Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

ksiaze    234

a ja się pytam gdzie wasze PSL?! c oni robią żeby import zboża z ukrainy zatrzymać? czy pojawił się ktoś z PSL w tv i wspiera rolników? ten cały PSL pewnie sam ciągnie rzepak i zboże z ukrainy!

 

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy szacuje zbiory zbóż w 2013 roku na rekordowym poziomie 57,1 mln ton w porównaniu do poprzednich szacunków 53-54 mln ton i w porównaniu do 46,2 mln ton w 2012 roku. Ukraiński eksport w lipcu wyniósł 1,2 mln ton i powinien wzrosnąć do 1,5-1,7 mln ton w tym miesiącu. Pełny eksport w sezonie może być rekordowy i wynieść 28 mln ton.

 

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

 

Szykują się w tym roku rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie na poziomie 26 mln ton, z czego 16 mln ton ma trafić na eksport. Minister zadeklarował, że Ukraina będzie prowadzić agresywną politykę na globalnym rynku zbóż.

nie sypcie na góry zboża bo sprzedacie jeszcze taniej już taki rok był nie jeden że zboże ze żniw było droższe niż na wiosnę...

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ceny pszenicy na MATIF drogi kolego już się stabilizują a co plonów propogandowych z Ukrainy mam pewne zastrzeżenia , cena 700-750zł powróci pogorączce zakupów a na razie kto ma kasę to inwestuje w zboża gdyz nic nie jest w stanie dać 50% rocznie spekulacja na rynku żywności przynosi co raz wieksze korzyści i chetnych przybywa jest wahanie jest zarobek. tylko w Polsce szał obiżek cen widziałeś kolego skupy we Francji 189EU/t

 

pozdrawiam i jeszcze raz powtarzam dywersyfikacja pportfela na giełdzie a upraw w rolnictwie po tak drastycznym wzroście areału uprawy rzepaku w sezonie 2013/2014 powinna nastapć korekta o 40% w to miejsce wejdzie jęczmień i pszenice a analitycy to wiedza i zakłady skupuja gdyz za rok hm,,,, 180 zł być może pwrot ceny i zwrot o 180 st.

 

pozdrawiam Rolnik

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

a ja się pytam gdzie wasze PSL?! c oni robią żeby import zboża z ukrainy zatrzymać? czy pojawił się ktoś z PSL w tv i wspiera rolników? ten cały PSL pewnie sam ciągnie rzepak i zboże z ukrainy!

 

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy szacuje zbiory zbóż w 2013 roku na rekordowym poziomie 57,1 mln ton w porównaniu do poprzednich szacunków 53-54 mln ton i w porównaniu do 46,2 mln ton w 2012 roku. Ukraiński eksport w lipcu wyniósł 1,2 mln ton i powinien wzrosnąć do 1,5-1,7 mln ton w tym miesiącu. Pełny eksport w sezonie może być rekordowy i wynieść 28 mln ton.

 

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

 

Szykują się w tym roku rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie na poziomie 26 mln ton, z czego 16 mln ton ma trafić na eksport. Minister zadeklarował, że Ukraina będzie prowadzić agresywną politykę na globalnym rynku zbóż.

nie sypcie na góry zboża bo sprzedacie jeszcze taniej już taki rok był nie jeden że zboże ze żniw było droższe niż na wiosnę...

PSL to ze wsią nie ma już nic wspólnego tam są sami karierowicze często jestem w komisjach w wyborach to mało kto głosuje na nich i dobrze mieli dość szans żeby o wieś zawalczyć nie potrafili się odnalezć ich problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

wydaje mi się że przy obecnych cenach skupu i kosztach produkcji zboża, to "lecimy prawie po bandzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

agro efekt paszówka 620(ale napewno od poniedziałku spadnie) lokalny skup 480 ceny brutto. ludzie narzekają że pszenica nie sypie, jak za inne lata kosi się 6 ton w zwyż tak w tym roku słyszę 4-5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Musiało to wszystko spaść i nie ma sie co dziwić, jak kosili po 7 ton pszenicy i sprzedawali po 1100 brutto to dajcie spokój a potem ziemi brakowało i po 3 tony z hektara dzierżawy płacili tak sie ku**a zaczeli rzucać!!!! teraz wszystko do swojego poziomu wróciło

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Czy ktos wie gdzie mozna sprzedac żyto Bolko, odmiana przewódkowa?Jestem z lubelskiego.

Edytowano przez Rico39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

 

nie mam pewności czy traktujemy o tym samym sezonie, ale z tego co pamiętam ceny spadły dopiero w 2004 roku, po naszej akcesji do UE ceny zjechały w okolice 100euro, albo nawet poniżej, gdyż rolnikom opłacał się wtedy skup interwencyjny, ale o ile dobrze pamiętam na naszych mozaikach osiągaliśmy wtedy rekordy w produkcji pszenicy (9-10t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W polsce już od wielu wielu lat są zmowy cenowe na niczym tak nie idzie zarobic jak na polskim rolniku


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

agromat przenica max 640 zł/tona ,a wie ktoś po ile owies?

@zyga 2905 masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia291105    0

Omłot z wczoraj.

Pszenica Jantarka 5t/ha - 4/5 klasa ziemi. Patrząc na łan zboża moża się było spodziewać 7-8 t/ha ( nie śmiejcie się zeszłego roku jara dała 6 t/ha - a niby taki urodzaj.) Trzy razy grzyb i tak dalej.....

Cena 570 netto.

Pszenica napewno nie plonuje. Ja musiałem sprzedać bo kasa potrzebna, ale wydaje mi się że napewno zdrożeje, szczególnie konsumpcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie no bez jaj jak można w ogóle myśleć o plonie 7-8 ton pszenicy na klasie 4/5 i mieć pretensje, że tyle nie urosło... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Z plonowaniem czy to rzepaku czy to zbóż w moich stronach jest jak bym to określił "nie ma szału" Poniżej średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Nie no bez jaj jak można w ogóle myśleć o plonie 7-8 ton pszenicy na klasie 4/5 i mieć pretensje, że tyle nie urosło... :o

 

To że Ty nie potrafisz nie znaczy że inny nie może....jest to możliwe jak najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Jak susza potwa do końca września a niestety na to wsię zapowiada w europie to w przyszłym roku powinna być korekta cen w gorę///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Głupoty gadasz. Nie wiadomo co jutro będzie a już wieścisz suszę. Dwa dobre deszcze i wjechać się w pole nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Ceny zbóż czy rzepaku są uzależnione od prognoz a te mówią, że obniżone zużycie zbóż na cele paszowe oraz zapowiadany urodzaj w Europie, Rosji, na Ukrainie, a także za oceanem spowoduje, że ceny mogą dalej spadać. Zapowiadane rekordowe zbiory QQ w USA, obniżone zużycie zbóż paszowych w PL mogą także pociągnąć w dół ceny zbóż. Czynnikiem, który wpłynie na ceny są zapowiedzi KE o obniżeniu po 2020 roku udziału biopaliw dodawanych do paliw z 10 do 5%. Na cenę zbóż ma także wpływ kryzys na rynku zielonych certyfikatów (szczególnie żyto). Wg IERiGŻ będzie tyle samo ziarna co rok wstecz ale plony będą niższe ale areał uprawy wzrósł o ok. 300 tys. ha. U mnie pszenica na 2-3 klasie, pełna ochrona i dobre nawożenie zamiast dać 7-8 t/ha dała max 5, a ziarko o niskiej MTN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj