Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuzaj63    45

Co tam @książe obudziłęś sie ze snu zimowego ? :)Dwa lata z rzędu "prognozowałeś" (chociaż ja bym to nazwał wróżeniem z fusów-zresztą nieudanym) ostrą jazdę w dół cen zbóż i jakoś nic z tego nie wychodziło.Nie chce mi sie szukać Twoich postów z zeszłego roku jak to tanio miało być...:)Ale w sumie dobrze że jesteś - jesteś "zwiastunem" wzrostu cen zbóż ... :)

 

"ksiaze, o 30 lipiec 2013 - 18:06, powiedział:

dokładnie magazyn postawić to potężne koszty czy nawet silosy a jaka pewność, że się zarobi? żadna to kulczyk tylko wykłada 1zł i wie że zarobi 100zł..."

Obawiasz sie konkurencji?

Ja uważam że gdyby conajmniej połowa rolników posiadała własne magazyny zbożowe to sytuacja cenowa zbóż wyglądała by trochę inaczej ... :)

Sam posiadam silosy zapewniające mi zmagazynowanie całego ziarna ze zbiorów nawet z rezerwą i powiem że inwestycja jak najbardziej udana!

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAVO1988    0

Dużo rolników, która nabrała nowych kombajnów, ciągników, ziemi po 60 tys/ha teraz musi sprzedawać bo raty ich gonią w banku. wnerwia mnie jak pokazują starego dziada w tv z jakiejś izby paszowej czy jakoś tak, i on gada ,że zapasy są duże. ten stary dziad poprostu kłamie i zbija cene w dół.. a przychodzi wrzesień i ten sam pan twierdzi że jednak zbiory nie były tak dobre.. O Boze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

mam ofertę na mokrą kukurydzę(do 31%) po 400 netto. Dobra cena czy nie?

 

 

masz od cedrobu info ja bym podpisał bo bedzie po 300 z groszami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Niskie ceny żyta można było przewidzieć.Ludzie na jesień oszaleli na punkcie żyta zapisywali się na listy zakupu materiału siewnego za który płacili po 440zł/ha.

Kto wykonała pełne nawożenie i ochronę to może jakoś na tym wyjdzie,ale w moim regionie gdzie żyto uprawiane jest tylko z jedną dawką "N" i jednym opryskiem na chwasty wysokość zbioru nie przekracza 3T.

U nas gdzie się nie obejrzysz tylko żyto i żyto.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

u mnie w regionie (woj.podlaskie) żyto w pzzetach 440 zł za T ale wymyślili sobie 13 14 % wilgotności !!!!! ciekawe jak to uzuskać poj,,,ani jacyś a w tamty roku dostałem za żyto 740zł. masakra jakaś ciekawe jak będzie z pszenicą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warjarr23    0

u mnie w regionie (woj.podlaskie) żyto w pzzetach 440 zł za T ale wymyślili sobie 13 14 % wilgotności !!!!! ciekawe jak to uzuskać poj,,,ani jacyś a w tamty roku dostałem za żyto 740zł. masakra jakaś ciekawe jak będzie z pszenicą????

 

 

też jestem z okolic Sokółki a co do pzz to dają te 440zł ale ciekawe czy zdarzy się sprzedać bo jak zawszę kolejka kosmos ja myślę wieś do młynu w romaszkówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito1    0

warminsko mazurskie a konkretnie Dobre Miasto ceny netto

żyto365

pszenica paszowa 580

pszeniaca konsumpcyjna 680

pszenzyto 475

jeczmien 565

rzepak 1265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Jak dla mnie to czysta kalkulacja "skupujących" i tych nad nimi, liczą średnia plonu (nie z GUSu) np. rzepak z ha 2,5t x 1200zł = 3000zł; pszenica 6t x 500zł = 3000zł; kukurydza 8t x 375zł = 3000zł do reszty zbóż w zależności od nakładów i tak to w tym roku będzie wyglądać prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtGor    1

No ale chyba 8 ton mokrej kukurydzy nie zbierzesz, tylko więcej, więc coś zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Może 8 a może 4 są rejony gdzie lipiec był suchy i kukurydze są bardzo słabe tak że może być jeszcze różnie :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Myślicie że cena 430zl netto na tą chwilę za kukurydze 30 wilgotnosci dostawa miedzy 15.10-15.11 to dobra propozycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czyli ? -proszę o przetłumaczenie i opinie na temat tego komentarza .

Za moich czasów to uczyli tylko rosyjski a wujek google nie zawsze dobrze tłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

430zł/t to bardzo uczciwa propozycja na tę chwilę, w WLKP Chemirol robi nagonkę po 300zł/t, a macie jakieś propozycje na nową suchą kukurydzę?

 

Może 8 a może 4 są rejony gdzie lipiec był suchy i kukurydze są bardzo słabe tak że może być jeszcze różnie :wacko:

 

masz jakieś słabe kukurydze w okolicy? u mnie w okolicy słabo wyglądały wyłącznie te na glinianych stanowiskach, ze względu na nierówne i miejscami bardzo opóźnione wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Myślicie że cena 430zl netto na tą chwilę za kukurydze 30 wilgotnosci dostawa miedzy 15.10-15.11 to dobra propozycja?

Ja bym pisał i sie nie zastanawiał na Twoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

dobrze kolega mówi podpisuj choć połowe areału z resztą możesz zaryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj