Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

grego    385

Zgadza się w tym roku dodatkowo zadziałała decyzja UE o odchodzeniu od biopaliw I generacji, zobaczcie co się stało ze słomą jak w tamtym roku nie można się było opędzić od skupujących tak obecnie po wycofaniu zielonych certyfikatów i dopłat cisza nikt jej nie chce nawet za darmo.

Jesteśmy sobie też sami winni siejąc coraz wydajniejsze odmiany i zwiększając areały. Cena 1300-1400 za tonę jest normalną ceną pokrywającą nakłady i pozwalającą na jako taki zysk. Pewnie w żniwa jeszcze spadnie czego nikomu nie życzę.

 

popieram kolege, że sami jesteśmy sobie winni przynajmniej częściowo. Ile to już postów było że ma wydajnośc 5-6 ton i ile tam nawozów i oprysków nawalił. Jakby nie można było na spokojnie mieć te 3 tony, pewnie cena była by lepsza i nie było by takiej nagonki za nawozami. A co arabusy robiły jak ceny ropy były niskie, bo chyba nie zwiększały wydobycia?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Tak konsumpcja, i co by Ci dało kontraktowanie????Renegocjacje umowy by Ci zaproponowali..... :wacko: :wacko: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja mam na żyto kontrakt na 500zł netto choć dwie noce nie spałem jak go podpisałem, dziś myślę sobie że jednak było warto... 200 ton podpisałem a żyto na wczorajszy dzień kosztowało u nas 420 zł

 

rzepaki udało się sprzedać po 1500zł również na kontrakt (100 ton) bo w porę sie przebudziłem ze snu że będzie droższy... a mogłem już podpisać jak był po 1700 ale tato mówił "w żniwa będzie droższy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u nas z cenami i tak nie było kontraktów tylko ilość, a mogą teraz zapłącić i po 100zł za tone i nic nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

NIe ma się co denerwować teraz nawozy tylko w duł ci co się pospieszyli to przepłacili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cena 1300-1400 za tonę jest normalną ceną pokrywającą nakłady i pozwalającą na jako taki zysk.

 

Nie w tym roku, gdzie saletra była po 1400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Trzeba zagrać wszystkim na nosie. Teraz nic nie sprzedać, zostawić na drugi rok. Teraz nic nie siać, nawozu nie kupować, ziemię ugorować dopłaty wziąć i żyć jak pany cała kasa sobie i wtedy wyzyskiwacze zobaczą jak to źle bez chłopa, ile firm splajtuje.

 

Chyba pierwszy raz się z Tobą w 100% zgodzę. Tylko realizacja jest nierealna, zawsze znajdzie się ktoś kto "sprzeda" pszenicę i po 300zł. Rzepaku może być w przyszłym roku mało, z kim nie gadam to mówi że pie....i nie sieje, ale to tylko gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przyt takich spadkach cen zbóż cena nawozu też musi spaść tylko że teraz handlarze i pośrednicy pełną parą kupują nawozy i raczej nie będą się kwapić aby sprzedawać na stratach. Ale można ich przetrzymać az zakłady azotowe obnizą ceny. Tak już było kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Na e-WGT dziś komentarz do cen pszenicy. Importowana z węgier po 800 zł, a krajowa 700-730 zł. Czyli widocznie lepiej zapłacić więcej u sąsiada i wydutkać polskiego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

nie mogę słuchać takiego pierd... ze strony firm skupujących "od jutra tylko kontraktowany" żniwa rzepakowe dopiero co się rozpoczęły a oni już zaczynają kozaczyć i pokazywać jacy to są ważni! Najlepiej żeby rolnik ima za darmo to przywiózł baaa a nawet dopłacił za to że wezmą!

kolega @Rolnik1973 mądrze napisał:

Trzeba zagrać wszystkim na nosie. Teraz nic nie sprzedać, zostawić na drugi rok. Teraz nic nie siać, nawozu nie kupować, ziemię ugorować dopłaty wziąć i żyć jak pany cała kasa sobie i wtedy wyzyskiwacze zobaczą jak to źle bez chłopa, ile firm splajtuje.

ale kogo będzie stać na taki ruch...:/

​banda złodziei i tyle! świat teraz nauczył się zarabiać pieniądze na nic nie robieniu-spekulacje, przewidywania, giełdy itd itp.Połóżmy się zatem pod gruszą wszyscy i zabierzmy się za spekulowanie, może też przyniesie to jakieś pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tamtym roku trzy województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i pomorskie wymarzły i nie było rzepaku to i cena była wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

pszenica w Świętokrzyskiem 650 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Żyto po 400zł? to kpina jakas. przy plonie 5t z hektara, według mojej ksiegowosci, zostanie mi 378zł,( nie liczac roboczogodzin i amortyzacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

To co dobre to już było w rolnictwie. W większości skupów żyto nie biorą . Trzeba nam nowego Lepera !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

zdaje się że znowu wróci palenie zbożem w piecach. Tak jak wyżej ktoś napisał zbojkotować zasiewy i nawozy ciekawe co wtedy by powiedzieli . Tylko trochę mało to realne bo zawsze się znajdą cwaniaki którzy się wyłamią spekulanci to wiedzą i dlatego tak nas łoją i poniżają bo inaczej tego nazwać nie można. Niech no mi tylko by odmówili skupu rzepaku to więcej mnie nie zobaczą po środki i nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

chryste co to za sranie pierdół zeby sie gorzej nie wyrazac.

cwaniacy sie wyłamią? a za co mają życ ci ktorzy sie utrzymują tylko z rolnictwa? ty pewnie za emeryture ojca albo z wypłaty z pracy. a ile jest osob takich ktore nie mogą sobie pozwolic na bojkot zasiewów czy kupna nawozow? mam wziac kredyt i rpzez rok zyc z kredytu zeby UDOWODNIC cos maklerom z matifu?

rolnictwo to nie jest fabryka produkująca guziki którą mozna zamknac na pół roku i siedziec w kapciach przezd tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

To juz nie te czasy że rolnik był podgatunkiem do dostarczania żarcia jaśnie państwu. Teraz to biznes i rynek globalny którym można łatwo sterować i na nim zarabiać. Rolnicy zaczynają być zbędni bo tym interesem zaczynaja sie interesować możni tego świata, najlepiej to widać na wschodzie, Rosja ,Ukraina czy Rumunia itp. gdzie chłopi są potrzebni tylko do pracy na gigantycznych molochach . Tacy goście maja w łapach caly proces produkcji żywnosci od pola do naszego stołu. My jesteśmy tylko przeszkodą w ich rozwoju i jak widać powoli nas wykańczają i wykonczą jeśli ludzie nie zmienia myślenia. A to nie dotyczy tylko rolnictwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

OKEY dobrze gada. Wielkie koncerny hybrydy, gmo to uzależnienie, a jak nie nadążasz to odpadasz. Dziś żywność to biznes nie potrzeba spożycia posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj