Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

emilko    20

Czy może ktoś zna już cenę kwalifikowanego materiału siewnego?

Jeżeli cena będzie ubiegłoroczna to mogą mieć problem ze zbytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

A ja radzę wstrzymać się kto może ze sprzedażą zboża bo może byc zwyzka.Dzis żyto sprzedane po 410 choć jeszcze wczoraj była cena 380.Zboża wcale nie będzie tak dużo,kolejek w skupach nie ma.Moze brak sprzedających wymusi ruch w cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie mówią ze pszenica po 600 netto, a w Cargilu to co 10 auto przechodzi, bo jakiegoś grzyba wynaleźli i nie przyjmują.

Rzepak poniżej 1300 netto i z kolejkami dzisiaj się chyba uspokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

A ja radzę wstrzymać się kto może ze sprzedażą zboża bo może byc zwyzka.Dzis żyto sprzedane po 410 choć jeszcze wczoraj była cena 380.Zboża wcale nie będzie tak dużo,kolejek w skupach nie ma.Moze brak sprzedających wymusi ruch w cenach.

Kolega dobrze prawi, nie dajmy sobie pluć w twarz, to jest gra spekulantów na czym polega a no na spekulowaniu cenami płodów rolnych wiec teraz wykupią płody rolne tanio i co znimi zrobią muszą je sprzedac ale nie po takiej cenie jak teraz czyłi musi byc wzrost cen

u nas konsumpcja po 800 brutto

a ludziom nawet żyta sie nie chce kosic bo kombajn im sie nie wróci cena żyta 400zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

Ale Ceny w tym roku śmiech na sali .... u nas w Regułach na młynie jeszcze jest dośc wygurowana cena pszenicy kons bo po 800 zł z hakiem ale jak się pojedzie juz z towarem to zaczynają wymyślac choroby i inne d*perele .... Dlatego wolę zaczekac do zimy myślę że cena powinna troche skoczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

no tak ale nie każdy może sobie pozwolić na dłuższe przetrzymanie zboża.i nie chodzi tu o miejsce...u mnie żniwa jeszcze się praktycznie nie zaczęły. pare kawałków jęczmienia ozimego poszło a rzepaki jeszcze min. tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak to dzisiejsza prasa zauważyła - żniwa są w tym roku dla przetwórców, nie dla rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jeśli chodzi o żyto to cena na pewno wzrośnie.Tam gdzie ja oddaje to gościu skupuje w dzień a w nocy przychodzą naczepy wywrotki gdzieś wywożą na pewno nie po to żeby później sprzedać po 400zł tylko dużo więcej.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czy może ktoś zna już cenę kwalifikowanego materiału siewnego?

Jeżeli cena będzie ubiegłoroczna to mogą mieć problem ze zbytem.

ja znam ceny praktycznie bez zmian nawet niewielkie zwyżki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przy takich nakładach to przy normalnym roku faktycznie mogła by byc klęska urodzaju ale ten rok jest inny. Tylko rzepak ładnie sypie a zboza tylko ładnie wygladają. Kosiłem u goscia to chodzilismy w koło kombajnu i szukali czy nie ma jakiś nieszczelności bo zboze niby ładne a w zbiornik jakos nie chciało leciec a gdzie była miotła to juz zupełnie dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Najciekawsze jest to, że to jest ewidentna spekulacja kupujących i nikt z tym nic nie zrobi, tak samo jak było z cukrem.

Przecież obecne ceny nie mają nic wspólnego z giełdami, ekonomią czy logiką.

 

A czy ktoś ma może informację po ile jest skupowana np. pszenica w niemczech i na ukrainie ??

Chodzi mi o to jakie są różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi krajami, bo nie wierzę że Hans czy Pierre sprzedają żyto po 80 euro za tonę !?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Neorol Chrzan

pszenzyto 520 netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Młyn Stara Wieś k/Bychawy k/Lublina <_< pszenicy na razie nie skupuje. Może od poniedziałku... zasypani są rzepakiem, ludzie stoją po 3dni a cena 1250zł netto. Podobno w jakimś skupie pod Bychawą pszenica jest po 580netto.

coś mi się wydaje że trzeba będzie zboże puszczać przez komin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

A moze to jest celowa zagrywka. Od dawna ministerstwo rolnictwa probuje zachecic rolników do odbudowy stada swiń. A tutaj prosze niska cena zboza jest im na reke, rolnicy beda probowac cos przepas i jakos moze stado sie odbuduje bez zadnych dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

sypać i narabiać się z przechowaniem zboża gdzie jest wyrażna nadwyżka w zbiorach światowych na poziomie 15-20% a ludzie zostali ze starym zbożem! powodzenia życze w sypaniu na górę....zobaczycie co kuku zrobi w pażdzierniku będzie dopiero szok nr 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co do kuku to będzie tak jak ze zbożem, dużo posypie to cena w dół a na giełdzie może być nawet podwyżka cen. Ceny kukurydzy rok w rok idą w górę a to tylko dla tego że nadal jest jej mało na świecie i zapasy się kurczą, popatrzcie nawet gdy w USA mają urodzaj kukurydzy to cene i tak mają wysoką ponieważ i tak produkuje się jej za mało.

 

Co do cen zbóż dzisiaj kolejny dzień strajku w Grudziądzu, wczoraj ładnie przytkało miasto, dzisiaj możliwa blokada autostrady a1 i kolejna blokada mostu przez wisłe, zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Podaja ze są większe zasiewy rzepaku ,żyta, kukurydzy . To w takim razie czego jest mniej? Czyżby cudowne rozmnożenie ziemi ???? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Rozumu w głowie rolników B) bo dają sobie robić wodę z mózgu żniwa są raz w roku a oni na gwałt zbiory chcą sprzedawać :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo u większości się nie przelewa i nie chcą plajty? Podobnie zachowują się inwestorzy na giełach, robiąc numery tylko na podstawie jakichś plotek. Rozumu polskiemu rolnikowi nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj