Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

rogerr33    0

Szukam dobrej ceny na pszenice w woj lubelskim zostalo mi jeszcze ok 30t, Moze ktos doradzic gdzie i ile placa aktualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

zaczynaja sie normalne ceny dla hodowców

Zobaczysz że jęczmień będzie po 1000zł,u nas bardzo kiepsko wyglądają albo zgniły albo choroba je zżarła.

Jedynie cena żyta może spaść bo ludzie hybrydy nasiali jak szaleni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no żytko było niedawno w kontrakcie po 500 zł/t netto... ale na chwilę obecną nie ma nawet chętnych na nowe zbiory, żyto może polecieć na łeb i szyję bo niestety ludzie posiali bez umiaru nawet na dobrych ziemiach ! ja mam dużo słabszych i właściwie żyto najlepiej wychodzi więc dość dużo obsiałem... ale w tym roku dostaniemy po łapkach bo wokoło rośnie tyle żyta że aż strach :)

 

jęczmienia jarego znowu bardzo mało, przynajmniej w naszym regionie, ludzie posiali kukurydze w to miejsce...

 

co będzie to się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jęczmienia mało i ten co jest kiepsko wygląda. O takich plonach jarego jak w zeszłym roku trzeba zapomnieć. Za to ozimy pięknie wygląda i jak się nie położy w najbliższym czasie to będzie ładnie plonował. O tysiącu za cokolwiek to trzeba na długo zapomnieć. Teraz za piękny zeszłoroczny 800 brutto płace. Zyto jak stanieje to się ucieszą Ci co go nie mają albo mają mało, bo podatek się obniży. Zobaczycie jak szybko zmienią sposób naliczania. Jak było po 900 to gadali że trzeba by zmienić, ale kasa do gmin szła to na gadaniu się skończyło. Jak by tak mocno poleciało to przepisy zmienią w biegu i jeszcze nam powiedzą że to dla nas zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

jak jęczmień bedzie po 1000 to żyto hybrydowe min. 750 bo też doskonale nadaje sie na pasze. A hodowcy dobrze liczą. Więc nie ma paniki. A czy będą takie dobre plony żyta to nie jestem taki pewien... jak kwitło żyto cały czas padało a wiadom czym to pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

jak jęczmień bedzie po 1000 to żyto hybrydowe min. 750 bo też doskonale nadaje sie na pasze. A hodowcy dobrze liczą. Więc nie ma paniki. A czy będą takie dobre plony żyta to nie jestem taki pewien... jak kwitło żyto cały czas padało a wiadom czym to pachnie.

A jak jęczmień bedzie po 2000 PLN to żyto będzie po 1500 PLN. Nie wiem kto to wymyslił, że żyto hybrydowe doskonale nadaje się na paszę. Chyba producenci nasion KWS i tym podobni. Żyto Dankowskie Amber(populacja) ma w skali 9-punktowej 7 białka, a hybrydy: Palazzo 1, Brasetto 3. Informacja dostepna na stronie Coboru. Więc o czym my tu mówimy. W moich stronach pszenżyto 710zł, jęczmień 650zł. Jęczmienia mało ludzie sieją bo wolą pszenicę, QQ i rzepak, a i tak nie ma na niego ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Krótka piłka panowie: na obecną chwilę ozimina wygląda pięknie. Jare jest jakie jest. Daj Boże pszenicę po 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

święte słowa @pawelol111, oby pszenica była po 800 a rzepak po 1600 to jakoś to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Jeszcze z pola nie zwiezione a wy już rekordy wróżycie :blink: Pozatym nie ulegać panice bo w jednym rejonie zboże ładne a w drugim tragiczne, się wyrówna to nie będzie tak źle nadomiar straszenie rekordowymi zbiorami więc pozostaje być dobrej myśli.

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja zboża nie sprzedaję i za wiele nie kupuję ale martwi stan zbóż jarych . Jadąc na zachód Łódż, Konin, Poznań i dalej jare w opłakanym stanie może nie wszystkie ale w większości z mokra poczerwieniały, coś okropnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jak jęczmień bedzie po 2000 PLN to żyto będzie po 1500 PLN. Nie wiem kto to wymyslił, że żyto hybrydowe doskonale nadaje się na paszę. Chyba producenci nasion KWS i tym podobni. Żyto Dankowskie Amber(populacja) ma w skali 9-punktowej 7 białka, a hybrydy: Palazzo 1, Brasetto 3. Informacja dostepna na stronie Coboru. Więc o czym my tu mówimy. W moich stronach pszenżyto 710zł, jęczmień 650zł. Jęczmienia mało ludzie sieją bo wolą pszenicę, QQ i rzepak, a i tak nie ma na niego ceny.

Przydatność żyta do skarmianie wcale nie zależy od zawartości białka ale przede wszystkim od zawartości substancji antyżywieniowych (alkilorezocynoli). Bo ogólnie białko żyta jest jeszcze lepsze od pszenicy, ale alkilorezocynole znacznie pogarszają strawność, a mogą nawet szkodzić. Stare odmiany populacyjne mają bardzo dużo alkilorezycoli, nowe znacznie mniej. A żyto hybrydowe ma mniej alkilorezocynoli nawet od pszenicy, dlatego jest bardzo dobre na paszę. No dobrze ale wracajmy do tematu ceny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Sajgon teraz siejemy tylko hybrydę na paszę i nie wkręcaj że jest takie lipe na pasze, karmiłeś zwierzaki żytem że tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Przydatność żyta do skarmianie wcale nie zależy od zawartości białka ale przede wszystkim od zawartości substancji antyżywieniowych (alkilorezycoli). Bo ogólnie białko żyta jest jeszcze lepsze od pszenicy, ale alkilorezycole znacznie pogarszają strawność, a mogą nawet szkodzić. Stare odmiany populacyjne mają bardzo dużo alkilorezycoli, nowe znacznie mniej. A żyto hybrydowe ma mniej alkilorezycoli nawet od pszenicy, dlatego jest bardzo dobre na paszę. No dobrze ale wracajmy do tematu ceny.

Dokładnie ,zgadzam się w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

tak karmiłem żytem świnie, bo je hoduje. Prosiakom żyta się nie podaje i to jest zasada znana. Dawałem tucznikom i rewelacyjnych przyrostów nie było. Pszenżyto i pszenica są dużo lepsze. Znajomy, który ma bydło mleczne chciał swego czasu skarmić żyto, bo mu przed żniwami zostawało i dał więcej niż zwykle. Skończyło się ostrą biegunką u krów. Mieszalnie pasz żyta u mnie nie biorą. Wychodzą chyba z założenia, że wartość paszowa żyta jest niewielka. Pytanie czy jest to hybryda, czy jakaś stara populacja nawet nie pada. Żyto to żyto. Zgodzę się z tym, że żyto hybrydowe to najmodniejsze ostatnio zboże. U mnie jedyny skup biorący żyto płaci w tej chwili 520 PLN netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Sajgon, z jakich rejonów jesteś bo chętnie po żniwach wybawie was z problemu żyta jak cenę już teraz macie taką korzystną dla kupujących.Ja karmie tuczniki większe do 35% żyta, mniejsze 20. Samym żytem wiadomo że się nie da, ale takie urozmaicenie nie ma wpływu na przyrosty przy dobrym bilansie.

U mnie kupuje teraz po 650 brutto, po żniwach zapowiada się taniej bo jest go dość dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

wschodnia część podlaskiego. owies 440netto, mieszanka zbożowa 400netto. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

U nas Ci co swiniaki mają to sieją żyto, pasą nim i są bardziej zadowoleni niż z pszenzyta, mowa oczywiscie o hybrydzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

wschodnia część podlaskiego.owies 440netto, mieszanka zbożowa 400netto. B)

Przy takich cenach chyba rozpocznie się upadek polskiego rolnictwa. Przez ostatnie lata na fali drożejącego zboża ceny nawozów i śor .(że o paliwe nie wspomnę) poszybowały do takich wartości że Kwota 400 zł za zboże nie jest w stanie pokryć poniesionych kosztów a co tu mówić o jakimkolwiek zysku

Może być nieciekawie i wielu z nas poważnie się zastanowi nad dalszym sensem istnienia w tej branży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Za tyle to można płacić za żyto które siane jest z dziada pradziada, chwastów co nie miara, i uprawa ekstremalnie ekstensywna i plony 1-2t/ha. Jeżeli dla skupującego żyto to żyto to albo kompletnie się nie zna lub właśnie widzi co kupuje i stąd taka cena.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica paszowa 950 jeczmień paszowy 770 ceny w byłym Animexie Grodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj