Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Gość leghorn   
Gość leghorn

Kiedy wybuchł kryzys w USA to załamał się rynek nieruchomości, z którego czerpali zyski spekulanci. Ci ostatni przerzucili swój kapitał na rynki rolne, a szczególnie na rynek zbóż i oleistych. Z tego powodu mamy cykle - raz ceny wysokie a raz niskie i nie mają tu znaczenia koszty produkcji bo spekulant ich nie ma. Pewnym rozwiązaniem byłoby przetrzymywanie zboża w magazynach aż do czasu kiedy ceny wzrosną ale do tego potrzebna jest baza magazynowa, pieniądze na bieżące wydatki no i kasa na spłatę kredytów, które chętnie zaciągano na inwestycje. Swoją drogą 1000 zł za pszenicę to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

w styczniu pszenica jara po zaoranym rzepaku dostałem 1030 netto :) a dzis rzepak po 1300 :-) ale plon podobny bo okolo 5ton podobnie jak tamta jara pszenica (plus to co wymarzło bo odszkodowanie pokryło koszty siewu i orki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena na skupie codzien niższa na dzien dzisiejszy:

żyto paszowe, kosumpcyjne 370 netto

pszenżyto 500 netto

jęczmień paszowy 590 netto

rzepak 1330 nett

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

OKEY-masz racje i myślę, że osoby typu StaryWyjadacz zmobilizują swoje skostniałe umysły do głębokiej analizy Twojej wypowiedzi i wreszcie pojmą o co w tym rolnictwie chodzi.Nie rozumiem jak mozna oskarżać kogoś ,że z plewami sprzedaje zboże, chyba pisząc takie banialuki chłop pojęcia nie ma o niczym tylko chce swojej wypowiedzi dodac posmaku afery, taki pieniacz po prostu.Skupy badają zanieczyszczenia skupowanego zboża i są z tego tytułu potracenia na cenie,.Źle ustawiony wiatr w kombajnie- też będą plewy w ziarnie, wysypywane zboże z kombajna- też zbiorą się plewy na jednej stronie ziarna na przyczepie ,bo są lekkie i je zwiewa pęd powietrza no i na koniec -dawniej plewami ekstra skarmiano bydło.A w ostatecznosci w prywatnym obrocie kupujacy zawsze negocjuje cenę po obejrzeniu towaru. Jak czytam stwierdzenia niektórych, że 1000zł za pszenicę było dużo, to nic innego jak wtórny analfabetyzm zaczyna ich ogarniać i stwierdzam ,że na lekcjach matematyki to bumelowali albo nauczycieli mieli do kitu.A mówi się,że młodzi są lepiej wyuczeni niż starzy.G..prawda za przeproszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ludzie chcieli by kupe kasy za swoje zboze wziac nawet jak maja syf to mysleli ze byli Panami swiata teraz zamiast panem byc beda dziadami sprzedajac zboze po 300 zl pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak rolnik potrzebował pare ton zboża dokupić to skupu nie otwierał z tego powodu. Niejedni do dziś z żytem zakiszeni, a jak dzwoniłem to mówili że "po 800 musze dostać bo ładne" teraz za 300 na gorzelnie bo na skupie starego, zeszłorocznego nie biorą. Pora przyzwyczaić się do nowych cen, bo stare szybko nie wrócą. Mnie się z zakładów mięsnych nikt nie pyta za ile kupuje pasze, także na skupie też o ceny nawozu nikt nie zapyta. A skoro u mnie po 2700 za dzierżawe na wiosne wylicytywali, to chyba tragedii nie ma z zyskami.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

czas nareszcie zrozumieć że g.... w tym kapitalizmie znaczymy, czy to pojedyn czo czy w grupach, kapitalizm to jest taki system że bogaty okrada biednego i czas to zrozumieć, zbożowcom przez dwa lata nic się nie stanie trzodziarze i drobiarze złapią troche oddechu, za ziemie chłopy przebijają się jak frajerzy kupują niwiwadomo jakie sprzęty na pare ha,

trzeba zrozumieć że jest spekulacja na rynkach surowcowych, rolnik raz zyska raz straci, ale konsument straci zawsze bo ktoś tą spekulacje pokryć musi , a pokrywa ją ten co je chleb

ceny na wozów przy tych cenach zbóż na 1000% co najmniej 30% w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Jeszcze tak nie było żeby nawozy taniały

Ps. Jak toś ma na sprzedaż tak do 50 ton pszenżyta , jęczmienia to kupię pow. bialski bo nas w tym roku pogoda nie rozpieściła i z 50h zbóż do zbioru mam max 15 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czas zrozumiec wreszcie ze po to jestesmy w uni i dostajemy doplaty do hektary aby zniwelowac straty zwiazane wlasnie niskimi cenami zboza nie rozumiem oburzenia ze takie tanie zboze jest w koncu jesmy w uni wszystko jest mozliwe !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JPH2 czy ty kiedykolwiek zajmowałeś się handlem zboża? więc Ci wytłumaczę bo widzę że poza swoim domem polem i traktorem mijasz się z rzeczywistością wyjdź trochę do ludzi popytaj w mieszalniach , gorzelniach a przede wszystkim hodowców tzrody i drobiu miezalnie skupowały wszystko byle było ziarno bo tzroda lub drób nie pyta się jaka cena na zboże tylko musisz im dać "żarcie" więc było trzeba to kupić bo zboża faktycznie brakowało a ludziom z tego dobrobytu to w d*pach sie juz przewracało opryskiwacza samojezdne ciągniki 150-200 konne kombajny najnowsze a ha śmieszne zboże było z grubą przebitką to dawali rade jestem ciekawy jak sb teraz poradzą a z swoich źródeł wiem że zboże jeszcze będzie tańsze (jak tylko pomyślnie skończą się żniwa) i oddacie wszsytko z nawiązką nie mówie tu o rozsądnych rolnikach którzy biorą sprzęt dopasowany do ha ale reszta która sporo przesadziła sporo zapłaci ludzko głupota i pazerność nie zna granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A na tych drogich dzierżawach u mnie to co drugi sprzątnie tyle ile musi oddać właścicielowi. Koszty dołoży do interesu, pewnie większość się zaprze i będą czekać lepszych czasów, a właściciele się śmieją z nich że za darmo robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Nieszczęsny kupiłem w czerwcu 7 ton Polifoski 8 - bo była promocja na składzie. Teraz widzę, że należy wejść w uprawę beż nawozową - jeden rok zboże, następny strączkowe. Przy cenie 350 za żyto to nawet 10t/ha nie zawsze przyniesie zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I prawidłowo. Wreszcie durny chłop się nauczy że jak odda dopłatę i 1000zł dzierżawy + zapłaci podatek to zostanie mu tylko robota i prestiż - bo ma więcej ha niż sąsiad.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@StaryWyjadacz a cóż to za magiczne źródła masz?? Wogóle to co ty chcesz, ludzie inwestują i rozwijają gospodarkę bo jak wiesz kto stoi ten się cofa. Niema takiego czegoś jak przelicznik KM na HA bo ziemia, ziemi nie równa jak i kierunek produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

osadkowski świdnica 1330 netto za rzepak

Edytowano przez garek

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

za 1000 to jeszcze ale 1,5 tys plus dopłaty własciciela to jest dopiero eldorado na gruncie 5 i 6 klasa he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Cennik skupu zbóż w Golubiu-Dobrzyniu nr 18/13

 

Obowiązuje od dn. 25 lipca 2013 ZBOŻA Cena netto - dla płatników VAT (przelew 30 dni) Cena netto - dla rolników ryczałtowych (przelew 14 dni) Pszenica paszowa* 700,00 zł/t 700,00 zł/t Pszenżyto* 620,00 zł/t 620,00 zł/t Jęczmień* 610,00 zł/t 610,00 zł/t Kukurydza* 780,00 zł/t 780,00 zł/t Żyto* 500,00 zł/t 500,00 zł/t

 

Trochę ściemniacie z tymi cenami,albo z jakiś własnych powodów chcecie,żeby spadły.Ktoś chce wywołać panikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No niestety żeby chłop zmądrzał to musi dostać porządne baty na plecy bo inaczej nic do niego nie dociera. Przeciez na tym czy nasze produkty są drogie czy tanie to i tak my nie wiele z tego mamy bo majac dużo jeszcze wiecej wydajemy , majac nie wiele i tak ktos na tym zarabia . Tak że cały czas ktos na nas żeruje a my tylko płacimy .

No i komus udało sie podzielic rolników. Kiedys był rolnik i tyle a teraz są producenci zboża , producenci trzody , byków, mleka, kurczaków itp. i każdy swego pilnuje a jak widać to teraz jeden drugiego traktuje jak wroga a to juz nie daleka droga do samozagłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Ukraiński holding KSG Agro notowany na GPW w Warszawie podsumował wyniki zbiorów zbóż. Zebrano 120,2 tys. ton plonów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2012 r.

Czyli urodzaj - cena będzie niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

No uśmiać się mozna z niektórych.Pytanie zasadnicze panie Stary Wyjadaczu i pozostali ,bo na tych samych falach nadajecie. Od kiedy to rolnik sam dyktuje cenę swojego produktu?Oj chciałbym, oj chciałbym, oj chciałabym chciała! Ale nic z tego ! Ceny dyktują firmy skupowe a nie styrany pracą rolnik,który nie ma tu nic do gadania.I nie plećcie bzdur że chłop jest pazerny bo drogo sprzedaje zboże i hodowcy zwierząt muszą drogo kupować. Rynek ustala cenę a nie rolnik.W ogóle to przykro czytać niektóre posty bo tyle w nich zajadłości, zawiści,pewnie macie za sobą przykre przeżycia i ten uraz psychiczny musi od czasu do czasu z was wyjść.Rozumiem,ale trzeba też nad sobą popracować aby być przyjaźnie nastawionym do drugiego rolnika.U mnie w okolicy też są "bogacze" z nowoczesnym sprzętem ale na kredyty i dotacje załatwionym.Niektórzy do Niemiec na roboty jeżdzili i tam zarabiali na sprzęt.Najlepiej mają się handlarze maszynami rolniczymi.Ja mam sprzęt średni, 30ha , i nie zazdroszcze tym co mają więcej bo to głupota, to tak jakbym zazdrościł koledze, że jest przystojniejszy ode mnie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Właśnie że rolnik jest pazerny i trzyma zboże w magazynie bo zdrożeje choć na rynku cena naprawdę dobra. Znajomy tak zakisił żyto w tym roku jak sprzedawałem swoje w listopadzie po 790zł/t i podsyłałem mu kontrahenta do niego to śmiał mi się w twarz że jestem głupi tak tanio sprzedaje, twierdził że na wiosnę będzie grubo ponad 800zł/t. I czekał aż w końcu w maju sprzedawał po 620zł/t. Chytry dwa razy traci. Dla wyjaśnienia ja nie mam produkcji zwierzęcej tylko sama produkcja roślinna ale staram się zawsze podpisywać kontrakty rozsądnie tak by zabezpieczyć opłacalność i nigdy nie chytrze o 10 zł jest rozsądna cena sprzedaje. Rozumiem hodowców to dzięki nim możemy produkować zboża jeśli hodowcy padną to za rok czeka nas to samo tak zawsze twierdziłem i w tym roku te słowa się sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale to rolnik podbija cenę ziemi, dzierżaw itp - pomijam wyjątki. Zawsze liczy się 1000zł za pszenicę i minimum 7ton z ha a potem płacz bo dało 5t, trzeba sprzedać po 700zł i po odjęciu kosztów zostaje nam... słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Śmiesznie to się dopiero zaczyna. U mnie dopiero ekologiczni zaczeli żniwa, a oni raczej do skupu nie wożą. Widać JPH2 że zboża nigdy nie kupowałeś. Ale jak taniej jest kupić od pośrednika co przez pół Polski wiezie niż w sąsiedniej wiosce to coś nie gra. Ja mam kilku którzy mi sprzedawają i troche im sodówka uderzać zaczeła. Teksty typu nie chcesz, nie bierz, klientów mam tylu, płacą lepiej. Tak się kończy współpraca bezpośrednia jak łatwiej się z handlarzami dogadać. Teraz będzie płacz jak pośrednicy promocje skończyli. A bez hodowców daleko nie zajedziecie, podobnie jak odwrotnie, tylko hodowca może zawsze zrezygnować. West z jakiej jesteś części Wlkp bo widze że z Tobą można by było pohandlować na rozsądnych warunkach.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

jak ktoś bierze cenę pszenicy po 1000 zł i rzepak do kalkulacji po 1800-2000zł do kredytu czy inwestycji to powodzenia, średnią chociaż z 5-8 lat to jakiś obraz daje, a nie dwa lata z rzędu super ceny a teraz lament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj