Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

beata12596    298

Kolejna podwyżka pszenica paszowa z 650zł na 680 zł ceny brutto, woj. lubelskie pow. hrubieszowski, od żniw to już trzecia podwyżka ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

moim skromnym zdaniem obecna sytuacja to zasługaw 90 % spekulantów nakupili zboża na ukrainie i południu europy dużo taniej niż u nas i muszą to sprzedać przed zbiorami kukurydzy więc mamia rolników ze bedą wysokie ceny, a rolnik trzyma w magazynach zboże i czeka a spekulanty handlują jako żywo takie motywy juz robili w tamtym roku były sygnały że zboże bedzie po 1250 zł /tonę na początku sezonu była po 90 zeta za q i tuz przed sianiem była po 105 zeta mysle że w tym roku max a załapie 90złotych /q, rolnik sprzedać bedzie musiał bo co z tym zrobi. Ja mysle że połowę zbiorów sprzedam teraz a reszta na później i zobaczymy

 

Kolega dobrze pisze.

Ci co sadzą, że potrzymają jeszcze trochę lub nawet do wiosny i otrzymają duże pieniądze - SĄ W BŁĘDZIE, niestety. Polska ma gdzie kupić pszenicę, rzepak i kukurydzę po cenie wiele niższej więc żaden zakład przetwórczy nie będzie prosił się o surowce. W tym momencie macie dobre ceny, jutro będzie słabiej, dalej pewnie kolejne spadki. Będzie do kolejnych żniw kilka odbić cen, ale trzeba umiejętnie się w nie wstrzelić, a nie trzymać i nie zwracać uwagi na to co słychać na świecie i na giełdach.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja i rzepak i pszenice trzymam, moim zdaniem dojdzie do 900 za pszenice i 1600 może kilka zł więcej za rzepak koło grudnia...a później zacznie się wyprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdyby wszystkie te przypuszczenia się sprawdzały byliby tu sami milionerzy. Zrób biznes życia tanio kupić drogo sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Pszenica podrożała ze względu na to że trwa załadunek portów oparte na ostatnich kontraktach. Gdy załadują można powiedzieć że cena nieco spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

trzeba dużo patrzeć na USA, tam ostatnio krucho, soja mocno do góry i ruscy też mają problemy, trzeba czekać i mieć nadzieje, kto może trzyma ziarno ale jak zrobi się popłoch to ceny polecą z tego co podejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Z tego co gdzieś czytałem to "koledzy" zza wschodniej granicy mają więcej zboża niż rok temu, to samo w Ukrainie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3376

Należy sie cieszyć bo skoro naganiacze tak intensywnie naciskają na sprzedaz to oznacza że jest popyt a do tego szykuje sie zapewne podwyzka cen bo zazwyczaj po takim nagabywaniu ceny szły w góre . Jednak nie mam zbyt dobrych informacji dla kupuiacych bo rolnicy zrozumieli ze sukces produkcji nie polega na wyprodukowaniu a na sprzedaniu po dobrej cenie . Plony są mniejsze niz spekuluja "naganiacze " o czym najlepiej wiedzą sami rolnicy i nie nabieraja się na mityczne statki czy informacje o imporcie z ukrainy który istnieje w wyobraźni kupujących z reszta podobnie jak rzepakiem miał byc tak wielki import a okazuje się że przywieziono mniej niż zazwyczaj .

Ceny na dzis to srednio 650 zł za pszenicę więc nie dziwota że w skupach pustki i to po żniwach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Należy sie cieszyć bo skoro naganiacze tak intensywnie naciskają na sprzedaz to oznacza że jest popyt a do tego szykuje sie zapewne podwyzka cen bo zazwyczaj po takim nagabywaniu ceny szły w góre . Jednak nie mam zbyt dobrych informacji dla kupuiacych bo rolnicy zrozumieli ze sukces produkcji nie polega na wyprodukowaniu a na sprzedaniu po dobrej cenie . Plony są mniejsze niz spekuluja "naganiacze " o czym najlepiej wiedzą sami rolnicy i nie nabieraja się na mityczne statki czy informacje o imporcie z ukrainy który istnieje w wyobraźni kupujących z reszta podobnie jak rzepakiem miał byc tak wielki import a okazuje się że przywieziono mniej niż zazwyczaj .

Ceny na dzis to srednio 650 zł za pszenicę więc nie dziwota że w skupach pustki i to po żniwach .

 

 

Kolego, wspomniani naganiacze, czyli spekulanci rzeczywiście szkodzą Polskiemu rolnikowi, ale uwierz mi, iż import z Ukrainy i z południa Europy kwitnie kosztem naszych rolników. Tak więc tego wzrostu teraz niestety nie doczekamy.

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jęczmień jary tydzień temu 610 netto po negocjacjach

dzisiaj już 670 netto bez negocjacji

 

oczywiście ani tydzień temu ani dziś nie sprzedałem ani kilograma i wam radzę podobnie ;)

 

zobaczycie drodzy koledzy , że maksymalnie w październiku 800 zł brutto za jęczmień będzie ceną wyjściową

 

Kto ma możliwość niech przetrzyma ten okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1977    0

jęczmień tak bo jęczmienia w tym roku nie ma i dla tego jest droższy kto pamięta żeby jęczmień był droższy od pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pepe nie tylko jęczmień ceny zbóż idą do góry a nawet dobrego miesiąca po żniwach nie ma ;) żyto zapowiadało się u mnie na skupie po 350 w okresie żniw dzisiaj już stówka więcej na tonie ;)

 

MartineZ nie chcę robić nikomu reklamy więc napisałem Ci na pw ale cena nie jest z górnej półki proponują już lepsze stawki tylko na kontrakt - odbiór po 15 września .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kolego, wspomniani naganiacze, czyli spekulanci rzeczywiście szkodzą Polskiemu rolnikowi, ale uwierz mi, iż import z Ukrainy i z południa Europy kwitnie kosztem naszych rolników. Tak więc tego wzrostu teraz niestety nie doczekamy.

nie pisz bzdur bo stajesz się śmieszny,nie ma żadnego importu zbóż do Polski z Ukrainy,Ukraina sprzedaje zboże przez porty czarnomorskie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolegi, który nas tak ostrzega, że nie doczekamy wzrostu lepiej nie słuchać, pewnie na nas zarabia, u mnie obecnie pszenżyto 520+vat, słabo nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dlaczego jęczmień jest taki drogi??? Przecież spokojnie można zastąpić go pszenicą

 

Okoliczny młyn cena pszenicy zależy od wyrównania 680-700brutto. W czasie żniw było po 600

Skupy w okolicach Bychawy

pszenica 640-680brutto

jęczmień 600-660brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Pszenica konsumpcyjna 690 zł netto i podeszła o 25 zł od połowy sierpnia, paszowa 620 zł netto i cena wzrosła o 50 zł. Czekam dalej :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jęczmień jest taki drogi??? Przecież spokojnie można zastąpić go pszenicą

 

 

z mojej wiedzy praktycznej jęczmień może być jedynym zbożem w żywieniu trzody chlewnej , z pszenicą bym tak nie ryzykował :) jeżeli już zastąpisz to jakiś procent.

 

Moim skromnym zdaniem jeżeli chodzi o cenę ma na nią wpływ tegoroczna wiosna i kilkuletnia "moda" na kukurydzę , tendencja szybkiego wzrostu cen tylko potwierdza , że jęczmienia nie brakuję tylko w Polsce - co mnie osobiście niezmiernie cieszy gdyż 80% swojego areału postawiłem na jęczmień jary (iron) który w tym roku obficie plonował ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj