Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ksiaze    234

dokładnie dużo badylaży zeszło w tym roku z warzywek patrząc na tych co sprzedawali zboże narabiając się o 1/10 mniej...kto miał warzywa to wie ile zamieszania z ludzmi i sprzętem potem chłodnia cuda wianki...więc kto został na warzywach będzie kase zbierał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

niewiem ksiaze zkad jestes aleu nas wmalej polsce totam gdzie byly same warzywa3/4 to zboza malo tego wrejonach warzywnych do zboza podchodzono zpogarda a cos tam obsiewano na tak zwana przesiewke wtym roku ozboze dbano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

U mnie w okolicy praktycznie ze świecą w ręku szukać jakiegoś ugoru. 2 - 3 lata temu to tylko przy drodze koło mojego domu było z 5 ha , a nie mieszkam w szcerym polu - teraz wszystko obsiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Podaja ze są większe zasiewy rzepaku ,żyta, kukurydzy . To w takim razie czego jest mniej? Czyżby cudowne rozmnożenie ziemi ???? :huh:

ziemniaków prawie nikt nie ma tak samo warzyw, buraki cukrowe duży nakład a kasa średnia. Bydła coraz mniej to i zielonek na gruntach ornych coraz mniej. Druga sprawa to coraz większą koncentracja ziemi a co za tym idzie zwiększenie plonów. Coraz mniej takich co zbierają 2t żyta z ha mają 2 krowy i 20 świnek. Ich ziemia przechodzi do tych co z tego samego hektara potrafią wyciągnąć 10t kukurydzy albo 5t pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janci0    0

Czy może ktoś zna już cenę kwalifikowanego materiału siewnego?

Jeżeli cena będzie ubiegłoroczna to mogą mieć problem ze zbytem.

Ceny żyta z KWS na tym samym poziomie, a nawet ciut doższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A do tego na wiosne w tym roku z nawozami u mnie wyjechali tacy co bym ich nie podejrzewał że mają rozsiewacz. Pewnie parę lat teraz go nie wyciągną po takiej mizerii. Mało że plon nie za ciekawy( na samej amonowej nie urośnie) to jeszcze cena tragiczna. U mnie skup 620 za paszowo konsumpcyjną pszenice tylko cos waga im się popsuła i nie doważa. Radze każdemu choć raz w sezonie zważyć sobie zboże w drodzę na skup na neutralnej wadze i sprawdzić wagę, bo oszustów to w naszym kraju nie brakuje. Niby cena 20 zł lepsza a tona brakuje na transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ytulp    0

ile chodzi u was jęczmień paszowy?, mam możliwość kupić po 65 zł, cena dobra według was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Czytam wasze posty i oczim nie wierzę ilu jest tu rolników a ilu naganiaczy na spadki rodem niby z GPW. Zboże wygląda cudnie jednak plon o 40% niższy przy pełnej grzybówce , domeną prawdziwego chłopa jest przechwalstwo ile to on ton nie ukosił z ha. Jadzisiaj kosiłem piekne pszenzyto na oko 60q/ha jak nic sypneło 2,5 tony pszenica o tonę więcej. Z tym urodzajem ze wschodu bym uważał, rzepak ok ładnie ludziom sypie zboża klęska. Na bardziej mokrych kawałkach chwastnica jednostronna, na suchych 1/2 ziaren w kłosie o zycie n ie będę pisał gdyż w chwili zapylania przez 2 tygodn ie mieliśmy w polsce non stop deszcze. Ktoś pięknie chce ugrać zarobek minimum 50% na zbożach a przewidujący rolnik powinien mieć kapitał zapasowy na taki czas jak ten czyli spekulacji i gry na giełdach na spadki. Ten rok nie jest wyjatkowy wegetacja opóźniona o 3 tygodnie, infazja grzybówki a środki poniesione na ochronę w profesjonalny sposób to 350 zł na ha . Jaki zwrot z tej inwestycji zysk 6q pszenicy czyli 360 zł.

 

Jakby ze zbożem miało być tak źle to by skupy wstymały przyjęcia a tak jak na giełdzie trudno wyciagnąc 50% rocznie a tu czysty zysk bez wirualnych pen iędzy. Pszenica w perspektywie czasu powinna powr,ocić w okolice 800 zł , w zniwa jest najtaniej i to w,laśnie obserwujemy wraz z cała propagandą TV.

 

Więcej rozsądku i mniej paniki ci którzy p[otrafią dobrze zarządzać swoim gospodarstwem mają kasę na jesienne zasiewy i poczekają na lepsze ceny, z rzepakiem z Ukrainy to raczej lipa zakłady tłuszczowe nie podłozyby się pod taki myk gdyż szlag by trafił cały eksport a na to n ie moga sobie pozwolić. W tym sezonie mniej pół zostanie obsianych rzepakiem - efekt górki i w przysłym roku cena powinna się ustabilizować , i nie myślcie że na wschodzie mają taki urodzaj.

 

Wiecie co ja myslę jak skupić i przechować z 300-400 ton pszenicy gdyż zarobek i tak gwarantowany bez brudzenia rąk ziemią , a co do chodowli pogłowie bydła wzrasta - ubuj rytualny to tylko następny pretekst do obniżek cen skupu.

 

Pozdrawiam rolnik z krwi i kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dziś sprzedałem część żyta (nie mam gdzie trzymać) po 450 netto/tona i zastanawiam się czy resztę zostawić czy również sprzedać - plon słaby przy pełnej ochronie od 4 do 5 t/ha?

na owies nikt nie ma jeszcze ceny - kruszwica może we wtorek poda cenę, puławy 400netto/t

 

to hybryda brasetto

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

hM... 4-5 TON ja kosiłem wczoraj populacyjne 2 t/ha zapowiadało się na 5 ton czyli przy takim plonie masz zysk .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Żyto populacyjne Stanko -4,350t/ha gęstość 69,2 opadanie 285

mieszaniec syntetyczny Caroas 3.800t/ ha gęstość 71,2 opadanie 330, a u sąsiadów plon od 1,5 od 2,7t/ha

poszło po 395zł brutto

za pszenicę proponują 640 brutto


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

A do tego na wiosne w tym roku z nawozami u mnie wyjechali tacy co bym ich nie podejrzewał że mają rozsiewacz. Pewnie parę lat teraz go nie wyciągną po takiej mizerii. Mało że plon nie za ciekawy( na samej amonowej nie urośnie) to jeszcze cena tragiczna. U mnie skup 620 za paszowo konsumpcyjną pszenice tylko cos waga im się popsuła i nie doważa. Radze każdemu choć raz w sezonie zważyć sobie zboże w drodzę na skup na neutralnej wadze i sprawdzić wagę, bo oszustów to w naszym kraju nie brakuje. Niby cena 20 zł lepsza a tona brakuje na transporcie.

przypomniala mi sie sytuacja sprzed kilku dni stalem w kolejce z rzepakiem i podjezdrza tir 25 ton powinno byc wazyl sie ja podchodze mowie gosciu wysypujesz na wage rzepak czy do kosza a jemu non stop cieklo z tylu dowiozl ok 20 ton i to od jakiegos rolnika prosto z pola zbytnio sie tym nie przejmowal zatkal dziure szmata i tyle zajaral fajke i poszedl gadac z kumplem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ile chodzi u was jęczmień paszowy?, mam możliwość kupić po 65 zł, cena dobra według was?

tyle to u mnie za pszenicę nie dają cena jak na jęczmien bardzo wyoska jak na ten rok chętnie Ci opchnę moj po tej cenie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

slyszalem dzis, ze na północy polski podniesli cenę rzepaku o 200zł na tonie. ktoś z tamtego rejonu moze potwierdzic to? bo to takie wiadmoosci uslyszane z trzeciej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ytulp    0

tyle to u mnie za pszenicę nie dają cena jak na jęczmien bardzo wyoska jak na ten rok chętnie Ci opchnę moj po tej cenie

 

Też mi się wydaje że za troszkę za wysoko ( oczywiście piszę z perspektywy kupującego), według mnie obecnie 60 zł za jęczmień paszowy to cena optymalna dla sprzedającego i kupującego. Plus jest taki, że to cena z dowozem na miejsce, no ale ja też płacę gotówką przy odbiorze, więc to też ma jakieś znaczenie.

 

No nic dzięki za odpowiedz, gdyby ktoś jeszcze znał ceny to proszę pisać:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Dzis slyszalem że o 100zł, ale na najbliższym skupie jest 1200/t od kilku dni i ani drgnie w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Kruszwica dziś pierwszy raz od chyba miesiąca nie opuściła ceny tylko podniosła o 40 czy 45 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

stoislaw 1250?

u mnie - śląskie, chempest po 1170zl

 

wyzej kolega pisze, ze szamotuly 1350

 

 

to są jakieś jajca.200zł roznicy na tonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie jęczmień po 480-500 netto biorą tylko fermy drobiu tak nikt nie chce zapchani rzepakiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

szamotuły na punkcie Sława Wlkp 1350 zł netto dziś

Byłem tam w niedzielę z rzepakiem i dostałem 1330, widać musieli podnieść cenę przez te parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

Ja sprzedawałem rzepak w niedziele po 1270 zł, a w poniedziałek już po 1250 zł netto (przyjmowali całą dobę) i na razie zapowiada się że jeszcze spadnie. Woj. pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

ceny rzepaku lekko do góry u mnie Bastik kupował po 1350zł/tona do góry 16zł/t kruszwica słyszę że też podniosła ceny .Słyszał może już ktoś że na przyszły rok nie będzie kupowany rzepak po desykacji bo w tym roku firmy skupujące już coś o tym mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj