Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

dralo5    27

no chyba @danield28 mowią że dzieci to miał na myśli siebie bo akurat tak się składa że jestem od Cb rok starszy. chyba wiedział co mówi facet 40 letni i bajek nie wciskał a poza tym gospodarzy na terenach hrubieszowskich. Więc jak nie wiesz jakie tam są gleby to nie komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam, prawda jest taka że to nie plony zbóż wpływają na cenę tylko spekulanci. Wielki korporacje i kartele muszą gdzieś wyprać na rynku lewe setki miliardów dol. czy euro. Od jakiegoś czasu to oni regulują ceny nie tylko surowców rolnych, a każdych innych surowców. Jak będą chcieli to zboże będzie po 200 zł albo po 1200zł. Ceny zbóż oparte na prognozach czy raportach, co to jest dla nich kupić sobie taki raport lub prognozę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Znam kolesia co ma ziemię pierwszej klasy pod Hrubieszowem i jest zadowolony jak pszenica da 4tony... każdą ziemię da się zajechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a ja znam kolesia co miał 9 ton na klasie 4-5, ogólnie u mnie w okolicy niby było such itp ale średnia nie wychodzi całkiem przyzwoicie jak na nasze piaski ;) Na pewno krzywdzące jest to że lokalni handlaże wykorzystują to że ludzie nie mają magazywnów i muszą sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

460,- netto pszenżyto.

 

Czasami jak poczytasz o tych plonach to sobie myślisz, po co tu zaglądałeś człowieku :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

hah wstrzymujcie sb całe plony i tak nic nie wskurcie Rosja bije rekord w te żniwa i export ma dojść do rekordowych ilości więc jezeli z polski nie skupią co to za problem skupić z europy lub z poza europy jak wszędzie się żniwa udały (prucz Austrii ale tam to bardziej wino produkują) a co najlepsze wszędzie ceny spadają więc ren rok dla was jest raczej skreślony śmiać mi się chce tylko z tych co brali dzierżawy za kosmiczne ceny a teraz nie mają jak za kombajn zapłacić i gdzie są ci prezesi z przed roku????coś czuję że dużo sprzętu będzie wyceniane

czy Ty kolego nie masz jakiś problemów z psychiką?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No niestety, ale taka prawda. Wszyscy mówią o wstrzymywaniu, niektórzy się jeszcze z zeszłorocznym wstrzymali. Troche teraz na statki pakują i tam cena niezła nawet.Pszenica do 700 wychodzi tylko jak daleko do portu to większość różnicy w cenie pochłonie transport. Do tej kiepskiej ceny dochodzą kiepskie plony, lokalnie przy najmniej takie słuchy chodzą. U mnie pszenica też bardzo kiepsko sypie. W tamtym roku jara lepiej sypała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Masz jakies namiary na skup własnie w porcie? Jak cos to podeslij.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
no chyba @danield28 mowią że dzieci to miał na myśli siebie bo akurat tak się składa że jestem od Cb rok starszy. chyba wiedział co mówi facet 40 letni i bajek nie wciskał a poza tym gospodarzy na terenach hrubieszowskich. Więc jak nie wiesz jakie tam są gleby to nie komentuj.

 

Słuchaj dalej to na pewno daleko zajdziesz, ale może pochwal się jakie ty masz plony na takich dobrych ziemiach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

wczoraj przywióżł mi handlarz 25 t jęczmienia jarego po 460zł/t, jęczmień dosyć drobny ale suchy i czysty

a plony określam w tym roku jako nienajgorsze np pszenica na IVkl - ok 7 t z ha, pszenżyto na IVkl - ok 5,5t, pszenżyto na VI kl - ok 4 t, żyto na VI - ok 4t

plon zależy od klasy gleby i od pogody ale też wiele zależy od samego rolnika, od tego w jakiej kulturze utrzymuje glebe, od nawożenia organicznego i mineralnego, wapnowania, zabiegów przeciw chwastom i grzybom, zmianowania, poplonów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Wszyscy piszą tylko o plonach, jakby to miało największe przełożenie na zyski. Pokutuje jeszcze myślenie z poprzedniej epoki, gdzie ceny środków do produkcji były o wiele niższe w stosunku do cen płodów rolnych. Dzisiaj można wyciągnąć i nawet 7 ton z piątej klasy. Co z tego - jak do takiego plonu trzeba dołożyć i to niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

handlarz u nas na rynecku za owies po 300 płacili ale musiał być zajeb...ty jak coś nie tak to po 250 albo wogóle mendy społeczne..a pzz chyba po 180zł ale nie jestem pewien

 

handlarz u nas na rynecku za owies po 300 płacili ale musiał być zajeb...ty jak coś nie tak to po 250 albo wogóle mendy społeczne..a pzz chyba po 180zł ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

no chyba @danield28 mowią że dzieci to miał na myśli siebie bo akurat tak się składa że jestem od Cb rok starszy. chyba wiedział co mówi facet 40 letni i bajek nie wciskał a poza tym gospodarzy na terenach hrubieszowskich. Więc jak nie wiesz jakie tam są gleby to nie komentuj.

u mie pszenica na I kl i na III dała tyle samo, przy tym samym nawożeniu i ochronie. także jakoś w to nie wieże że na I klasie bedzie sypała 7 ton bez nawozów :D . a mieszkam 25 kilometrów od hrubieszowa. może faceta fantazja za bardzo poniosła jak ci to mówł. to że ma 40 lat nie oznacza ze bajek nie może opowiadać ;)


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

620 brutto za pszenicę to dobra cena? tak płacą wszyscy do okoła. sprzedawać czy trzymać bo już sam nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas pszenica konsumpcja po 580 zł netto, myślę że zimą coś wzrośnie, oby bo tylko połowę sprzedałem na kontrakt za 680 zł/netto

 

generalnie pszenice sypały w tym roku bardzo ładnie, ziemie klasy 3ab i 4ab, średni plon z 32 hektarów to 7 t/ha, padł również rekord życia, Agil na klasie 3ab bez nawożenia PK po rzepaku dał 8,5 t/ha !!! (niegdyś 6 t/ha dała Muszelka)

generalnie jęczmień jary trzyma u nas cenę, jeszcze dziś proponowali mi 630 zł netto, ale puki co jęczmień przetrzymujemy bo na nim na pewno się nie straci.... z pszenicą nie jestem już tak pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Być może są na tym forum tacy którzy to pamiętają. 15 lat temu tona pszenicy kosztowała 580 zł, w młynie. Dziś ten sam młyn oferuje 600 zł.

Kto ciekawy niech poszuka cen usług i środków produkcji (również maszyn, ciągników i kombajnów) 15 lat temu i dziś. Komentarz uważam za zbędny.

I nie były to juz czasy "komuny" - przypomnienie dla tych co wtedy chodzili do przedszkola.

Dziwnym zbiegiem okoliczności absolutnie wszystkim wzrosły koszty produkcji, a to - a śmo - a tamto. Nam rolnikom? NIE!

Zachowując tamtą relację cen, dziś tona pszenicy powinna kosztować 2500 zł.

Edytowano przez bazalt50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

15lat? Dokładnie nie pamiętam, ale coś koło 5lat temu była w okolicach 500zł/t netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak już jest w rolnictwie wszystko tanieje a w sklepach jak drogo było tak jest

PS. Vitasem u mnie z psychiką wszystko ok nie wiem po co to napisałeś tu się porusza tematy związane z zbożem a nie poradami psychologicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Dzisiaj koszona pszenica odmiana Potenzial na 2 klasie dała około 8 ton. Cena w okolicy 550 + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj