta słonina to też jakieś brednie.

Jęczmień ma mało energii i dużo włókna, z jednej strony sypiesz jęczmień, a z drugiej lejesz olej, tanio nie jest .

Aminokwasy można łatwo uzupełnić syntetycznymi, lizyna jest tania, tryptofan raczej nie, ale i tak warto, tym bardziej, gdy stosujemy ziarno kiszone.

U młodszych zwierząt podniesienie wartości energii i obniżenie zawartości włókna nie jest problemem, dąży się do tego by pasza była skondensowana. U starszych łatwo wykorzystać to miejsce na wprowadzenie tańszych komponentów jak śr rzepakowa owies żyto czy rodzime strączkowe, a trp już nie jest tak ważne. I robi się się tanio u mnie ok 100- 150 zł/t a wyniki nawet lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Czy tańsze zawsze znaczy lepsze? Nie liczy się koszt 1 kg strączkowych, śruty rzep. czy sojowej ale koszt 1 kg białka zawartego w tych śrutach. Tu na pierwszym miejscu jest śr. sojowa. Jeśli chodzi o kolor słoniny radzę czytać ze zrozumieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wiem że to nie w temacie ale nie mogę się powstrzymać...

Zawsze myślałem że jęczmień daje się świniom bo jest tańszy od pszenicy. Dlaczego pszenica nie może być jedynym zbożem w żywieniu świń a jęczmień może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Witam,

pozostało nam po nowych ciągnikach i maszynach zainwestować w średniogabarytowe silosy zbożowe (np.250 t). Transporty z Ukrainy to fakt, podobnie jak z Węgier i Słowacji. Zauważcie, że nawozy z Węgier, Ukrainy, Rosji, Białorusi i Litwy są tańsze od krajowych, polskich o około 100-200zł. Ich cena ustawiana jest pod ceny polskie tak aby się lepiej sprzedawały jednak cena nabycia w krajach ościennych jest jeszcze dużo niższa. Wynika z tego że zboże sprowadzane z krajów ościennych nie jest produkowane w tych samych warunkach ekonomicznych jak nasze. W Polsce drogie nawozy, środki ochrony roślin , paliwa i materiały siewne jak również wysokie koszty utrzymania nie pozwalają na przyzwoite gospodarzenie przy wydajności 5-6 ton zbóż w obecnych cenach. Dochód z gospodarstwa nie jest premią za żniwa lecz ma wystarczyć na 12 miesięcy funkcjonowania gospodarstwa i gospodarza. Kto może niech nie ułatwia działalności spekulantom którzy żerują na pracy rolników. CHleb nie potaniał i nie potanieje gdyż rzekomo udział zbóż (mąki) w chlebie nie jest wiodący(więć z czego jest ten chleb?). Wołowina osiagneła dno średnia cena 5,92 netto za kg- w sklepie za ochłapy ze starej żylastej krowy zaczynają się od 30 zł, a nierzadko 40. Parę zagrywek jak ta sprowokowana przez "koszer bandę" i wpadki bezkarnych importerów na rosyjskiej granicy przemycających produkty ze sfałszowaną naszym kosztem metryką , a spekulanci mają się dobrze. Kiedy konsumenci w liczbie 39 mln ludzi dostrzegą ,że to nie polski rolnik ich doi tylko sam jest przez złodziei dojony. Na wieść o spodziewanej(jeszcze jej nie ma) wojnie w Syrii polskie koncerny naftowe zareagowały błyskawicznie podnosząc ceny. Jak wojna, to przecież powinna równieć żywność . I co ? I nic. Zgadzam się z jednym z suto opłacanych telewizyjnych ekspertów który stwierdził ,że obecnie trwa testowanie rolników do jakiego poziomu cen są w stanie wytrzymać spadki. Minister Gospodarki na trzy miesiące przed żniwami głosił w telewizji z pełnym przekonaniem, że będzie taniej. Nie wyglądało na to żeby zgadywał, a skoro wiedział o obecnej sytuacji wcześniej, pozostaje tylko spytać kiedy i z kim to ustalił? W obliczu nieopłacalnych cen pozostaje nam tylko w miarę dobrze i długo ograniczać wypływ efektów naszej ciężkiej harówy na krajowy rynek. Kiedy skończy się dolar i eurowaluta to zakupy będą realizowane w w Polsce po cenach odzwierciedlających koszty produkcji. Rząd nie może w nieskończoność dopisywać nowych kredytów do zagranicznego zadłużenia Polski marnowanych na zakup tego , czego w kraju jest dość dużo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

leghorn co ty za szkoły kończyłeś i co Ci rozum zjadło, piszesz bzdury do kwadratu. Komponenty białkowe to nie samo białko, zawierają tłuszcze i węglowodany różnią się zawartością włókna aminokwasów egzogennych i energią i mam tak to po prostu olać i kierować się ceną za 1 kg białka?? nawet gdyby tak miało być to śr sojowa 46% 2250zł/ t czyli 4,89zł za kg białka, śr rzepakowa 33% 1080zł/t czyli 3,27 zł za kg białka, owies 11,3% 450 zł czyli 3,98 zł za kg białka, żyto 10% 450 zł/t czyli 4,5 za kg białka, łubin zółty 1000 zł/ t 46% czyli 2,17 za kg białka. Zaraz Ci udowodnię, że kukurydza jest tańszym źródłem białka niż śruta sojowa, tylko co z tego wynika. Tak obrazowo to ujmując to wielkie kocie g*wno na kołdrze w Twojej sypialni. ceny brutto.

 

Gwozd

Nie wiem z czego to wynika, ale gdy nieraz przesadziłem z udziałem pszenicy, to pojawiał się nieraz niedowład nóg, szczególnie tylnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pszenica zawiera alkilorezocynole co nie pomaga trzodzie. W jęczmieniu ich ilość jest niższa krotnie. Żyto hybrydowe ma 2 razy więcej niz jęczmień, nowe odmiany żyta 3 razy, a stare odmiany żyta ponad 7krotnie więcej,


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

1700-1800brutto jeśli chodzi o pszenice.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj