Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

BARABUS    6

nic nie poradzimy, myślę ze średnio da 5ton... oby, żyto wygląda tak jak rok temu wiec chyba sypnie, cena to juz inna bajka ale co zrobić. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

weryfikacja pszenica jęczmien rzepak 20 zl w dól

nic nie zaniżyłem mam ziemie ale pracuję też w branży rlniczej ceny z pierwszej ręki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Sprzedaję jutro jęczmień po 700 i pszenicę po 870 dla gęsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

ASHAROT mógłbyś napisać gdzie i jaka firma w śląskim skupuje to żyto?

 

uje się nie kreskuje!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUDRON    0

Witam, poszukuję cen na łubin słodki, biały!!! Czy może mi ktoś podać ceny na podkarpacie?

Z góry dziękuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W Zakrzewie już od pewnego czasu nie kupują pszenicy a dziś był ostatni dzień skupu jęczmienia po 740zł brutto

przygotowują się do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekb    0

hej wie ktoś gdzie można sprzedać najlepiej żyto po żniwach? jestem z kuj pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

hej wie ktoś gdzie można sprzedać najlepiej żyto po żniwach? jestem z kuj pom

 

 

ja zawsze sprzedawałem do michalczyka i ceny dawał całkiem ok.

Raz zdarzyło mi sie sprzedac do Golpaszu Golub Dobrzyń i do PZZ Kwidzyn. Też nie narzekałem. TYlko w PZZ-tach trzeba sie targować, to dają lesze ceny niż to wynika z cennika (przy ilościach minimum 26 ton)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Michalczyk jest również właścicielem PZZ Kwidzyn w żniwa najbardziej opłaca się szybko wyładować do jakiejś fermy bądź mieszalni, zanim się załadują cena powinna być przyzwoita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wczoraj sprzedane 4 tony jęczmień ozimy po 630+vat, Barabus gdzie sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie czy 600 zł za tonę mieszanki w której dominujacym zbożem jest owies to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtinho90    0

biorąc pod uwagę, ile kolegom wyżej zapłacili za jęczmień, to cena za tę mieszankę zdecydowanie na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

wczoraj sprzedany jęczmień ostatnie 8 ton za 670netto

Rzepak proponują 1200 netto masakra i z najomy mówił że lepiej się spieszyć bo może być gorzej.

Pszenica konsumpcyjna z pola chyba 780netto albo 820 nie pamiętam już

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtinho90    0

Zwykle przed żniwami jest ostre rżnięcie, jeśli chodzi o cenę, ale skoro tak, to rzepak spadł dramatycznie. A w żniwa szedł po 2200 prosto z pola, a długo trzymał się koło 1900-2000... Jaki jest powód tych przecen? Kryzys na rynku biopaliw czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

wczoraj sprzedany jęczmień ostatnie 8 ton za 670netto

Rzepak proponują 1200 netto masakra i z najomy mówił że lepiej się spieszyć bo może być gorzej.

Pszenica konsumpcyjna z pola chyba 780netto albo 820 nie pamiętam już

 

z tym rzepakiem to coś kolego pokręciłeś, dziś na skupie pojawiły się pierwsze rzepaki z pokosów i płacili po 1590 zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pokosówka to może być dobra maszyna na te spadki. Zapowiadają się duże zjazdy cenowe, a kto skosił już ma prawie do młócenia. Tylko jest jedno ale. Rzepak leżący na pokosie nie podlega pod ubezpieczenie. Pare lat temu u nas był grad o tym czasie i kto miał na pokosie nie dostał nic, nie wiem jakie teraz polisy są, ale tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Pokosówka to może być dobra maszyna na te spadki. Zapowiadają się duże zjazdy cenowe, a kto skosił już ma prawie do młócenia. Tylko jest jedno ale. Rzepak leżący na pokosie nie podlega pod ubezpieczenie. Pare lat temu u nas był grad o tym czasie i kto miał na pokosie nie dostał nic, nie wiem jakie teraz polisy są, ale tak było.

nie siej propagandy o zjazdach cenowych,rzepak już dostatecznie dużo spadł,a w tej chwili już trzecią sesję z rzędu drożeje w Paryżu na zamknięciu wczoraj 405 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Większość rolników zawozi na okoliczny skup a nie do Paryża,a przy dobrych plonach to cena nie wiele będzie miała wspólnego z tą na Matif. Skupnicy propagande beda siali i co dzień cena w dół. Muszą sobie odbić poprzedni kiepski sezon. W żniwa ponad 2 płacili a potem cięzko mieli za tyle samo sprzedać. Nie każdy ma gdzie przechować, wielu prosto od kombajna na skup powiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

jeżeli chcesz pracować na pośredników to twój problem,na dzień dzisiejszy nie ma problemu z podpisaniem kontraktu handlowego w cenie 1650 zł,oczywiście trzeba mieć 50 ton rzepaku.A drobnica niech zakłada grupy producenckie bo inaczej zginie,tanio sprzedając,a drogo kupując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

taką cene tylko znajomy zapowiada w naszym rejonie na czas jak wszyscy zaczną kosić rzepak. Teraz jeszcze małe ilości idą to cena jest w miare dobra jeszcze. Kiedyś ludzie się cieszyli że taką cene dostali tak samo z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj