Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

gwozd    104

Młyn w Staraj Wsi k/Bychawy pszenica 600zł brutto wyrównanie powyżej 75 i wilgotność poniżej 15. Kolejki nie ma ale jak byłem sprawdzać wilgotność swojego ziarna to zajechały dwa traktory z przyczepami.

Rzepak 1250 netto, gadałem z kierowcami wożą do Bodaczowa a tam na rozładunek czekają 30godz

 

Podobno za pszenicę to najlepsza cena w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maciek, odbiór tak tak, kosze na przyczepy, dzwonie i mam na następny dzień góra dwa tira na podwórku, żmijka 6 metrową 2 osoby nagarniają łopatami, 4 godziny i po sprawie :)

zawsze to lepiej bo nie tracę czasu i kasy na transport ziarna do magazynów itp.

 

 

gdyby jeszcze tylko cen była bardziej akrakcyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Białystok PZZ pszenica 660+vat

Okoliczna gorzelnia żyto 470 tylko nie wiem czy z vatem czy bez

Rzepak około 1400 ale cena ma spaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

U mnie pszenice na 3 i 4 klasie max jak na razie 5 ton/ha więc nie narzekam bo u ludzi chodzę na usługi to max 3 tony. gdzie ten urodzaj? był w radiu wczoraj jakiś program i przelotem słyszałem ze jeśli są niskie ceny na skupach to trzeba gdzieś to zgłaszać do nich (do tych co wypowiadali się) bo to zmowa cenowa lokalnych skupów. Mówili ze nie ma takich podstaw żeby o tyle od wiosny pszenica staniała ponieważ nie ma urodzaju.

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

10% więcej zboża, a ena spada o 40%

 

rzeczywiście są podstawy, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

witam,

orientuje się może ktoś jak cena żyta i jęczmienia w pomorskim, okolice słupska

 

 

Jęczmień jary- 500+ VAT

Żyto 400+VAT

Pszenżyto 500+VAT

Pszenica 600+VAT

Owies 350+VAT

 

Ferma Drobiu Adkonis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pooprzednie ceny to byly ceny zawyzone przez spekulantow pszenica nie powinna byc po 1000 zl to przesada byla a teraz mamy tego sktutki ze leci na leb na szyje zbozowcy zarobili bardzo duzo wczesniej a teraz to straca i srednia wyjdzie i tak im dobra wiec nie przesadzajce ze macie tak zle !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

co wy gadacie ze nie ma urodzaju w uni jest 10 % wiecej zboza niz w zeszlym roku ceny musialy spasc !!!!!!!!!!!!!!

A skąd to wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

matoperator7 i co mamy biec na skup i sprzedawać poniżej kosztów produkcji?? U nas wszyscy trzymają nikomu sie nie spieszy jedynie rzepak poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

matoperator- myślę,ze swoje zbiory czy to z prod. roslinnej czy zwierzęcej oddasz teraz za darmo ,bo otrzymywałeś w zeszłym roku za dużo kasy i teraz jako najuczciwszy obywatel IV RP musisz to oddać z nawiązką i w takich sytuacjach mów sam za siebie a nie za wszystkich rolników.Odnosi się to też do reszty tych co płaczą,że cena 1000zł za pszenicę to za dużo.Możecie mi podarować swoje plony, chętnie je przyjmę!!!!! I swoje sumienia oczyścicie i spać spokojnie będziecie!!! a tak na marginesie kto dostał taką cenę za pszenicę to dostał ale to tylko jednostki, bo u mnie jakoś nikt w okolicy takiej ceny w skupach nie widział, a po podliczeniu kosztów itp. to jakoś kokosów nie było widac.Podstawową rzeczą w uprawie roślin jest klasa gleby o czym większość zapomina i trąbi potem głupoty że cena za wysoka.Policz sobie jeden z drugim jaki masz dochód na czysto z np, z 6ton pszenicy uzyskanej na glebie klasy 1 i klasy 4b, bo tak ogólnie ujmując to na kl.1 masz zero nakładów a nakłady włożone w kl 4b zastosowane na kl1 winny dać ponad 14ton pszenicy z hektara.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
to na kl.1 masz zero nakładów a nakłady włożone w kl 4b zastosowane na kl1 winny dać ponad 14ton pszenicy z hektara.

 

Za dużo przebywasz na słońcu bo zaczynasz majaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

pszenica 650netto

pszenżyto 560netto

woj. mazowieckie, powiat płoński

to gdzie tyle płacą u nas pszenzyto 470 plus vat do tego

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego danield jak nie wierzysz że klasa 1 może tyle dać to krótko żyjesz chyba i wszystkiego jeszcze nie wiesz. przy dobrym roku rekord naszego gosp na III kl i pożądnym nakładzie to plon w pszenicy 10ton ale to było tylko raz i przy mniejszych nakładach i mniejszym lekko plonie uzyskasz ten sam dochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

matołooperator7 kolejny Trol-czy urzednik jak dostaje pramie, -13-,14, za utrudnianie ludzim życia to ma wyrzuty sumienia matole,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam jestes trolem u nas w kuj-pom rzepak ponad 4 ton dal z ha niektorym 3 tym slabszym wiec jest duzo wiecej niz w zeszlym roku zal wam tylek sciska ze tanio jest w tym roku i tyle panowie to jest wolny rynek i nie gadajta bzdur chlopy ze ciagle tylko byscie chcieli pszenice po 1100 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

zgadzam sie z @JPH2. słyszałem od jednego co ma kl 1 "czarnoziem" że bez nawozów to 5-7 ton pszenicy jest. a ja pakuję na 3 i 4 klasę i jakoś nie mogę takiego uzyskać nie wspomnę o znajomych z okolicy i innych co gadałem na skupie rzepaków nikt się nie chwalił dużymi plonami. Dużo zależy też od regionów i przebiegu pogody.

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie matolooperator tylko matoperatort7 szynszylu jeden widac co niektorym zal jest tanio sprzedawac ale co zrobic zobaczycie jak kuku przyjdzie co to bedzie !!!!!!!

 

tak jestem rolnikiem. nie kupuje i nie sprzedaje zboza prowdze hodowle :) pozdrawiam

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
kolego danield jak nie wierzysz że klasa 1 może tyle dać to krótko żyjesz chyba i wszystkiego jeszcze nie wiesz. przy dobrym roku rekord naszego gosp na III kl i pożądnym nakładzie to plon w pszenicy 10ton ale to było tylko raz i przy mniejszych nakładach i mniejszym lekko plonie uzyskasz ten sam dochód

 

Czytaj ze zrozumieniem a nie będzie problemu...

 

słyszałem od jednego co ma kl 1 "czarnoziem" że bez nawozów to 5-7 ton pszenicy jest.

 

Takie bajki opowiadaj dzieciom chociaż w sumie dzieci to tu dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzyn82    0

Nie dajcie sie zwieść zboże będzie drogie ale trzeba zrobić tak że przez jakiś czas nic nie sprzedamy ale to wszyscy bo tak to ch..j z tego wyjdzie, oni nami miotają czas to zmienić. Kto jest za?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hah wstrzymujcie sb całe plony i tak nic nie wskurcie Rosja bije rekord w te żniwa i export ma dojść do rekordowych ilości więc jezeli z polski nie skupią co to za problem skupić z europy lub z poza europy jak wszędzie się żniwa udały (prucz Austrii ale tam to bardziej wino produkują) a co najlepsze wszędzie ceny spadają więc ren rok dla was jest raczej skreślony śmiać mi się chce tylko z tych co brali dzierżawy za kosmiczne ceny a teraz nie mają jak za kombajn zapłacić i gdzie są ci prezesi z przed roku????coś czuję że dużo sprzętu będzie wyceniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj