Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

nunu85    499

Mnie tylko rzepak martwi, bo to mam zakontraktowane i chciał czy nie, musze oddac do Kruszwicy zaraz po zbiorze.

Resztę zbóż sprzedaję zimą/ wiosną, a do tego czasu mam nadzieje sytuacja sie ustabilizuje na akeptowalnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego się ciesz że masz skąd dzierżawy brać bo u nas to ludzie już się biorą za takie ziemie gdzie tylko las można sadzić i obsiewają kukurydzą i zbożami. W przetargach nie ma co liczyć na dobry zakup ziemii bo takie ceny:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

zanosi się na powtórkę z 2008 roku,kto ma dobrą pamięć niech sobie przypomni.

 

nie pamiętam co było, bo się tym jeszcze nie zajmowałem tak powaznie, ale ktoś wspomniał, że wtedy było tak że na starcie ceny były niskie a póżniej rosły?

 

a Wy co robicie, sprzedajecie od razu z pola rzepak czy trochę przetrzymacie? pytałem znajomego co ma troszkę więcej odemnie to mówił, że prosto z pola będzie sprzedawał bo cena jeszcze poleci, ja zamierzałem, część sprzedać, część spróbowac przetrzymać, ale do tego specjalnych warunków dla rzepaku nie mam, więc chyba nie wrato ryzykować..

A z pszenicą Pany jak myślicie, jeden pisze tak, drugi tak.. Szkoda oddawać po 700 jak w zeszłym roku sprzedało się po 900-1000, ale czy ceny wzrosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Po żniwach zawsze jest najtaniej. Sprzedaje kto musi lub nie ma gdzie przechowywać

Rzepak nie tak łatwo przechować, gdyby było łatwo i bez ryzyka popsucia więcej ludzi trzymałoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

rzepak jak ruletka my sprzedajemy prosto z pola bo po pierwsze nie ma gdzie trzymać a po drugie przeważnie ceny później są niższe. Pszenice zawsze sprzedajemy część a reszta później idzie na sprzedaż no chyba że dobra cena tak jak rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia291105    0

Czy ktoś już zbierał rzepak ? Ciekawy jestem jak plonuje, czy podobnie jak w zeszłym roku. Mój był strasznie zniszczony po zimie przez sarny i jelenie. Myślałem nawet żeby go zaorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

A po ile masz zakontraktowany do kruszwicy ?

 

 

W Kruszwicy to się nazywa kontraktacja, ale stałej ceny ustalonej niestety nie ma.

Ot cena na Matiff'ie minus kilka procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

sąsiad dziś próbował, ale jeszcze zbyt wilgotny... 13,4 %, my może w sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jaa mam podpisany kontrakt na 25T rzepaku po 1620 netto, ale odbiór dopiero wrzesień. Tyle to spokojnie przetrzymam w binie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poaje ceny skupu zboz na dzien dzisiejszy elewator koronowo :

jeczmien -630

zyto konsumpcyjne - 450

pszenzyto-550

owies paszowy -350

pszenica paszowa - 640

pszenica konsumpcyjna 740

ceny netto poobno jeszcze w dol maja isc !

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Mnie tylko rzepak martwi, bo to mam zakontraktowane i chciał czy nie, musze oddac do Kruszwicy zaraz po zbiorze.

 

w jakim celu podpisujesz taki kontrakt? dają za to chociaż 10zł/t? nie przypominam sobie w ostatnim dziesięcioleciu sezonu, w którym byłyby problemy ze zbyciem rzepaku

 

 

Jabłowo, ceny netto: rzepak 1500zł/t, żyto 500zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w sobotę to ja dopiero desykował będę

 

w jakim celu podpisujesz taki kontrakt? dają za to chociaż 10zł/t? nie przypominam sobie w ostatnim dziesięcioleciu sezonu, w którym byłyby problemy ze zbyciem rzepaku

 

 

Jabłowo, ceny netto: rzepak 1500zł/t, żyto 500zł/t

to nie kontrakt tylko kontraktacja na kontarkcie masz sztywną cenę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

poaje ceny skupu zboz na dzien dzisiejszy elewator koronowo :

jeczmien -630

zyto konsumpcyjne - 450

pszenzyto-550

owies paszowy -350

pszenica paszowa - 640

pszenica konsumpcyjna 740

ceny netto poobno jeszcze w dol maja isc !

pozdrawiam

 

ta rola człuchów już przesadza z tymi cena, poniżej wszelkiej granicy te ceny, za tą cenę to wolałbym oddać całe żyto i owies do elektrowni czy elektrociepłowni niż zarabiać całej maści pośrednikom. Jedyne co mnie cieszy to wysoka ceny soi to może łubin będzie w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

takim że zaczynaja się żniwa powoli i skupy straciły i teraz zaczynają sobie odbijać z nawiązką oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Kto mi sensownie wytłumaczy jak to się dzieje, że na MAtiffie w ciągu miesiąca rzepak potaniał o około 100zł (w przeliczeniu oczywiście), a u nas w PL spadki sięgają 450zł

JAkim cudem?

 

to taki agrolok zestawia sobie ceny sierpniowego kontraktu z krajowym spotem, stąd takie rozbieżności, gdyż żniwa dopiero się rozpoczynają i świeżego rzepaku jeszcze na rynku nie ma, na dzisiaj kontrakt ADM 1530zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Można się było tego spodziewać - w sklepach ze środkami ochrony jesienią zaczynało brakować oprysków na rzepak a to o czymś świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Zawsze tak jest i będzie, jak czegoś jest dużo to jest tanio, a jak towaru mało to cena idzie w górę. Takie prawo rynku. Lokalny handel przedżniwowy między rolnikami pszenżyto 700, owies 500, mieszanka 600-650, jęczmień 700. Ja mam na 3 miesiące jeszcze starego, ale nie sprzedaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Można się było tego spodziewać - w sklepach ze środkami ochrony jesienią zaczynało brakować oprysków na rzepak a to o czymś świadczy...

 

 

W sklepach zwykle brakuje ŚOR na rzepak.

 

PS

skoro rzepaku jest więcej, żyta jest wiecej, to czego wg Ciebie jest mniej? Jarych? Przeciez jesienią, jak sie wybierało pola do obsiania, to nikt nie wiedział, jak długa bedzie zima i zostawiono podobne obszary jak w latach ubiegłych.

 

Statystyk nie znam, ale sądze, że rzepaku nie ma w Polsce jakoś wyraźnie więcej niż zwykle nasiane.

 

Co więcej to co jest u nas jest mało istotne. Wszyscy skupujący sugerują sie sytuacja na rynkach światowych i patrzą na giełdy.

TAkże wystarczy, ze powiedzmy gdzies w Niemczech czy Francji przyjdzie jakaś katastrofa (ba, nawet to nie potrzebne, wystarczy jakiś raport, że prognozy zbiorów są niższe), a u nas ceny automatycznie podrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cały problem polega na tym, iż zbiory na zachodzie i na Ukrainie również są bardzo dobre, rynek nie bez powodu tak reaguje, na rzepaku ewentualnie można w tym sezonie wstrzymać się ze sprzedażą, gdyż zakłady wykorzystają sytuację i zrobią jak najtańszy skup (duża redukcja w stosunku do kontraktów na matif), ja zostawię całą nadwyżkę ponad kontrakt i sytuacja powinna się wyklarować, złotówka raczej nie powinna się teraz umacniać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

1515+vat rzepak dla 50t cena z dzisiaj ADM Szamotuły, co do złotówki jestem odmiennego zdania, umocni się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj