Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

sajgon    12

na matif ceny pszenicy, rzepaku, kukurydzy idą do góry więc pozostaje czekać na lepsze ceny w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zna ktoś aktualną cenę pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Komplex młyn Wągrowiec płaci 650 zł za pszenice konsumpcje. Soufflet Gołańcz poniżej 600zł to ja nie gdzie wy macie po 700.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jabłowo 440zł/t żyto, 720zł/t pszenica, w zeszłym tygodniu było z 40zł niżej czyli spokojnie można dostać od pośredników 760-800zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zachodnia Polska, jęczmień 550zł + vat, jak u Was z jęczmieniami?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Za pszenicę kolego w jednym z kilku młynów moja firma płaci 700zł + dopłaca jeszcze do większych partii, dzięki czemu można dodatkowo jeszcze uzyskać do 20zł do każdej tony.

Był wzrost na giełdach ,ale zobaczycie że prawdopodobnie na początku kolejnego tygodnia nie będziecie go raczej pamiętać. Sądzę, iż teraz jest najlepszy moment do sprzedaży rzepaku, kukurydzy i zbóż, następny pewnie dopiero za kilka miesięcy.

  • Like 1

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Cena pszenicy z dnia na dzień idzie w górę......i jest bardzo poszukiwana.

Dziś na targu niestety kto miał ładną pszenicę nie wjechał na targ.....była sprzedawana przed wjazdem na targ.

Prosto spod kombajnu 80 zł a jak ziarno ładne i gruba i czyste to 90-100zł/100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

firmy i drobni hodowcy już dzwonią za pszenicą i jęczmieniem.

dobrze ze wszystko poszło do stodoły


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co ciekawe więksi hodowcy szukają paszy... W gazecie z ogłoszeniami nie ma sprzedam zboże a kupię jest do oporu. Nawet tablice niektórzy wywieszają przed domem. Spokojnie... transport też kosztuje, za darmo znikąd nie przywiozą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Widziałem nawet kilka ogłoszeń że ktos zamieni ciagnik czy kombajn na zboże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Zaczyna się popłoch :D Pszenicy sprzedane jak na lekarstwo i już się wszyscy o nią proszą. Poczekamy jeszcze i zobaczymy kiedy minie 1000zł/t :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To dobrze, bo niektórzy w tym roku liczyli na 1200 i dalej trzymają, i teraz może z 1000 dostaną jak znów do wiosny przytrzymają i za bardzo liczyć nie będą

Mi tam z 900 starczy, a raczej może ponad 800 obstawiam, bo na cudy i bez interesowną pomoc sąsiadów i rodziny już nie liczę bo dawno się z tego wyleczyłem.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jaki popłoch? U nas wiele skupów stoi bo nie mają gdzie ziarna sprzedać narazie lub czekają na lepszą cenę. Może i są regiony gdzie jest więcej hodowców i jest większe zapotrzebowanie na paszę ale w większości kraj panuje raczej stagnacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Podzwońcie sobie po tych ogłoszeniach to się dowiecie ile oferują. Każdy teraz chce kupić jedynie tanio. Zobaczymy co za miesiąc się wydarzy jak ruszy kukurydza, a magazyny niektórzy będą musieli opróżnić żeby zrobić dla niej miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1977    0

moim skromnym zdaniem obecna sytuacja to zasługaw 90 % spekulantów nakupili zboża na ukrainie i południu europy dużo taniej niż u nas i muszą to sprzedać przed zbiorami kukurydzy więc mamia rolników ze bedą wysokie ceny, a rolnik trzyma w magazynach zboże i czeka a spekulanty handlują jako żywo takie motywy juz robili w tamtym roku były sygnały że zboże bedzie po 1250 zł /tonę na początku sezonu była po 90 zeta za q i tuz przed sianiem była po 105 zeta mysle że w tym roku max a załapie 90złotych /q, rolnik sprzedać bedzie musiał bo co z tym zrobi. Ja mysle że połowę zbiorów sprzedam teraz a reszta na później i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj