Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
smertin    80

smieszą mnie wypowidzi tych wszystkich rolniczków ktorzy zasiali 5hektarów żyta, 2 rzepaku i dwie morgi pszeniczy i krzyczą, ze ceny spadly bo sąsiad zasial o morge wiecej rzepaku niz rok wczesniej.

czy wy naprawde uwazacie, ze macie JAKIKOLWIEK wplyw na te ceny?

 

jesli mialbys 1000 ha rzepaku to jedyny wplyw jaki mialbys to na własną cene w skupie bo dostalbys pewnie lepszy kontrakt. ale myslisz, ze mialbys wplyw na cene na matifie?

panie złoty no trzymajcie mnie.

to, ze józek z ryśkiem zasiali 5hektarów żyta wiecej niż rok temu nie ma KOMPLETNIE ZADNEGO wplywu na to, ze ty sprzedasz je w tym roku za 400zł.

 

śmiem twierdzic, ze całkowite zbiory w polsce mają praktycznie znikomy wpływ na ogolnoświatowe ceny zbóż i rzepaku. wiec serio. ludzie. ogarnijcie sie i przestancie pieprzyc farmazony o tym jak to pare kilo rzepaku na przyczepie zmienia ceny na światowych rynkach. zmienic to wy sobie mozecie. ale skarpetki na czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Cofnijcie się parę stron do tylu jak pszenica była po 1000netto. Jakie mądrości niektórzy tu wygłaszali. Jak pluli na hodowców którzy pisali że nie są w stanie wyjść na swoje przy takich cenach paszy. Jak pisali że przyjadą niemcy albo duńczycy żeby dać im jeszcze więcej za zboże. To co teraz się dzieje to efekt urodzaju + zapaść w hodowli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Powiat pilski zapraszam do współpracy, ja 90% plonów sprzedaje na zachód ale zawsze zostają końcówki za mało na auto lub pozostałości po czyszczeniu zboża, więc bez wielkich targów sprzedaje okolicznym hodowcom lub handlarzom by mieć miejsce w magazynach. Czasem potrzebna jest gotówka od ręki więc wolę sprzedać parę złotych taniej niż bawić się w kontrakty, analizy i terminy. Po prostu trzeba być człowiekiem a nie hieną cieszącą się z czyjegoś nieszczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To ja 100 za Poznaniem w przeciwnym kierunku. Ja raczej do 50 km żeby swoim trasportem jechać i prosto z przyczepy pasze robić bo mi tak wygodniej. Ale gdyby wszyscy mieli takie podejście napewno stabilniej by było. Na dzień dzisiejszy nikt w Polsce nie płaci za rzepak i pszenice ceny z matifu tylko 20% niższą, więc ceny światowe światowymi a tu mamy polske i za bardzo nasze zborze w świat narazie wyjezdzać nie ma zamiaru bo nie ma gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

My płoteczki mamy siedzieć cicho i brać co nam dają, tak było, jest i będzie jeśli nie zmienimy myślenia i nie zaczniemy myśleć troche szerzej niż tylko o swoim podwórku. Karty rozdaja takie firmy jak ta http://www.ztkruszwica.pl/pl/kruszwica/bunge-inwestor-strategiczny/bunge-na-swiecie .

No ale rolnicy wola wydać kase na nowego JD żeby sąsiadowi szczęka opadła niż dogadać sie z sąsiadami z innymi producentami i stworzyć samemu taką firme jak podana w linku. No ale mentalność rolnika nie dorosła do tego, każda próba stworzenia czegos zwykle kończy się na kłótni i oskarżeniach że ktoś chce cos ugrac dla siebie. Rolnik to stworzenie samolubne żywiące sie nieszczęściem sasiada bo jeśli jemu podwinie się noga to ja przejme jego grunty , kupie maszyny itp. Więc co sie dziwicie że jest jak jest przecież sami do tego doprowadziliście. Niestety bolesne ale prawdziwe :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Bardzo mi się podoba wypowiedź kolegi OKEY powiedział całą prawdę o nas rolnikach, każdy sobie i to jest nie dobre, bo spróbować się zrzeszyć coś stworzyćto nie bo ten co chce coś zorganizować to musi być cwaniaczek który chce wszystkich wydymać. Ale są już pierwsze jaskółki młodzi troche inaczej na to patrzą u nas w powiecie powstaje coraz więcej grup producentów narazie świńskich ale to juz coś, może kiedyś powstanie grupa zbożowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Analitycy zwiastują koniec hossy na rynku nawozów

 

Barbara Oksińska 26-07-2013, ostatnia aktualizacja 26-07-2013 05:14

 

 

Jeśli sprawdzą się prognozy i ceny zbóż drastycznie spadną, to spadnie też popyt na nawozy. Odbije się to na wynikach polskiego giganta nawozowego – Grupy Azoty.

Zbiory zbóż w tym roku na świecie mogą być zaskakująco dobre. To nie wróży dobrze producentom nawozów, którzy mogą spodziewać się spadku cen swoich produktów. Wygląda na to, że po ostatnich latach hossy na rynku nawozów takie firmy jak Grupa Azoty muszą przygotować się na chudsze lata.

Kluczowe są ceny zbóż 
i surowców

Grupa Azoty, do której należą zakłady m.in. w Tarnowie, Policach, Kędzierzynie i Puławach, to drugi w Europie producent nawozów. Eksperci podkreślają, że w ostatnim czasie rynek ten rozwijał się bardzo dobrze. – Świadczą o tym całkiem dobre wyniki polskich producentów nawozów, jakie obserwowaliśmy w minionych kwartałach. W mojej ocenie perspektywy na kolejne okresy nie są już tak optymistyczne – przekonuje Łukasz Prokopiuk, analityk IDM. Argumentuje to przewidywanymi rekordowymi zbiorami zbóż. – Na świecie wzrost ten może sięgnąć nawet 10 proc., a to bardzo duża zmiana. Efektem tego mogą być drastyczne spadki cen zbóż, co może ograniczyć planowaną produkcję rolną i popyt na nawozy. Istnieje więc duża obawa, że rentowność spółek z Tarnowa, Polic czy Puław w segmencie nawozowym znacznie się pogorszy – zaznacza Prokopiuk.

Z tą opinią zgadza się Łukasz Siwek, doradca inwestycyjny Millennium DM. – Producenci nawozów czas dobrej koniunktury mają już za sobą, co widać po spadających cenach nawozów. Sprzedaż jest coraz mniej rentowna również ze względu na rosnące ceny surowców – zauważa Siwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oh widzę że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem typu JPH2 no ale postaram sie wytłumaczyc na chłopski rozum nie mówiłem że kupowanie nowego sprzętu do gopodarstwa to źle wręcz przeciwnie warto rozwijać bo po pierwsze rolnika najbardziej cieszy nowy sprzęt i powinien mieć coś z tej ciężkiej pracy a po drugie są programy i warto z nich korzystać ale na litość boską czy na 20 ha kupowac NH JD czy inne ciągniki po 130 i targają pług 3 skibowy to jest rozsądne? tak wielu gospodarzy zrobiło nie jestem przeciw gospodarzą produkcji roślinnej czy tzrody bydła drobiu i tak dalej tylko niektórzy pokazywali i śmiali się w twarz jak wyżej napisął ktoś "ja zboże sprzedam i jestem bez roboty" przydało by się tym pseudo "Biznesmenom" utzreć nosa a co do zbóż JEDEN BEZ DRUGIEGO ISTNIEĆ NIE MOŻE tak hodowcy potzrebują pasz tak produceńci zbóz potzrebują inwentarza na zbyt zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Skup w Jabłonnie woj. Lubelskie 1260zł wczoraj jeszcze 1300zł.

W okolicy skupy zaczynaja sie zapychać a jeszcze na dobrą sprawę małe żniwa sie nie zaczęły jednostki tylko wykosiły rzepaki. Podobno do Kruszwicy jedzie rzepak z Ukrainy po 1000zł Bodaczów podobno nie przyjmuje w ogóle rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

no to 10 lat nie mineło a ukraina o sobie znów przypomniała kto wie czy w grudniu nie będzie po 500 jak sypnie kukurydza której może być nawet 30% więcej niż w tamtym roku, ale jazda bez trzymanki kto inwestował w sprzęt jak ktoś tu pisał grube setki tysięcy to jest ugotowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

25.07 środkowe pomorze rzepak z odbiorem z podwórka 1360zł netto

szału nie ma, jedyne co pociesza to to że plon zapowiada się lepszy niż w zeszłym roku przy podobnych nakładach to trochę zrekompensuje niską cenę

A powyższe teksty ze inny przeinwestowali itp. wg. mnie to ich sprawa, zacisną pasa ale sobie poradzą.

Ja pszenżyto jęczmień sprzedaje z pola żyto przetrzymam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

pszenica paszowa 650netto Agroplon Stajkowo powiat czarnkowsko-trzcianecki wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

na wczoraj miałem oferte po 480 dziś lechpol 380 a za tyle to mi ledwo koszty pokryje a po za tym z kukurydzy mąki nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

w moich stronach juz podpisują kontrakty na kukurydze po 450 netto przy wilgotności 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mój region rzepak 1320 netto

pszenica 570-600 netto

żyto 370 netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

w moich stronach juz podpisują kontrakty na kukurydze po 450 netto przy wilgotności 30%

mój region rzepak 1320 netto

pszenica 570-600 netto

żyto 370 netto

po 450 netto za QQ mokrą przy pszenicy 570-600 to jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

żyto 350zł dziki wschód, lubelskie ciekawe czy chleb będzie znów po złotówce

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj