Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

warjarr23    0

a ja powiem jedno powaliło ich i to ostro z cenami paliwo nawozy drogie a zborze tanie jak barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

z tego co mi wczoraj powiedziała osoba będąca kierownikiem jednego z obiektów skupujących płody rolne to żeby nie liczyć na cenę pszenicy wyższą niż 500- 550 zł za tonę. i coś na to chyba wygląda odnosząc to do ceny rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W pzu jak byk w umowie pisze że likwidator ocenia plantacje i przelicza jej wartość na dzień powstania szkody. Jeśli różni się o 20% ma obowiązek zmniejszyć odszkodowanie. Jak mogą wypłacić 8 tys za coś co jest warte dajmy na to 4tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

konsumpcja 680 a paszowa 620 :) netto,

 

o kurcze! nie handlujesz z Ulenbergiem ani żadnym innym podmiotem, który oferuje bardziej matifowe ceny? chociaż w Twoim przypadku to nawet ADM powinien zaoferować coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

WITAM.

NIe wierzcie w ta propagande z plonami!!!

Plony w tym roku mizerne - świętokrzyskie:

Żyto - 2 tony z Ha

Pszenżyto, jęczmień - ok 3 ton z Ha

pszenica - ok 3 ton.

 

KLĘSKA!!!!!!! Bajere wam wciskają w TV ile to zboża nie jest zeby za bezcen skupić i rolnika okraść,bo każdy sprzedaje, zeby mieć czym za kombajn zapłaćić, a żboża nie ma!!! ZMOWA HANDLAŻY!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pzu jak byk w umowie pisze że likwidator ocenia plantacje i przelicza jej wartość na dzień powstania szkody. Jeśli różni się o 20% ma obowiązek zmniejszyć odszkodowanie. Jak mogą wypłacić 8 tys za coś co jest warte dajmy na to 4tys?

Jak mam kontrakt po 1800 a skup jest 1200 to PZU może sobie swoje wyliczenia wsadzić tam gdziee się kończy przewód pokarmowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Rozmawiałem wczoraj z prezesem dużej spółdzielni rolniczej i powiedział że cena rzepaku to wielka zmowa cenowa największych graczy jak Kruszwica czy Szamotuły. Spółdzielnia ma zakontraktowane 500 ton rzepaku po 1800 i sprawa oprze się o sąd bo nie chcą im tyle zapłacić co jest na umowie. Ogólnie nastroje wśród rolników nieciekawe

Edytowano przez nadzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Za 1800 to masz dobry kontrakt, nie musisz się o gradobicie modlić. Byle Cię tak nie potraktowali jak tą spółdzielnie z posta, bo sądy nie tuczą, ale rozumu uczą. Kolega dziś sprzedał po 1340, kontaktował pare dni temu. Kto ma na sprzedaż mówi że zmowa, kto kupił zaczyna się zastanawiać czy nie przepłacił, a tu trzeba podjąć decyzje co dalej bo niedługo czas zasiać rzepak na nowy sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym roku tragedia. Polon pszenica ok 3 w porywach czterech ton z hektara. Cena w lubelskim 600-650zł za tonę.

 

 

Złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Wracając do meritum sprawy mam znajomych z Ukrainy, dzisiaj rozmawiałem z nimi zboża dośc kiepsko , moje pytanie gdzie te nadwyzki skoro mieli poważny problem z zapasami krajowymi 2012? Chop pozostanie zawsze prostym i ułomnym ludkiem, wychwalanie się na forum kto i ile zebrał 8-10 ton a fakty sa takie.

 

Zboża ozime rozpczeły wegetację z 3-4 tygodniowym poslizgiem , do tego nie sprzyjająca aura pogodowa , problemy z wjechaniem na pola z opryskiem T2, pierwsza dawka azotu opóźniona, i nade wszystko naturę trudno oszukać łan zboża piękny a w zbiorniku kombajnu pusto, nie zapylony w pełni kwiatostan, kłosy długie ale przestrzelone. Kosiłem wczoraj pszenzyto ozime 2,5 tony z ha gdzie patrząc na zwarty piękny łan 4,5-5 ton u sąsiada cała rodzina chodziła po polu pszenicy szukali czegoś w rzysku myślałem że Class pogubił części a oni patrzyli czy nie gubi ziaren gdyż tak sypało że chłop nie mógł doczekać się kiedy po godzinie napełni się zbiornik.

 

Żyto podobno przważone 1,9 Dań.diament z 1 ha w roku ubiegłym 3,5.

 

Niż który spowodował u nas miesiąc ulew był z nad ukrainy tam było podobnie, jare u nich zanikły podobnie jak u nas, jak rolnicy skoszą jare zboża wtedy możemy szacować plony, fakt na glebach lekkich jest bdb, jedak na cięzszych byłbym ostrożny z opiniami. Jutro jadę w pokazowe pszenzyto zadbane ksiązkowo kłosy piękne powinno być 6-7 ton jak ukoszę 3,5 realnie to będzie ok.

 

W roku 2012 średni plon z ha pszenżyta 3,37 t czemu na forum nie piszą ci co uzyskują 1,5 tony czy tak trudno napisać prawdę a nie przechwalać się co prowadzi tylko do regresywnej opinii jak chłopu dobrze.

 

Proszę zróbcie prostą kalkulację nadwyzki bezpośredniej pszenicy jakościowej w cenie 720 zł netto przy plonie 6 ton z ha. Zostanie wam do 1000 zł zysku z tego ha.

 

Prześcigacie się wszyscy kto i za ile nie zakotnraktował , gospodarstwo to mała firma i potrzeba mu zarządzania, na taki czas jak ten czytaj- spekulacji cenowych na rynku rolnym potrzebna jest kasa a towar powinien poczekać na swoja cenę oczywiście żywy towar czekać nie może.

 

Zauważcie że jednak ktoś to zboże skupuje i nie po to aby stracić a co do kukurydzy hm.... jak sierpień będzie suchy jak lipiec zmieni się plityka o 100%.

 

Wiecej rozsądku i rozwagi rolni biznesmeni sam mam gospodarstwo tak przekropnego roku nie pamiętam, nasilenia chorób grzybowych etc. 1 na dziesieciu mówi że ma przyzwoite plony zbóż ozimych a co z jarymi na piaskach owies jest, pszenice jare takie sobie jęczmień od biedy niech będzie czy wszyscy gospodarujemy na czrnoziemach?

 

Smieją się z was/nas rolników i mają rację najgorsza spółka z chłopem a ile pseudo firm zarejestrowało się w ubiegłym tygodniu ,,Skup zbóż" płatność gotówka spekulanci sa na rynku żywności i to jak na giełdzie wprowadzenie paniki zwalenie kursu a potem pompa w górę.

 

W Stanach pszenica 7% w górę u nas 200zł tańsza niż na giełdzie w Paryżu, zawsze siły na zamiary a jak uwolnią kwoty mleczne wtedy zacznie się .... już kombinują kasę na skup interwencyjny masła itd.

 

Ten dzban zimnej wody przyda się tym którzy myslą że płacąc za ziemię po 50 tys/ha i biorąc ziemię a oddając dopłaty mieszczuchom i dodatkowo dopłacając czują się najlepsi. Z czegoś trzeba dołożyć do tych chłopskich ambicji nie popartych ekonomicznymi faktami.

 

Ci co kupowali ziemię po 1000zł 5000 tys zł już ją dawno opchneli frajerom, teraz płacz i zgrzytanie zębami że tanio sinusoida tzw. cykl jest nieodwracalny i nie ma takiego gospodarstwa które nie jest do niepokonania przez klęski urodzaju jak i nieurodzaju gdyz cały ten biznes jest u Pana Boga pod stopami.

 

Przy dobrej cenie na produkty rolne 1 ha ziemi za 25 tys zł z ekonomicznego punktu widzenia szczyt mozliwośći spłaci się po 30 latach.

 

Pozdrawiam i życzę wielu komentarzy na temat 10 ton z ha 8 ton itd a ilość wyprodukowanego zboża x ilość ha z wniosków o dopłaty mówi sdama za siebie 3,5 tony średnio czyli jedni 6 ton inni niecałe 2.

 

Jak was opodatkuja 19% podatkiem top przestaniecie pisać o 8 tonach zejdziecie na ziemię pisząc normalnie .

 

Kompleks małego członka to u rolnika ilość ha albo plon sam jestem ze wsi i prowadzę dośc duże gospodarstwo ale jak czytam to forum oczom nie wierzę , trochę realności Skończył się PROW i co pustki ciągniki tanieja kredyty fabryczne a co będzie jak zniosą kwoty mleczne wtedy przy spadku opłacalności każdy zechce straty nadrobić produkcją i nie chce być złym prorokiem.

 

Pozdrawiam Rolnik z krwi i kości

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

Rozwiązanie jest bardzo proste (choć mało realne ) w calej unii znieść dopłaty do rolnictwa i grunty oraz dzierżawy spadną (i tak znajdą się kamikadze bo muszę mieć więcej niż sąsiad) , ale osoby które zainwestowały kasę w grunty na to nie pozwolą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dopłaty to tylko syf i nic więcej, banda nierobów bierze kase i się śmieje, ale tak to jest jak rządzi lewica, u mnie pszenżyto 600zł z vatem, bez rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

u nas w małopolsce ludzie mają bardzo niskie zbiory, u mnie w wiosce, tylko 3 rolników stosuje ochronę fungicydową(w tym ja), i my mamy jakie takie zbiory, po 3 zabiegach, reszta to średnia nie wyjdzie powyżej 1,5 tony/ha. Cen ze skupów nie znam, zboże poleży do wiosny, część sprzedam lokalnie, także średnia może będzie ok. Osobiście nie wierzę w niskie ceny na wiosnę, ale być może mało w życiu widziałem??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak juz pisałem rolnik musi porządnie po plecach batów zebrać zeby zmadrzał i nie myślal tylko o tym jak kupic ciagnik wiekszy od sąsiada .

Wiekszośc na tym forum to dzieci rolników a nie rolnicy a widać to po bzdurnych tematach które zakładają :wacko:

Jeśli rolnik nadal bedzie myślał i rabił tak jak robi to nic sie nie zmieni i nadal bedzie robił za jelenia.

Kilka lat pracowałem w Niemczech w szklarniach i były różne sytuacje. Byla nadwyżka pomidorów wszystko wisiało na krzakach i nikt tego nie zrywał bo cena była za niska, jak wzrosła do odpowiedniego poziomu to zaczynał sie zbiór. Była sytuacja że Niemiec nie sprzedawał większosci pomidorów i przyszli do niego Turcy którzy proponowali niższa cene ale wezma wszystko i myślicie że kupili? U nas chcac sie pozbyc towaru rolnik wypchnie wszystko nawet za pół ceny aby tylko pozbyc sie towaru a Niemiec nie. albo kupujesz za odpowiednią cene a nie to pomidory ida na śmietnik i na moich oczach zaczoł deptać pomidory w skrzynkach i wywalac na smietnik. Dlaczego tak robił zresztą nie tylko on ale wszyscy w okolicy? Mądremu nie trzeba tłumaczyc a głupi i tak nie zrozumie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

wczoraj kosiłem żyto u mnie sypneło ale u sąsiada 2 metry wysokie sąsiad się cieszył że u niego ładniejsze a tu 1.5 z ha nie wierzyli aż szukali czy nie wyleciało pszenżyto też nie rewelacja każdy się chwali jeden przez drugiego ile mu nie sypie na forum zejdżmy na ziemię mniejsze plony w tym roku kłosy są nie złę ale po wykoszeniu niespodzianka kto przypilnował to ma ale na ogół nie rewelacyjnie i tyle morze mieszanki sypną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Żyto w lokalnym skupie z tegorocznych zbiorów po 450zł biorą każdą ilość-chętnych do sprzedaży "0" pomimo że 30%zbóż już skoszone.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

jedno jest pozytywne przez te chore ceny zbóz w ostatnich latach tylko cena ziemi wywindowała x2, teraz wróci to do normalnośći o piachy się nikt nie będzie zabijał a dobra ziemia zleci o 15-20 tysięcy....

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Groch siewny 900 zł/t/brutto (cena z kasą na rękę) plon z hektrara deko ponad 2,5 tony, bez polifoski, saletry, tylko oprysk od chwastu, robaczka i zasuszanie. Lubelskie powiat hrubieszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ale bablanina aż się czytać nie chce :)

to co mam zboże wysypać na gnój bo jest za tanie ? co niektórzy chyba mają coś nie tak z głowami ! może i cena nie urywa "jaj" ale kto wcześniej pomyślał i wiedział że będzie musiał coś sprzedać w żniwa to podpisał kontrakt... już dwa miesiące temu ceny nie napalały optymizmem i wiem że ciężko było się zdecydować, bo jak sobie człowiek pomyślał że musi żyto za 500zł netto oddać to aż spać po nocy nie szło, ale to było niemal pewne że tak będzie bo na jesień sprzedano 2x tyle nasion co w roku ubiegłym

 

pszenica 680 zł netto konsumpcja... mało, wiem że mało, może i ktoś w pobliżu dałby mi 20zł więcej, ale co z tego, wolę sprzedać tam gdzie handluję, za chwilę pojadę po nawóz i tak wyjdę na swoje bo jako stały kontrahent to co stracę w żniwa opuszcza mi na nawozie

 

czy ceny są za niskie.... a no są ale przy dobrych zbiorach jakoś to się rekompensuje, jakie są plony ? są rożne, tam gdzie zboża dostały na grzyba jest full ziarna ! pszenica bije w naszym gospodarstwie średni rekord rzędu 8t/ha... gdzie inne laty średnio dawała 4-5, jęczmień bez grzyba szału nie robi... zimowy słabe 4t, jary zobaczymy... może 4-5,

 

także panowie do roboty, a nie beczycie tu od paru dni jakby coś to komuś miało pomóc, nikt wam nie da i nie pomoże, taki jest wolny rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Ciężko w to uwierzyć, ale na wiejskich targach pszenica w detalu jest nadal po 1000/t. Jednak mało kto bierze więcej niż worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
także panowie do roboty, a nie beczycie tu od paru dni jakby coś to komuś miało pomóc, nikt wam nie da i nie pomoże, taki jest wolny rynek

To już dawno nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem i nie ważne czy cena pszenicy jest po 100zł czy po 50zł. Tych którzy naprawdę zarabiają na zbożu nie interesuje stabilizacja cen bo oni zarabiaja na wachaniach cen i nie ważne czy cena spada czy wzrasta to kaska dla panów w białych kołnierzykach leci, ważne aby cena sie zmieniała i czym większe wachania tym dla nich lepiej. Rolnik ledwo zdąży zasiac zboże a oni juz wiedzą jakie będą plony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Nie mów że wiedza jakie bedą plony bo nie wiedzą tylko przypuszczaja! Niikt nie wiem dokładnie co bedzie za rok tylko z grubsza prognozują po zasiewach, pogodzie i stanie w magazynach, tak samo nikt nie wiedział że kukurydza będzie 2 lata droga że Ameryka kleska suszy dotknie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

proponuje przyzwyczaić się, że tak samo jak strugaliście panów mając pszenice i wiedzieliście że jej jest mało tak teraz kupujący strugą panów bo wiedzą że zboża jest...pomyślcie co bedzie za rok jak zboże sypnie na dzisiejszym poziomie pszenica wróci do cen 400zł za tonę i wszystkie maszyny trzeba będzie na allegro wystawić to dopiero będzie cios...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj